Rozchod - vysazení HA

Anonymní
11.8.20 12:14

Rozchod - vysazení HA

Ahoj, asi trochu netradiční dotaz, možná i patřící trochu někam jinam, za což se případně omlouvám.

Nedávno jsme se rozešli s přítelem a já stále beru HA. Přemýšlím, jestli má cenu jí vysadit nebo naopak by to byla hloupost, když jí beru už mnoho let, nedělá mi to žádné potíže, a myslím si, že třeba za půl začnu zase randit…ale zase rozchod vnímám jako příležitost tělo pročistit a co já vím, třeba si teď maluju, jak někoho za pár měsíců potkám, ale může se stát, že někoho potkám až za rok, dva, tři… Jaký máte názor a jak jste to po rozchodu pojaly (přemýšlím nad tím jak ze zdravotních důvodů, tak mi přijde i zbytečné vyhazovat 1000,– Kč za půl roku kvůli ničemu).

Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
229
11.8.20 12:21

Za mě..ha už neberu ani ve vztahu. Je to svinstvo, tak či tak. Ochrana je záležitost obou :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
11.8.20 12:21

Můj názor byl, že dokud nechci dítě, tak bylo lepší HA brát. Už jen kvůli posunutí a slabší MS. Nevim jestli přestat brát na půl roku a pak zase začít, je dobré nebo ne, na to se zeptej doktora. Z mého laického pohledu mi to přijde pro tělo možná horší, větší šok, ale nevím. No každopádně po dítěti už žádnou HA nechci ani vidět. Je sice fajn vědět téměř minutu MS nebo mít možnost posunu, ale za ty zdravotní komplikace, které může způsobit, mi to už nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.20 12:43
@Danielss píše:
Za mě..ha už neberu ani ve vztahu. Je to svinstvo, tak či tak. Ochrana je záležitost obou :srdce:

No, svinstvo teda nevím. Mně HA zachránila plodnost. Mám polycystické vaječníky. To se nedá léčit a pokud se nechají probíhat přirozené cykly, jsou ty vaječníky ve chvíli, kdy ženská chce mít dítě, už těmi cystami tak zajizvené, že početí prakticky není možné. HA ten stav konzervuje, tudíž se cysty začnou tvořit až ve chvíli jejího vysazení. To znamená, že kdybych nebrala HA přes 15 let v kuse, tak teď nejsem (plánovaně a chtěně) těhotná. Ne s vlastními vajíčky.

• Citovat
  • Nahlásit
13371
11.8.20 12:45

Brala bych dál. Přijde mi pro tělo horší vysadit, rovnat se s tím, a pak třeba po třech, čtyřech měsících znovu nasazovat, než brát v kuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4963
11.8.20 13:00

Já jsem je po prvním rozchodu vysdila asi na rok. A po druhým už ani znovu nenasadila a ani nikdy už brát nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
11.8.20 13:49
@Anonymní píše:
No, svinstvo teda nevím. Mně HA zachránila plodnost. Mám polycystické vaječníky. To se nedá léčit a pokud se nechají probíhat přirozené cykly, jsou ty vaječníky ve chvíli, kdy ženská chce mít dítě, už těmi cystami tak zajizvené, že početí prakticky není možné. HA ten stav konzervuje, tudíž se cysty začnou tvořit až ve chvíli jejího vysazení. To znamená, že kdybych nebrala HA přes 15 let v kuse, tak teď nejsem (plánovaně a chtěně) těhotná. Ne s vlastními vajíčky.

Vaši zkušenost vám rozhodně neberu.

Ale pro zdravou ženu je to podle mě spíš na škodu. Hormonální antikoncepcí se aplikují do těla syntetické hormony, které se svými vlastnostmi odlišují od hormonů, produkovaných vlastním tělem, a zabraňují tvorbě vlastních pohlavních hormonů, takže biochemické procesy v těle řídí převážně cizí – syntetické hormony. Sama jsem měla po 8 letech brání zdravotní probelmy a to šlo o nizkohormonalni. Tělo by si dle mého mělo vše řídit samo, od toho je příroda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60121
11.8.20 14:22
@Anonymní píše:
Ahoj, asi trochu netradiční dotaz, možná i patřící trochu někam jinam, za což se případně omlouvám.

Nedávno jsme se rozešli s přítelem a já stále beru HA. Přemýšlím, jestli má cenu jí vysadit nebo naopak by to byla hloupost, když jí beru už mnoho let, nedělá mi to žádné potíže, a myslím si, že třeba za půl začnu zase randit…ale zase rozchod vnímám jako příležitost tělo pročistit a co já vím, třeba si teď maluju, jak někoho za pár měsíců potkám, ale může se stát, že někoho potkám až za rok, dva, tři… Jaký máte názor a jak jste to po rozchodu pojaly (přemýšlím nad tím jak ze zdravotních důvodů, tak mi přijde i zbytečné vyhazovat 1000,– Kč za půl roku kvůli ničemu).

Díky.

Nebrala bych, Já je svinstvo.. Dala bych tělu šanci normlane fungovat.. Kdyby byl náhodný sex, kondom to jistí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišu G
12.8.20 23:59
@Anonymní píše:

Pro zdravou ženu to svinstvo je. Velké.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama