Seznam center asistované reprodukce a jejich recenze

Jak byli ženy a muži spokojení s lékařskou péčí? A narodilo se jim vytoužené miminko? Přečtěte si hodnocení všech českých center asistované reprodukce.

Mapa a hodnocení

Zeptejte se odborníka on-line

Na eMimino.cz odpovídá např. gynekolog, laktační poradkyně, dermatolog, právník, psychoterapeutka nebo lékaři z centra asistované reprodukce a mnoho dalších

Prozkoumejte seznam odborníků

Seznam porodnic a jejich recenze

Kde přivedete na svět své miminko? Přečtěte si hodnocení všech českých porodnic a vyberte tu, kde mají skvělou lékařskou péči a příjemné sestřičky.

Mapa a hodnocení

Jak akupunktura pomůže s neplodností

Akupunktura je metoda čínské medicíny, kterou lidé praktikují celá staletí. Řadíme ji mezi metody alternativní medicíny, její pozitivní účinky však dokládá řada pacientů. Dobře funguje jako podpůrná léčba různých onemocnění, mimo jiné i při poruchách plodnosti. Jakým způsobem pomáhá akupunktura při problémech s neplodností?

Žena na akupunktuře. Akupunktura jako pomoc při snažení o miminko. Jaké jsou účinky akupunktury na neplodnost? Zdroj: Canva

Účinky akupunktury na neplodnost

Akupunktura dokáže zvýšit hladinu endorfinů v krvi, které ovlivňují hormonální systém a regulují menstruační cyklus a ovulaci. Akupunktura také prokrvuje dělohu, do které by se mohlo embryo snadněji uhnízdit.

Akupunkturu lze aplikovat v několika fázích umělého oplodnění.
Před transferem embrya může pomoci, aby se děložní hrdlo více otevřelo a embryo se snadněji dostalo do dělohy. Akupunktura dále pomáhá zlepšovat prostředí v děloze a pozitivně působí i na psychiku ženy.

Akupunkturu je vhodné aplikovat i po transferu embrya. Zmírňuje křeče a kontrakce dělohy, embryo tak získává lepší prostředí. Metoda je vhodná i pro muže – má pozitivní vliv na množství, kvalitu a vitalitu spermií.

Jak akupunktura probíhá?

Akupunktura zahrnuje konzultaci a zavedení tenkých jehliček do speciálních bodů v energetických drahách. Vedle zapichování jehel existují ještě modifikované metody se zahříváním nebo zapalováním jehel. Funkci jehel může ovlivňovat také tlak, elektrická stimulace, magnetická stimulace, světelná stimulace, záleží na obtížích a obvyklé praxi terapeuta.

Terapie může mít jen jedno sezení, většinou jich ale zahrnuje vícero. V Česku je nehradí pojišťovna, proto je potřeba počítat s náklady na léčbu.

U nás mohou akupunkturu provozovat lékaři jen po určitém odborném proškolení. Použití akupunktury i příprava lékařů probíhá pod dohledem ministerstva zdravotnictví. Lze ji dobře kombinovat se západní medicínou.

Metoda nemá žádné vedlejší účinky a je zcela bezpečná, když ji aplikuje odborník.

Pomůže akupunktura při snažení o miminko?

Akupunktura je pouze doplňková nebo podpůrná léčba, která však může pomoci k vytouženém děťátku. Ne všichni lékaři však tento způsob uznávají a doporučují ho. To ovšem neznamená, že ho přesto nemůžete vyzkoušet, řada žen má s akupunkturou dobré zkušenosti a přičítají mu úspěšnost umělého oplodnění.

O akupunktuře v diskuzích

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Akupunktura - je tady nějáká odbornice?

30.10.18 19:44
14

Akupunktura po ovulaci

Anonymní
29.4.16 14:50
3

Akupunktura na co působí, a za jak dlouho zabírá?

30.3.10 14:56
11

Váš příspěvek

Odesílám...

Diskuze o tomto tématu: