Hypertonická (?) porucha

519
3.3.16 11:41

Hypertonická ? porucha

Ahoj holky..tak jsme změnili pediatra a konečně někoho zajímá, že můj dvouleťák neumí žádné slovo, ani citoslovce atd…doktorka nás pošle na foniatrii a pak případně k dětskému psychologovi (ta minulá tvrdila, že je čas do 3let) a zmínila snad hypertonickou poruchu? Že přesnou diagnozu určí psycholog…ale že je syn hyperaktivní (a to byl zrovna v klídku)…máte s tím někdo zkušenost? Nějak si pod tím neumím nic moc představit? Adhd? Nebo něco jiného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

410
3.3.16 12:30

Píšeš, že nemluví, k logopedovi tě neposlala???

Můj syn nemluvil do více jak 3 let. Dětská nás dříve odmítala někam poslat, že je čas. Pak jsem si vydupala logopedické vyšetření a řekli nám, že jsme přišli už pozdě, měli jsme přijít dřív. Nakonec máme dyslálii (patlavost), ADHD a taky aspergera. Takže určitě řeš, a na diagnozy si počkej od odborníků, ne že jen tak někdo něco plácne. A u případných diagnoz si načti vše na internetu a pokud s ní nesouhlasíš, tak se ozvi. My takhle byli na vyšetření pro vývojovou dysfázii a já už jsem věděla, že ji nemá, příznaky neodpovídaly. O to, že syn má aspergera, jsem tvrdila už před 5 lety. Všichni říkali, že ne, tak jsem to nechala být. A najednou dětský psychiatr loni řekl, že má podezření, šli jsme na vyšetření, a co myslíš… Má ho. Potvrdili nám AS na konci minulého roku, a to má syn 13.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
3.3.16 12:43

@mall1976 dekuju moc za odpoved…ja si hodila do googlu hyperaktivitu a na strankach adhd si precetla priznaky k jeho veku. Musim rict, ze to sedi jako p*del na hrnec…na diagnozu si samozrejme pockam. Jinak logopedii ne, prvne pujdem na foniatrii, jestli dobre slysi (to si troufam rict, ze ano) a pak pry sehnat nejakeho dobreho psychologa…ono uprimne ja ani nevim co by s nim ted logoped udelal..nerekne fakt ani slovo, navic furt pochoduje a pozornost neudrzi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
3.3.16 13:34

@Terka1603 Nemyslela jsem hned cvičení u logopeda, spíše vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
4.3.16 15:06

Syn má diagnostikován ADHD a AS. Současná medicína to neumí léčit, jen trochu mírnit. Na vhodnou léčbu musí přijít každý rodič sám. Může to být individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
4.3.16 15:10

@Havran007 muzu se zeptat? V jakem veku mu to diagnostikovali? Jde mi o to, jestli ve 2 letech to jde rict s urcitosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
4.3.16 15:33

Myslím že ve dvou a půl letech. U nás to bylo trochu jednodušší, alespoň my jsme měli jasno, protože po očkování někdy před druhým rokem přestal mluvit, do té doby už říkal pár slov. Teď má 6 let a pořád je vývojově v době před očkováním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
4.3.16 15:40
@Havran007 píše:
Myslím že ve dvou a půl letech. U nás to bylo trochu jednodušší, alespoň my jsme měli jasno, protože po očkování někdy před druhým rokem přestal mluvit, do té doby už říkal pár slov. Teď má 6 let a pořád je vývojově v době před očkováním.

No ty blaho…:( synator prave nerika absolutne nic a nova dr dost kroutila hlavou…ani neukazuje, nestavi…jen beha, vsude leze, jezdi s autama atd…pry je to na dvouleteho dost nestandardni…tak cekam, co bude u toho psychologa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
4.3.16 19:35

Uvidíš, malý taky dost běhal, hodně chodil po špičkách, ten oční kontakt byl malý, nevydržel v klidu, nedokázal ani chvílí sedět. Já jsem začal mluvit ve 4 letech, říkali mamce že budu opožděný no a dneska řediteluji malé firmě. Tak věřím, že bude kluk v pořádku. Hlavně, že je fyzicky v pohodě. Syn je na tom mentálně špatně, ale fyzicky dobře a tak je v podstatě 95% času vysmátý, veselý, strašně rád se tulí, nechává škrábat na zádech, ve vlasech - což u autistu není obvyklé. Je radost dívat se na to, jak je pořád šťastný, takže nijak tragicky to nevnímám. Je to smíšek. Teď jsou se školkou na výletě a jeho absence je v domě znát, jeho smích je nakažlivý)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
4.3.16 19:41
@Havran007 píše:
Uvidíš, malý taky dost běhal, hodně chodil po špičkách, ten oční kontakt byl malý, nevydržel v klidu, nedokázal ani chvílí sedět. Já jsem začal mluvit ve 4 letech, říkali mamce že budu opožděný no a dneska řediteluji malé firmě. Tak věřím, že bude kluk v pořádku. Hlavně, že je fyzicky v pohodě. Syn je na tom mentálně špatně, ale fyzicky dobře a tak je v podstatě 95% času vysmátý, veselý, strašně rád se tulí, nechává škrábat na zádech, ve vlasech - což u autistu není obvyklé. Je radost dívat se na to, jak je pořád šťastný, takže nijak tragicky to nevnímám. Je to smíšek. Teď jsou se školkou na výletě a jeho absence je v domě znát, jeho smích je nakažlivý)

Me trochu uklidnilo, ze takovej Einstein mel Aspergra a jakej to byl koumak. :mrgreen: ja si spis nedovedu predstavit, jak u 2leteho nemluviciho ditete bude psycholog urcovat diagnozu… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
5.3.16 16:47

Tak oni poznají na první pohled pokud je to dítě nějak výrazně jiné. Ta diagnoza ve výsledku moc neznamená. Je to spíše takový souhrnný název pro skupinu určitých příznaků. Jinak ta příčina „ADHD“ nebo „autismu“ může být u každého dítěte. Tedy lék, který by pomohl jednomu dítěti, tak by nemusel pomoct jinému. Ale léky na to nejsou a tlumení příznaků funguje u všech stejně. Ale to je jen můj názor.. Lidé s aspergenem mají vyšší inteligenci většinou, autismus na nich ani nejde často poznat.

Já jsem minulý rok řešil vlastní vleklé zdravotní problémy. Žádné léky mi nepomáhali, na žádném vyšetření mi nic nezjistili. Přitom jsem měl jemně oteklou levou nohu, na ní fibrozy, hypoxie a pohnout jsem mohl jen palcem a to velmi trochu. Pořád jsem se pídil po diagnoze, byla to ztráta času, protože ty nemoci jejich nemoci jsou jen příznaky nemoci a oni umí léčit jen ty příznaky, ne nemoc samotnou - tu ani nedokázali zjistit. Po injekcich B komplexu se mi vrátila do nohy hybnost. Hořčík a vápník mi stabilizoval zdr. stav a po úpravě jídelníčku a životosprávy jsem v pohodě. Což by odpovídalo problémům s látkovou výměnou (metabolismem) a je docela možné, že v horší míře jí zdědil i syn. Když jsem tuhle myšlenku zadal do google, tak je tam na toto téma spousta studií. Věřím tedy, že pokud přijdu na příčinu mých problému, budou stejné také u syna. Postupem času jsem vlastně absolvoval stejná neurologická vyšetření jako syn, takže nějaká spojitost by tam být mohla.. Ale to jen myšlenka, ke které jsem došel po 7mi měsících čtení. S dvěma dětmi, práci na baráku a zaměstnáním na to nebyl dostatek času. Každopádně mi to pomohlo na nohy. Teď je to zhruba dva týdny co jsem úplně bez omezení. Po 8 měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama