Hypnóza - může pomoci?

Anonymní
21.2.21 20:35

Hypnóza může pomoci?

Dobrý večer. Mám úzkostné stavy, a deprese. Beru antidepresiva ale nepomáhaji mi. 😡 slyšela jsem že HYPNÓZA je super, že by mi to mohlo odstranit, ty problémy který mám. Máte prosím někdo zkušenosti? Pokud ano víte o někom kdo je super. Kdyžtak poblíž. Té Olomouce. Předem děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3802
21.2.21 20:44
@Anonymní píše:
Dobrý večer. Mám úzkostné stavy, a deprese. Beru antidepresiva ale nepomáhaji mi. 😡 slyšela jsem že HYPNÓZA je super, že by mi to mohlo odstranit, ty problémy který mám. Máte prosím někdo zkušenosti? Pokud ano víte o někom kdo je super. Kdyžtak poblíž. Té Olomouce. Předem děkuji

Ahoj, mimo jiné trpím taky depresemi a úzkostmi. Hypnózu mi dělal klinický psycholog v Praze, ale bylo to úplně k ničemu. Naštěstí jsem to neplatila, protože to bylo za hospitalizace v nemocnici. Měla jsem těch sezení několik. Kamarádka má těžké deprese, ta si zaplatila tuším 10 hypnóz a pak skončila na hospitalizaci. Nevím, třeba ti někdo napíše, že mu to pomohlo, ale za mě o ničem. Ale tak vyzkoušet samozřejmě můžeš. Jinak bych ti spíš doporučila pravidelnou psychoterapii přidat k AD. A kolik druhů AD jsi vyzkoušela? Léky se dají i různě kombinovat, u depresí se k AD mohou přidávat stabilizátory nálady, jinak menší dávky antipsychotik. To už je na diskuzi s tvým lékařem. Pak jsou různé jiné metody - třeba neurostimulační (př. rTMS - repetitivní transkraniální magnetická stimulace mozku…). Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 20:53
@Lollitka píše:
Ahoj, mimo jiné trpím taky depresemi a úzkostmi. Hypnózu mi dělal klinický psycholog v Praze, ale bylo to úplně k ničemu. Naštěstí jsem to neplatila, protože to bylo za hospitalizace v nemocnici. Měla jsem těch sezení několik. Kamarádka má těžké deprese, ta si zaplatila tuším 10 hypnóz a pak skončila na hospitalizaci. Nevím, třeba ti někdo napíše, že mu to pomohlo, ale za mě o ničem. Ale tak vyzkoušet samozřejmě můžeš. Jinak bych ti spíš doporučila pravidelnou psychoterapii přidat k AD. A kolik druhů AD jsi vyzkoušela? Léky se dají i různě kombinovat, u depresí se k AD mohou přidávat stabilizátory nálady, jinak menší dávky antipsychotik. To už je na diskuzi s tvým lékařem. Pak jsou různé jiné metody - třeba neurostimulační (př. rTMS - repetitivní transkraniální magnetická stimulace mozku…). Držím palce.
cca 5 druhu, antidepresiv a žádné neměli prakticky účinky 🤦🏻‍♀️ Na psychoterapii jsem také chodila a byla k ničemu. Už si nevím rady. Všechno co šlo jsem vyzkoušela, a k ničemu to nebylo.
  • Citovat
  • Nahlásit
3802
21.2.21 20:59
@Anonymní píše:
cca 5 druhu, antidepresiv a žádné neměli prakticky účinky 🤦🏻‍♀️ Na psychoterapii jsem také chodila a byla k ničemu. Už si nevím rady. Všechno co šlo jsem vyzkoušela, a k ničemu to nebylo.

A pouze antidepresiva? Mně třeba nezabralo 14 druhů antidepresiv. Na terapii chodím 13 let, ale tu nutně potřebuji, i když se v tom někdy plácám, ale podrží mě. Já třeba beru ještě antipsychotika, Lithium… někdy samy AD nestačí a AP, či stabilizátory podpoří jejich účinek, ale to se musíš ptát Dr. A chodila jsi třeba na denní stacionář, pokud u vás je? Pokud jsi od Olomouce, tak tam je vyhlášená ta psychiatrická klinika, kterou donedávna vedl prof. Praško, hodně publikují, mají výzkumy… Hypnózu samozřejmě můžeš vyzkoušet, jen jsem psala moji zkušenost, že mně a kamarádce to nepomohlo, třeba budeš mít štěstí. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
21.2.21 21:45
@Anonymní píše:

Za mě můžu napsat, že antidepresiv jsem vyzkoušela taky několik a skoro bez efektu. Hypnoza nevím, ale velmi mi pomohla regrese. Bylo nutné pátrat po příčině problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 22:26
@kemeny13 píše:
Za mě můžu napsat, že antidepresiv jsem vyzkoušela taky několik a skoro bez efektu. Hypnoza nevím, ale velmi mi pomohla regrese. Bylo nutné pátrat po příčině problému.
Možná jsem zaostalá, ale prosím kdo to děla? Určitě bych to ráda vyzkoušela ☺️ Moc děkuji.
  • Citovat
  • Nahlásit
409
21.2.21 22:38
@Anonymní píše:
Možná jsem zaostalá, ale prosím kdo to děla? Určitě bych to ráda vyzkoušela ☺️ Moc děkuji.

Není úplně jednoduché najít vhodného terapeuta. Bohužel je nemálo těch kteří si jen myslí, že terapii ovládají. Já jsem byla už před mnoha lety a v Praze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
21.2.21 23:33

Doporučuji přečíst knihu Zdravá střeva a pro Vás hlavně tuto https://www.megaknihy.cz/…depresi.html?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
22.2.21 08:12

Do hypnózy bych v životě nešla. Je to nebezpečné, protože to musí dělat jen opravdu zkušený hypnotizér a né všichni jsou zkušení. Znám případ, kdy se jedna osoba z deprese díky hypnózy dostala rovnou do psychózy a to už jako podle mě moc sranda není. No každopádně si tím nijak nepomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
13.3.21 01:41
@Sarael
@Sarael píše:
Do hypnózy bych v životě nešla. Je to nebezpečné, protože to musí dělat jen opravdu zkušený hypnotizér a né všichni jsou zkušení. Znám případ, kdy se jedna osoba z deprese díky hypnózy dostala rovnou do psychózy a to už jako podle mě moc sranda není. No každopádně si tím nijak nepomohla.

Kravina, prosím přečtěte si nějaké relevantní zdroje. Jedním z těch, kdo publikuje a má psychoterapeutický i hypnoterapeutický výcvik je Libor Činka. Poměrně hodně informací na webu i stránkách o tom co je a co není hypnóza. https://liborcinka.cz/co-je-hypnoza/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat