Hyperaktivita u batolete?

41
2.2.12 11:47

hyperaktivita u batolete??

Dobrý den maminky, chtěla by jsem se zeptat na Váš názor popřípadě Vaše zkušenosti s obdobným problémem. Mám roční holčičku, která je na můj vkus až příliš živá, a nemyslím si to jen já. Neznám prakticky situaci, kdy by jsem ji mohla dát hračku do ruky a ona se na chvíli sama zabavila, neustále sebou šije, přebalování je kapitola sama o sobě, nedokáže sama prakticky fungovat a vyžaduje nepřetržitou pozornost. říkanky a podobné věci ji zkouším učit od malička ale vůbec se nechytá, pouze pořád třepe ručičkama, když vidím, že mnohem mladší děti zvládaji alespon paci paci pacičky, je mi smutno. S žádnou hračkou si nevydrží hrát déle než pár minut, pak chce opět ke mě do náručí. Když ji přebaluji nebo krmím z flašky, musím ji hned něco strčit do rukou aby byla aspon chvíli v klidu. Se spaním to také není valné, v noci se budí zhruba co 2-3 hodiny, takže ji musím znovu uchovat ke spánku. Mám strach, jestli nebude hyperaktivní, anebo je to prostě jen živé dítko. Navíc tatínek má LMD, a taky chvíli neposedí. Jsem zoufalá, unavená…nemáte podobný problém?? :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7856
2.2.12 11:54

No, podezření je na místě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7856
2.2.12 11:56
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1705
2.2.12 12:00

No nevím, náš je to samé a nepřemýšlela jsem o tom, že by byl hyperaktivní. Prostě normální dítko, znám klidnější, ale také spoustu stejných. A co dr. na ní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišelin
2.2.12 12:03

Jako kdybych to psala já!!! Eliška od narození zéměř nespala, dodnes si drží max. 12 hodin za celých 24 h a to už odmalička.Neustále vyžaduje pozornost, básničky, říkanky, chce pořád mít někoho na blízku. Neposedí ani minutu, o nějákých kafíčkách s kamarádkou v kavárně si mohu nechat jen zdát, na oběd s manželem a s ní jsme byli jen dvakrát, protože se ani nenajíme.Celý den je v pohybu. je jí 10m a jen se plazí. Celkově má trochu opožděný fyz. vývoj, pozdě e přetáčela na bříško a léze začala také nedávno. Ale v hlavě ji to fakt pálí.

Paci paci nebo pusinky - to nehrozí, má svoji hlavu, takže ikdyž to umí, dělat to nebude, když nechce.Kamarádky, které mají stejně staré nebo cca děti mi říkají, že by na mém místě zcvokli.

Před měsícem jsem začala mít vážné zdravotní problémy,myslela jse, že je to z vyčerpání. Měla jsem nervy na dranc a byla už na Elišku alergická. Navštívila jsem s ní centum pro nadměrně pláčící děti (také hyperaktivní děti). Prý je v pořádku, jen patří mezi takové ty aktivnější děti, které, když jim od mala rodiče ve všem vyhoví, tak bývá jejich výchova nezvladatelná. Pár lékařek mi radilo být tvrdší, zavést pevná pravidla, dávát spát at chce nebo ne, necháváat ji více samotnou i přes to, že by plakala. Jiní tvrdili, že to na dítěti zanechá stopy, nebude vyrovnané…

Já nejsem typ, který je schopný nechat ji plakat. Prostě je taková živější a potřebuje více pozornosti, pořád si říkám, že to musím brát, jako bych měla trojčata…Jinak je velmi veselá, pořád se směje, když má své chvíle, tak dokáže i neskutečně pomazlit…Vím, že je štastná a pořád se utěšuji tím, že to tak nebude věčné, až bude rozumnější, tak bude více možností, jak ji zabavit.

Zřejmě ti moc neporadím. Jestli máš ale fajn manžela jako já, který ti pomůže nebo občasné hlídání, tak se to dá zvládnout, ikdyž vím, že někdy asi také padáš „na hubu“

• Citovat
  • Nahlásit
adriankamaminka
2.2.12 12:08

jak říká bublinka,naše je taky skoro to samé..je jí 14m a paci na požádání nikdy neudělá,ani jak je veliká..nic..zamavá jen velmi zřídka a jen když ona chce..knížky a zvířátka jí nezajmají…jen litá po bytě a vymýšlí ruzne schovky a prolejzačky…doktorka říká,že je jen živější,ale o poruchu se nejedná…taky vyžaduje mojí pozornost,ale to spíš připisuju separační uzkosti,která je v tomto věku normálni ba dokonce duležitá pro vývoj dítěte..jíst se jí taky nechce..jen ruzne jednohubky..když jí něco hodně chutná není problém,ale jinak za ní utíkám se lžičkou

• Citovat
  • Nahlásit
Mišelin
2.2.12 12:11

já to přestala něják řešit. Byla jsem z ní na dně, ale pak se cosi zlomilo (no pomohla mi tyhcně, týden u nás byla a já si odpočinula) a hlavně jsem se smířila s tím, že to tak je. Hyperaktivitu ti stejně mohou potvrdit až od 3 let výše a spíše ji diagnostikují od 6 let školákům, do té doby se může hodně změnit…

• Citovat
  • Nahlásit
teresa20
2.2.12 12:33

Měla jsem doma a mám to samé. Kolem roku byl neřízená střela :D ale byla u nás velká výhoda, že tedy spal dobře celou noc. ale už odmalinka je divokej, splašenej, neposedí, pořád vymýšlí lumpárny.. nicméně si myslím, že hyperaktivní není.. s věkem se to trošku zlepšilo, i když teď se dostal do nějaké vztekací puberty a to je snad ještě horší než v tom roce :D

Kolem roku a půl jsme měli velký problém, byl celkem agresivní vůči dětem, ubližoval jim, už jsme byli z toho zoufalí, ale samo od sebe to přešlo.

Říkanky mu taky nic neříkaly, nové věci se učí špatně, málo mluví, ale na druhou stranu toto všechno vidím i u podstatně klidnějšího synovce, tak to neřeším

• Citovat
  • Nahlásit
12225
2.2.12 12:59

Mala som toto pozozrenie u svojej dcerky, ale aj mala zly spanok. A kedze hyperaktivita sa diagnostiku az v 3 rokoch a neskor, zacala som riesit spanok. A nasla som okrem ineho tvrdenia lekarov, ze mnoho deti je mylne diagnostikovanych hyperaktivitou a pritom maju len chronicky nedostatok spanku, kvoli ktoremu sa im vylucuju hormony „aktivity“, aby sa udrzali hore. A je to zacarovany kruh. Isla som podla anglickej knizky od Weisblutha a musim povedat, ze mam doma ine dieta :mrgreen: Este obcas do toho spadneme, ked sa nam narusi spanok vianocami, navstevami a podobne, ale uz viem, co mam robit. Naucit dieta spanku je ale hotova veda :roll:, no stalo to za to.
Nehovorim, ze kazde zive dietko ma nedostatok spanku, ale zda sa, ze aj toto moze byt jedna z mnohych pricin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.2.12 13:20

U nás je to podobné, dcera chvilku neposeděla. Paci, paci, pacičky sice umíme, ale rozhodně to nikdy neděláme dlouho, jednou zopakuje, ani ne celé a jde zase dál. Společné prohlížení knížek co to je? Dcera prostě nevydržele déle jak 30 vteřin sedět. Už jsem si také říkala, že je snad hyperaktivní, nikdy moc nespala (ale pry je to jediný znak toho, že jsou děti kolem roku inteligentní, tak jsem se tím po probdělích nocích i dnech uklidňovala). Padl ale 18 měsíc a vše se zlomilo, vydrží sedět u pohádky i 10 minut. Na nočníku si čte s tátou si staví stavebnici. Nevim co se stalo, ale je to mnohem lepší. Dala bych jí ještě čas. Mimochodem i dcera byla dřív hodně u mě a vyžadovala mou pozornost, ale kolem 10 měsíce jsem jí více začala říkat „teď maminka nemůže, protože vaří“, byl to boj ale postupně se to naučila a přestala dělat scény. Každé dítě je jiné, tohle je naše zkušenost, držim palce aby to dobře dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišelin
2.2.12 13:22

souhlasím a Albao. Dceru jsem naučila spávat až v kočáře- sportáku, bylo ji 7 měsíců. do té doby nechtěla v kočáře ani jinde spát. uklidnila se po odpoledním spánku, někdy spávala i dopoledne. spánek je dležitý, musíš jen najít způsob jak uspat. někomu pomůže klid, někomu klidná hudba, kočár, houpačka…

• Citovat
  • Nahlásit
41
2.2.12 13:47

taky mě napadlo, jestli to není nedostatkem spánku, ale dcera měla i „světlé“ období, kdy se vzbudila třeba v noci jen jednou, a její chování je stejné. Musím si také ale nasypat popel na hlavu, že jsem nikdy nedodržovala nějaký pevný striktní řád. Nemáme přesně dané hodiny, kdy jíme, nabídnu ji prostě jídlo zhruba co ě hodiny, říkám si, že já také nemám hlad každý den v přesně danou dobu. S denním spinkáním je to to samé, začnu ji uspávat zhruba 2-3 hod. po tom, co se naposledy vzbudila. K tomu se váže i můj další problém, a to ten, že jsem si malou naučila uspávat pouze za chůze v náručí. Už tisíckrát jsem si říkala, od zítřka nastolím pevný řád a usínání v postýlce, nakonec se vždycky zlomím, protože vím, že když ji vezmu do náruče usne za chviličku :roll: tohle potřebuji také odbourat. Všichni mi tvrdí, že ničím jiným než že ji dám do postýlky a prostě nechám dokud neusne, ji to nenaučím. Nějaké čtení pohádek před spaním apod. vzhledem k její aktivitě nemá smysl, nedokáže jen tak ležet a poslouchat mě, nebo koukat na obrázky. Možná je tedy i chyba ve mě, že jsem nedržela od narození pevnou ruku a řád :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
2.2.12 13:49
bubulina píše:
No nevím, náš je to samé a nepřemýšlela jsem o tom, že by byl hyperaktivní. Prostě normální dítko, znám klidnější, ale také spoustu stejných. A co dr. na ní?

doktorka to nějak neřeší, řekla mi, že je a bude prostě živější i vzhledem ke genetickým dispozicím ze strany otce…nic víc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
2.2.12 13:50

já právě žádné srovnání nemám, malá je moje první. Možná opravdu zbytečně plaším a chybí mi tavý ten zkušenější nadhled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.2.12 19:20
Fyasko píše:
taky mě napadlo, jestli to není nedostatkem spánku, ale dcera měla i „světlé“ období, kdy se vzbudila třeba v noci jen jednou, a její chování je stejné. Musím si také ale nasypat popel na hlavu, že jsem nikdy nedodržovala nějaký pevný striktní řád. Nemáme přesně dané hodiny, kdy jíme, nabídnu ji prostě jídlo zhruba co ě hodiny, říkám si, že já také nemám hlad každý den v přesně danou dobu. S denním spinkáním je to to samé, začnu ji uspávat zhruba 2-3 hod. po tom, co se naposledy vzbudila. K tomu se váže i můj další problém, a to ten, že jsem si malou naučila uspávat pouze za chůze v náručí. Už tisíckrát jsem si říkala, od zítřka nastolím pevný řád a usínání v postýlce, nakonec se vždycky zlomím, protože vím, že když ji vezmu do náruče usne za chviličku :roll: tohle potřebuji také odbourat. Všichni mi tvrdí, že ničím jiným než že ji dám do postýlky a prostě nechám dokud neusne, ji to nenaučím. Nějaké čtení pohádek před spaním apod. vzhledem k její aktivitě nemá smysl, nedokáže jen tak ležet a poslouchat mě, nebo koukat na obrázky. Možná je tedy i chyba ve mě, že jsem nedržela od narození pevnou ruku a řád :nevim: :zed:

Taky jsem dceru dlouho uspávala v náruči, ale kolem 9 měsíce jsem jí prostě už na ruce neunesla. Takže jsem do odbourávání chování před spánkem byla donucena. Upřímně pomohlo to a naučila jsem jí rituál: dceru si na sebe položím ona si na mé rameno položí hlavičku, já zazpívám jednu ukolébavku, vždy stejnou a na konci ukolébavky mi dá pusu a sama ukazuje již na postýlku, protože ví, že je čas jít spát. Trvalo to samožřejmě nějakou dobu, než přestala plakat ( to pro mě bylo fakt těžké), ale vyplatilo se to. A pokud je tvá dcera opravdu hyperaktivní tak jí řád jen prospěje. Těmto dětem to dělá dobře. Zkuste to postupně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat