Hyperaktivita

16742
11.3.07 09:55

Hyperaktivita

Ahoj, chci se zeptat jestli je tu někdo kdo má hyperaktivní dítě. Viděla jsem to u kamarádky a myslím si že bych takové dítě vůbec nezvládla.

Chtěla bych vědět kdy jste začali pozorovat nějaké příznaky nebo kdy vám začalo být něco divné.
lze to rozpoznat už u miminka?

Moje 4,5 měsíční holčička stále pláče-a to už od narození-tedy asi od 2. týdne. Nejdřív jsem si myslela, že je to bříško a často to i bylo, pak jsem myslela už na zuby a teď už si prostě jen myslím, že to není normální. Dřív spinkala hezky celou noc a teď se začala budit i v noci třeba ve 3 hodiny ráno už je vyspalá. Ale hlavně mě trápí ten celodení pláč. A pořád sebou tak jako mele nebo v sedačce pořád šoupe nahama-prostě není moc v klidu. Navíc přes den strašně málo spí-pouze v kočáru.

Děkuji za jakékoli názory a zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6260
11.3.07 10:47

Leilo, mrkni sem: http://209.85.135.104/search?…
jinak hyperaktivního syna mám, ale bohužel na kojenecké období se moc nepamatuji.
Třeba ti pomůže aspoň ten odkaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
11.3.07 20:17

Leilo v tomhle věku se dle mého názoru o hyperaktivitě mluvit nedá. Navíc bych tipla, že zkrátka jsou řvací děti a pak jsou hodná miminka:) Já mam doma taky hysterku.

Bibiano, psala jsi, že máš hyperaktivního syna, mohla bys mi, popřípadě SZ či mailem, napsat nějaké podrobnosti? Jestli sis toho všimla ty, nebo někdo jiný. V jakém věku jste to začali řešit, jestli je či není? A jak se to projevuje?

Občas přemýšlím, zda moje dcerka nebude minimálně částečně hyperaktivní. Nechci plašit, zveličovat, ale ani něco podcenit a naopak případný problém podchytit, abych špatným přístupem něco nepohnojila

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
11.3.07 20:32

ahoj, asi před dvěma lety jsem byla na přednášce jedné dětské psycholožky a ta říkala, že o hyperaktivitě v pravém slova smyslu lze hovořit až tak kolem pátého roku věku dítěte.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
11.3.07 20:51

Leilo, neboj, je jen ubrečená. Mamka mi říkala, že jsem do dvou let byla uřvaná, a pak děsně hodná, že mi stačilo říct vše jen jednou. Ale první dva roky jsem opravdu řevem roztahovala plíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
17.3.07 02:34

hyperaktivita

sestra bohužel má - teď už 12-letou slečnu a ta teda byla hyperaktivní od malička. Nevím, kdy se to dá diagnostikovat - ale scénář jasný - řvala a řvala od narození, sestra už byla zoufalá- neustále v pohybu, začla chodit velmi brzy, nelezla - metala přímo kozelce a nejoblíbenější hra - na honičku. Honily jsem ji na ulici, po parku atd. Na návštěvy sestra přestala chodit, neboť (tyto děti mají nízkou soustředěnost) zatímco si děti hrály (ji už to nebavilo:-) lozila po nábytku atd. Marně se pokoušela ostatním kamarádkám vysvětlit, že to není výchovou. No, teď něco pozitivního. Takovému dítěti se musí udělat přesný program, hry neustále měnit a pokoušet se jej naučit se déle soustředit - to se u nás povedlo. Chytlo ji totiž kreslení, u toho byla schopna vydržet postupně i hodinu!!! Pokud tedy zařazujete různé aktivity, dítě se zklidní a je hodné. Hlavně nekřičet anebo domlouvat, nechápe, proč se zlobíte. Dnes je tato slečna úplně v pohodě.Prostě z toho vyrostla ( u některých dětí to má totiž sestupnou, někdy ale i vzestupnou tendenci), studuje v primě na gymnáziu - měla samé jedničky - takže maminky s inteligencí to nemá nic společného! Jo a má na to papír:-)) Takže klid a vydržte. Někdy je to dost náročné!!!

P.S. Dnes se mluví i o dědičných faktorech ( u nás babička a její otec)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
17.3.07 07:24

Ahojky, děkuju všem za odpovědi. Ta poslední mě moc nepotěšila-jak píšeš že od mala řvala a řvala :? To je přesné u nás. Taky je pořád v pohybu-jakoby běží, háže rukama a nohama a dýchá u toho-vypadá to jako záchvat, ale není to :lol: :lol:

Ježiši já nechci hyperaktivní dítě !!!! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7461
17.3.07 10:16

Leilo, nase Katka je to stejne, jenze ona nejen mava rukama nohama, ona se stavi na vsechny 4, porad se nejak pohupuje, poskakuje, porad musi mit nejakou zabavu, hracku nebo neco jineho. nevydrzi v klidu ani pri chovani, to ani nechce, chce aby jsme ji nosili, ale musi u tohdo neceho bouchat, nebo tak. A navic je problem spanek, staci ji minimum. No vsak vis…Tak uvidime, co se nam z tech holcicek vyklube. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
17.3.07 17:52

Capinko mě to už trošku taky napadlo, že ty by jsi si to vlastně o Katce mohla myslet taky a nic z toho neděláš. Já jsem možná jen ze všeho moc vyplašená.
Mě právě zaráží, že jí na ten pláč nepomáhá ani chování-to u většiny dětí zabere, ale když Nelča brečí a já jí pochovám, tak kolikrát spustí ještě víc. Takže vlastně nemůžu dělat nic, jen jí nechat a to je mi trochu líto, ale opravdu to zabírá nejlíp.
A já vlastně ani nevím jak se má chovat normální dítě, nebo jak moc n´má být živé-moc miminek jsem v životě neviděla a můžu srovnávat jen s kamarádky mimčem-o 3 dny mladší než Nelča a ten je furt hrozně v klidu a spokojenej a jen leží-takže proti němu mi ta naše přijde jako taková pohroma :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4478
27.3.14 13:08

@PatrikBartůněk Ahojky, je super, že chceš takhle nezištně pomáhat. Ale být tebou, tak poskytnu telefon až na základě soukromé zprávy. To samé email. Držím pěsti. Možná bys mohl v budoucnosti využít svoje zkušenosti např. jako vedoucí někde na táboře apod. Tam děti tvoji energii jistě ocení. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama