Trnitá cesta za štěstím I

K prvnímu dítěti jsme přišli jak slepí k houslím. K druhému máme cestu trnitou...

*

Jmenuji se Lucie. Můj příběh začíná v roce 2010. V tom roce jsem přišla o mou milovanou práci a začal se mi hroutit vztah, který jsem pomalu, ale jistě ukončovala. S bývalým jsme ale z jistých důvodů žili dál spolu. Nebo spíš vedle sebe. Našla jsem si novou práci, poznala nové lidí a začala žít a užívat si svobody. Až jsem potkala svého nynějšího manžela.

Byl zrovna taky čerstvě po rozchodu. Rozuměli jsme si spolu, povídali a časem jsme si i jako dva svobodní lidé užívali. Celou dobu jsme ale měli mezi sebou jasno, že my dva spolu být nemůžeme, nechceme. Rozdílné názory, povahy a záliby. Jenže pak se to v roce 2012 stalo. Já zjistila, že jsem těhotná. Trošku šok, dávali jsme si přece pozor a když se náhodou nehoda stala, tak se užil postinor.

Já totiž po dítěti nějak moc netoužila. No ale už se stalo. I když jsem týden brečela, potrat nepřipadal v úvahu. To by mi svědomí nedovolilo. Nedokázala bych s tím žít. A tak se začal shánět být, zařízení atd. 14 dní před porodem jsme se nastěhovali do společného hnízdečka. Vše bylo fajn. Po narození malého se začala plánovat svatba. A ta se taky v roce 2013 uskutečnila. Byla jsem ta nejšťastnější na světě…

Pak přišli první hádky. Celkem kruté období, chtěli jsme jít od sebe. Celý ten rok po svatbě byl příšerný. Pak byl ale zlom, změnili jsme pár věcí a dá se říct, že je naše manželství dokonalé. Takže v roce 2014 jsme se začali snažit o druhátko. Chtěli jsme navázat na tříletou mateřskou a být šťastnou rodinou… Ale dítě nepřicházelo… V roce 2015 jsme začala víc sledovat své tělo, hlídat ovulaci.. A je to tady. Jsem těhotná! Tolik radosti. Rodina i kamarádi na říkali, no konečně, už bylo na čase…

A najednou bác! Přišla menstruace. Takže panika, rychle na gyndu. Tam další rána, o těhotenství prý nešlo, prý cysta… Cysta, která mi udělala dálnici na testu. Tak jo, člověk se oklepe, má přece skvělého může a krásné zdravé dítě, tak je pro co žít…
O 2 měsíce později, tatáž situace. Jen jsem u doktorky stihla odebrat hch, které bylo přes 100. Na ultrazvuku nic. Už se mi to přestávalo líbit. To přece není možné? Až taková náhoda?

Doktorka

Doktorka si pořád mlela to své: cysta, hormonální nerovnováha, čárky na testu nic neznamenají atd… Vyšetření žádné, máme prý už jedno dítě, tak půjde i druhé.. Do roku 2017 se to zopakovalo ještě dvakrát bez jakéhokoliv mrknutí oka doktorky, prý prostě příroda. Buď vše a nebo nic. A dokud není srdíčko, tak neexistuje těhotenství a basta. Nikam mě nepošle. Tak sprostá jako na její poslední návštěvě s pozitivními těhotenskými testy jsem nikdy nebyla. To bylo naposledy, co jsem se tam ukázala…

Našla jsem si nového doktora. Vše jim řekla, ukázala. Odebrali kontrolní hcg a zjistili, že tam ještě je. Potvrdili těhotenství. Žádnou cystu. Bohužel opět biochemické. A kolotoč začal. Odběry krve, hormonální profily, štítná žláza, odběry na hematologii kvůli srážlivosti a mutaci. A najednou svitla naděje.

Ale ne na dlouho. Všechno bylo totiž v pořádku… Manželovo spermio na 1 s hvězdičkou. Až najednou na hematologii pozitivita lupusu antikoagulantu. Jupíííí… Jásala jsem, primář hematologie mi vysvětlil, že opravdu může způsobovat rané potraty. No hurá, vyléčíme a bude. Jenže za vším je jedno velké ale… A to ale bylo, že je třeba ještě před zahájením léčby udělat kontrolní odběry na ten lupus. Aby se diagnóza opravdu potvrdila nebo vyvrátila. Rozestup mezi odběry 12 týdnů. Uff, no co vydrželi jsme 3 roky, tak vydržíme ještě 3 měsíce.

Neskutečně se ale vlekly. Až nastal den D. Šla jsme si pro výsledky kontrolních odběru, trošku nervózní, ale trošku natěšená že už se dočkám miminka. Paní doktorka mi začala gratulovat, že se nemám bát, že kontrolní odběr dopadl na výbornou, diagnóza se nepotvrdila a já jsem naprosto zdravá.

Co vám budu vykládat, já se tam zhroutila. Začala jsem brečet a nevěděla co dál. Doktorka se mi začala omlouvat, že už vidí proč se tyto odběry dělaly a snažila se mě uklidnit a přála mi štěstí… Bohužel štěstí ještě nedošlo. Je únor 2018 a já jsem opět těhotná… Teda jen na pár dní. Osmý den mi mešká menstruace, testy pozitivní, ale já čekám až dojde mrcha. A ona bohužel dojde… Toto je mé 6 nedokončené těhotenství za poslední 4 roky… A dveře CAR se otevírají. Jen teď nabrat sílu a odvahu…

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
17314
7.3.18 07:01

Drzim palce, at to tentokrat dopadne. A pokud ne, v CAR je docela dobre, nemusis se bat. Rozhodne tam nebude nikdo tve problemy bagatelizovat. Hlavne vyber centrum, kde udelaji vsechny potrebne tesny (genetiku, treba i genetiku naslednych embryi). Drzim palce!

 • Nahlásit
 • Zmínit
7026
7.3.18 12:01

Držím pěsti :hug: snad to tentokrát vyjde :hug:
Znám to, mám to za sebou 3× (embryo ano ale srdîčko nenaskočí nebo jenna páe dní) a nejhorší je jak jeden doktor řekne jedno a druhý doktor zas opak..to je pak velká zoufalost.
Vydupala bych si krevní testy teď v těhotenství, je možné že se projevuje u tebe jen v těhotenství. A gynekolog může vypsat žádanky na reprodukční imunologii - jen poslední info màm že je jen praha a plzeň.

Příspěvek upraven 07.03.18 v 12:01

 • Nahlásit
 • Zmínit
212
7.3.18 12:17

Lekarka musela byt v soku, niekoho tak nevzdelaneho a hlupeho, kto by plakal, lebo nema lupus tam asi este nemala… :roll: skus si hodit do googla ‚lupus‘ :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
661
7.3.18 12:58

@Gita17 já to chápu. Autorka se těšila, že se to konečně začne řešit a hýbat dopředu. Ale když je zdravá, není co řešit, naděje je v tahu. Ale kdo nezažil…

 • Nahlásit
 • Zmínit
212
7.3.18 13:14

@luloinka lupus je velmi velmi vazna choroba, pre vacsiny ludi to je zivotna tragedia, nie je to chripka z ktorej sa vyliecis

 • Nahlásit
 • Zmínit
7026
7.3.18 13:47

@Gita17 já tedy nejsem lékař ale nejsou lupus a lupus anticoagulants dvě různé nemoci?
Já Lucku chápu, takhle mohla začít řešit situaci aby mohla zdravě otěhotnět a být těhotná a na “konci” mít dalsího zdravého prcka. Takové to jak všichni kolem krčí rameny je strašné, člověk (tedy já ano) pak přestává lékařům věřit že mu pomůžou

 • Nahlásit
 • Zmínit
5547
7.3.18 14:59

@Gita17 Lupus anticoagulans je něco jiného než systémový lupus ;). Není to zdaleka tak hrozné, takže chápu, že autorka deníčku „doufala“,že ho má, když má takové problémy.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5998
7.3.18 18:56

Napadlo tě někdy, že možná ty to dítě nechceš? Že máš strach, aby se neopakovalo to, co ve vašem prvním roce po svatbě? Možná tvůj muž není tak úžasný, jak si o něm myslíš a vaše manželství není ani zdaleka tak dokonalé, jak si namlouváš.

 • Nahlásit
 • Zmínit
753
7.3.18 20:58

Klobouk.dolu pred autorkou :potlesk:.. jsi drzak a drzim ti pesti :) :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit