Hyperaktivní dvouleté dite

Anonymní
20.2.20 16:12

Hyperaktivní dvouleté dite

Mám dvouletého syna, který je opravdu hodně hyperaktivní. Jeho nejoblíbenější denní činností je lezení po výškách (stůl, židle), skákání po gauči, roztahování hraček. Na druhou stranu jsou i chvíle kdy si vcelku vyhraje sám. Například si zvládne chvíli kreslit, hrát si s vláčkodráhu nebo s Albi tužkou. Ale když ho to chytne, začne mačkat na všechny možné čudlíky (pračka, myčka, sušička, televize, počítač) celkově ho veškeré technické věci strašně zajímají. Jenže…rodina ho právě z tohohle důvodů vůbec nechce hlídat a občas zaslechnu i to, že bychom tu jeho hyperaktivitu měli řešit. O hlídání mi nejde, pohlídám si ho sama, ale nějak nechápu jak jako mám řešit hyperaktivitu u takhle malého dítěte? Řeší se to vůbec nějak? Jako ano za celý den, večer padám na hubu, ale prostě mi přijde, že je spíš jen více živý a k řešení bych to viděla až v MŠ nebo na ZŠ, jaký máte prosím názor?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18407
20.2.20 16:19

Normální dítě, máme to samé, a čudlíky jsem vyřešila tak že pračku a myčku mu pod dozorem dovolím zapnout je spokojený a je to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
20.2.20 16:22

Normální zvídavý chlapeček se zájmem o vše kolem. Takhle se děti učí poznávat svět, jak jinak by to zvládly, kdyby to nemohly zkoušet? To spíš příbuzenstvo má nereálná očekávání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.20 16:27

Přijde mi jako normální dvouleté dítě. To by byl hyperaktivní každej, kdo nesedí na prdeli. Dcera byla úplně stejná. Jsou jí tři. Živá je hodně, ze školky je nejživější.
To, že chlapec má rád tlačítka taky není žádná známka ničeho. Prostě se mu málo nebo Né dost důkladně řeklo, že se to nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
14994
20.2.20 17:11
@Anonymní píše:
Mám dvouletého syna, který je opravdu hodně hyperaktivní. Jeho nejoblíbenější denní činností je lezení po výškách (stůl, židle), skákání po gauči, roztahování hraček. Na druhou stranu jsou i chvíle kdy si vcelku vyhraje sám. Například si zvládne chvíli kreslit, hrát si s vláčkodráhu nebo s Albi tužkou. Ale když ho to chytne, začne mačkat na všechny možné čudlíky (pračka, myčka, sušička, televize, počítač) celkově ho veškeré technické věci strašně zajímají. Jenže…rodina ho právě z tohohle důvodů vůbec nechce hlídat a občas zaslechnu i to, že bychom tu jeho hyperaktivitu měli řešit. O hlídání mi nejde, pohlídám si ho sama, ale nějak nechápu jak jako mám řešit hyperaktivitu u takhle malého dítěte? Řeší se to vůbec nějak? Jako ano za celý den, večer padám na hubu, ale prostě mi přijde, že je spíš jen více živý a k řešení bych to viděla až v MŠ nebo na ZŠ, jaký máte prosím názor?

mam takove ditko doma. Sice me to stalo hodne nervu, ale lozeni po zidlich, skakani po gauci a mackani cudliku jsem ji odnaucila. Proste jsem ji nedovolila to delat. V tomto jsem striktni. Co se mi nedari moc je naucit se neprojevovat hlasite. Je neskutecne hlucna… jako mnohem vic, nez je u deti v tomto veku bezne.

Jestli ma rodina na mysli nejake medikamentozni reseni, tak to urcite ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13595
20.2.20 17:14

Není nad to capnout hned normálnímu zdravému dítěti nálepku „hyperaktivní“… :roll: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.20 17:32

@warita má, ale jsem striktně proti tomu

• Nahlásit
  • Citovat
14994
20.2.20 17:43
@Anonymní píše:
@warita má, ale jsem striktně proti tomu

vubec se s nima o tom nebav, nemaji soudnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
897
20.2.20 17:44

Můj syn má rok a půl a je taky takový. furt říkám, že z něho budu za chvíli šedivá. jak furt běhá a skáče po gauči tak jen čekám kdy spadne. a hodně věcí odkoukal od staršího syna s kterým se rád pere.furt chce koukat z okna na které si vyleze, furt někde tahá židle ať může někam vylézt. proste furt něco, ale nikdy by mě to nenapadlo řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 19:54

Chápu že, zažíváme něco podobného, můj je 20 měsíční a začal slyšet teprve před 6 měsíci, narodil se hluchý, takže slovní domluva je zatím velmi mizivá, ale přesně to co popisujes znám… Lezení všude, lítání, skákání, zvídavost, nespavost atd. Nám pomáhá ho prostě utahat, 2-3× denně ven minimálně na hodinu, vždy bez kočáru a nošení, doma opičí dráha, házení míčku, nákupy, návštěva nebo hernicky, cvičení s dětmi a máme ještě program znakové řeči se stejně starými dětmi… Priste zaukolovat, klidně ať s vámi pod dohledem zapíná pračku, naš má z toho strašnou radost, unavit ho venku a doma být co nejmíň on si pak chvíli vyhraje sám a tolik nezlobí. A okoli neres… Upřímně taky bych nějaký prášky nedávala to s ním raději denně ujdu x kilometrů než mu zatěžovat játra a ledviny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
20.2.20 21:36

Pokud tě uklidním, mám dceru, jsou jí 2 roky a je taky akční, jako tvůj. Asi jsou hold živější a zvídavější. Já s ní chodím na hřiště, kde se vyběhá a pak je i chvíli v klidu. Tchyně je sice učitelka v MŠ, ale malou hlídat nechce a přes noc už vůbec ne. Takže nejsi v tom sama, musíme to zvládnout a třeba se časem trošku zklidní :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama