na přehled Encyklopedie

Kdy nastane otěhotnění po vysazení antikoncepce?

Antikoncepčních metod je v dnešní době velké množství – ať se už jedná o kondomy, spermicidní gely, vaginální kroužky nebo o hormonální antikoncepci. Kdy nejdříve po jejím vysazením můžete otěhotnět?

To ale neplatí v případě vaginálních kroužků nebo hormonální antikoncepce, přestože i u těchto metod je možné i po jednom vynechání tabletky nebo vypadnutí kroužku otěhotnět. V těchto případech, kdy se toto vynechání přísunu hormonů stane omylem, je proto nutné přečíst příbalový laták a řídit se radami napsanými v něm.

Pokud si žena ale není jistá, zda si počíná správně, měla by se obrátit na svého lékárníka nebo lékaře, který jí s problémem poradí.

Pokud se ale pár snaží o miminko a žena bere hormonální antikoncepci, měla by ji v určité fázi braní vysadit. Obvykle se jedná o dobu, kdy dobere poslední tabletku obsahující hormony. Vždy je ale nutné přečíst si příbalový leták. Pokud v něm tyto informace nejsou, stačí o ně požádat v lékárně, kde mají ke každému preparátu brožuru, ve které je možné zjistit všechny užitelčné informace. To samé platí i o používání vaginálního kroužku.

Diskuze o tomto tématu:

Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Kdy nastane otěhotnění po vysazení antikoncepce?"?