Vysazení HA - průběh

Anonymní
5.4.20 16:48

Vysazeni HA - prubeh

Zdravím, jak to u vás probíhalo po vysazeni HA? Rozhodla jsem se vysadit jak skrz psychické problémy, tak hlavně absolutní odpor k sexu - jsem jak frigida, chlap věcně nastvanej,… Jak to u vás probíhalo? Za jak dlouho došlo ke zlepšení chuti nebo naopak ke zhoršení pleti, pribirani atd? Na co si dat pozor? Predem děkuji za cenné rady :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4
5.4.20 17:17

Ahoj,
kvůli psychickým potížím (a nechtěla jsem HA dál tělo zatěžovat a chtěla jsem vědět, jak dokáže fungovat bez ní) jsem se já rozhodla HA po 7 letech vysadit před rokem a půl.
HA jsem brala od 15let.
První 3 měsíce i nadále trvaly mé návaly nenadálého smutku, výkyvy v chování, nezvládání ovládání vlastních emocí. Možná dokonce i o něco více, než obvykle, jsem byla přecitlivělá. Jakmile toto období skončilo, vystřídalo jej brutální zhoršení stavu pleti. Takže cca 4 měsíc po vysazení se mi vrátilo mé pubertální akné, které mi nasazenou HA nikdy nestihlo pořádně propuknout.
Nulové sebevědomí a miliony pokusů přípravků různých. O penězích nemluvě. Nakonec návštěva dermatologa a pro změnu chemie zvenku, místo zevnitř.
Nyní mám po akné jizvičky a občas se udělá místy opravdu velice zánětlivý bolák, to jsem s HA neznala.
Nyní již chemii na pleť nepoužívám. Vše jedu přírodní ošetření, čištění, pleti.
Momentálně mám nejlepší pleť od doby, co jsem HA vysadila. Ale prostě pleť už asi nikdy nebude jako dřív. Opravdu ji mám znetvořenou jizvami a jakmile má přijít menstruace, tak zase všude vyskáče akné. Ale všichni z mého okolí si na mou příšernost vzhledu již zvykli.
Menstruace mě zlobila první rok, většinou přišla až po 2 měsících. Než se cyklus srovnal a začal fungovat sám, tak to trvalo.
Nyní menses provází brutální chutě, které jsem s HA neznala a jsem víc přecitlivělá v tom období. Ale jen 3 dny. S HA jsem byla nesnesitelná z měsíce 27 dní. :-)
Jinak - na váze spíše úbytek. Nijak významný. Ale dlouhodobě mám o 2 kila méně, než s HA a to mám horší stravovací návyky, než tenkrát. :D
Nehty v pořádku. Vlasy bez výrazných změn (možná trochu hustší, ale to může být i změnou jejich údržby). A ještě se mi hodně dělá akné na zádech, ale tam jej neléčím, to jen drhnu houbou při mytí. Takže záda jsou samá jizvička. :-)
Více se potím, ale opět nevím, jestli za to může HA, nebo přibývající věk.
A víc mě již nenapadá. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
5.4.20 17:26

Nijak jsem vysazení HA nepocítila na pleti, váze ani na náladě. Jen jsem najednou neměla pravidelnou MS, ušteřila jsem a následně otěhotněla 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3255
5.4.20 18:07

Já jsem na sobě vůbec žádné změny nezaznamenala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 18:44

@Starlette Taky to tak mám.. 7 let, od 15ti… Jak píšeš, akné sem nikdy neměla a tak.. tak uvidíme :) Každopádně děkuji za zkusenosti

• Citovat
  • Nahlásit
4332
5.4.20 18:46

Jo, nejdřív se mi asi půl roku srovnávala MS, jednou úplně vynechala.
Taky se mi znovu objevilo akné (teď po víc než roce je snad už zase o něco lepší, ale rozhodně ne, jako když jsem brala HA) a začaly se mi dělat lupy ve vlasech a to docela dost. Žádné jiné změny jsem nezaznamenala (váha, nálada, chuť na sex…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3234
5.4.20 18:47

U me doslo ke zhorseni pleti, vypadala mi polovina vlasu a prestala mi ms chodit jak svycarsky hodinky. Ted je to rok od vysazeni, plet uz je lepsi, skoro bych rekla ze se vraci k normalu, vlasy postupne dorustaji ale porad mam podrosty jako zena po porodu a ms mam takovou vselijakou, 2-3 mesice prijde pravidelne, pak zas ne, pak zas jo, ale ty odchylky uz jsou taky lepsi. Cyklus se mi po vysazeni z 28 dnu natahl na 40 dni, ted uz se zase tak nejak ustalil na +-35 dnech, uvidime zda to tak zustane nebo se to zase rozhodi. Jinak u me HA nikdy nemela vliv na pribirani nebo nalady a to jsem vystridala 3 ruzny druhy(naplasti, prasky s pauzou i bez pauzy) a tudiz jsem v tomto smeru nepocitila ani vysazeni. Sexualni touha taky porad stejna. HA jsem brala 9 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.4.20 18:52

Vysadila som nedavno po 6 mesiacoch. Bolo to na nevydrzanie, strasne zmeny nalad, uzkosti, zhorsena plet, pocit opuchnutych noh. Absolutne ziadna chut na sex.
Som 3 tyzdne bez a je mi vyrazne lepsie, lepsie zvladam stres a plet uz mam zase v normalne. Libido sa vratilo tak po tyzdni.
Kedysi som brala s malymi prestavkami 10 rokov a ziadne zasadne zmeny som nezaznamenala, sama nechapem, preco ma to teraz tak vzalo, ale do HA uz nikdy nepojdem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 20:30

Hele u mě v pohode, ms se dostavila za 28 dni, ja ale uzivala od zacatku vysazeni gynex 3×5. Brala jsem ji předtím skoro 6 let (nizkohormonalni). Libido se vrátilo asi za 10 dni.

• Citovat
  • Nahlásit
1
17.6.20 07:24

Ahoj prosim poradte jsem zoufala :,( cely zivot jsem mela okolo 50- 55 kg po uzivani ha jsem behem roku nabrala na desivych 69 nehlede na ty nalady atd..nyni ha neuzivam uz 3 mesic a vaha je furt na tom samem a to jim porad stejne jako kdyz jsem mivala tech 50kg..s pohybem jsem na tom taky stejne. myslite ze po vysazeni po nake dobe se mi povede samovolne zhubnout aleapon neco ci budu muset nakonec zajit az k nejakym dietam ktere jsem nikdy nemela za potrebi resit? jsem z toho nestastna kam jsem se behem roku dopracovala s jejim uzivanim😟 a jen dodavam ze mi je 27 takze takovy ten rust do zenske jak se rika uz mam za sebou..dekuji za nazory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat