Jak vypadá falešné těhotenství?

Co znamená falešné těhotenství? U ženy se projevují příznaky prakticky totožné s běžným těhotenstvím, přitom ale žena těhotná není.

Jak se falešné těhotenství projevuje?

Můžou vás trápit ranní nevolnosti, vynechaná menstruace nebo citlivost prsou. V nich se dokonce začne tvořit mateřské mléko. Změní se také hormonální hladina - v těle se začnou produkovat těhotenské hormony. Zkrátka klasické příznaky těhotenství. Příznaky mohou případně značit mimoděložní těhotenství, cystu žlutého tělíska nebo zamlklý potrat.

Proč falešné těhotenství vzniká?

Nejčastěji se tyto „falešné“ příznaky těhotenství projeví tehdy, kdy se dlouhodobě snažíte počít miminko, ale nedaří se vám. Naopak se ale může objevit i tehdy, když máte abnormální strach z otěhotnění. Psychika tedy v tomto případě hraje klíčovou roli.

Jak spolehlivě poznat falešné těhotenství?

Jedinou spolehlivou metodou, jak falešné těhotenství rozeznat od toho skutečného, je tedy ultrazvuk. Těhotenský test nepozná falešné těhotenství. Tělo totiž produkuje hormony typické pro těhotenství, takže hladina těhotenského hormonu se na testu projeví.

Nedaří se otěhotnět?

V tomto případě vám pomůže zkušený lékař nebo psycholog či rodinný poradce. Na eMimino.cz vám poradí psychologická poradna pro snažící se ženy. Pokud se o miminko snažíte roky a těhotenství stále nepřichází, zvažte umělé oplodnění.

Pokud máte těhotenské příznaky a vyšel vám pozitivní těhotenský test, objednejte se ke svému gynekologovi.

Váš příspěvek

Odesílám...

Diskuze o tomto tématu:

Navrhněte změnu

Jaká informace podle vás chybí v hesle Jak vypadá falešné těhotenství??

Mohlo by vás zajímat: