Hypochondrie v mladém věku

26.5.21 18:29

Hypochondrie v mladém věku

Ahojte chci se zeptat kolik lidí je blázen jak já :lol: jsem hrozný hypochondr a to mi je teprve 20. Já se z toho někdy i třesu a brečím :roll:

Jak bych začala, bojím se že onemocnim nebo něco se mi stane, protože mám úžasného přítele se kterým plánujeme do června miminko a mě se zdá že takhle happy být nemůžu a že se mi něco stane asi tak :zed:

Teď nedávno 22.5. jsem měla menstruaci vše ok, ale včera 25.5. se mi spustila menstruace skoro jako na začátku a já z toho šílela že mám rakovinu ale teď už ms skoro zmizela ale furt se trápím… :(

Včera to byli čárky na nehtu a to bylo to same melanom

Mám pořád nějaké představy, ale vůbec k reálu to nemá nic společného i když to nic není já v tom vidím hned obludu :( :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4100
26.5.21 18:47
@Misuleplysule píše:
Ahojte chci se zeptat kolik lidí je blázen jak já :lol: jsem hrozný hypochondr a to mi je teprve 20. Já se z toho někdy i třesu a brečím :roll:

Jak bych začala, bojím se že onemocnim nebo něco se mi stane, protože mám úžasného přítele se kterým plánujeme do června miminko a mě se zdá že takhle happy být nemůžu a že se mi něco stane asi tak :zed:

Teď nedávno 22.5. jsem měla menstruaci vše ok, ale včera 25.5. se mi spustila menstruace skoro jako na začátku a já z toho šílela že mám rakovinu ale teď už ms skoro zmizela ale furt se trápím… :(

Včera to byli čárky na nehtu a to bylo to same melanom

Mám pořád nějaké představy, ale vůbec k reálu to nemá nic společného i když to nic není já v tom vidím hned obludu :( :lol:

Ahoj, taky jsem byla a asi pořád jsem hypochondr. A začalo to už na základce, pořád jsem s mamkou chodila po doktorech, protože mi pořád něco bylo, ale nikdy se nic adekvátního nenašlo. Na gymplu mi dokonce kamarádka dala knížku: Nadměrné obavy o zdraví od Praška, nakladatelství Portál. Tehdy jsem byla hodně uražená, ale po letech jsem ji docenila, je tam spousty kazuistik atd., vše hezky vysvětlené, jen se už, myslím, nedá koupit, jedině někde v knihovně. Ale fakt ji doporučuji. Nebo, pokud tě to už hodně omezuje, tak navštívit psychologa. Nepodceňovala bych tohle, byla jsem na přednášce prof. Praška právě o hypochondrické poruše a říkal, že 10% zoufalých hypochondrů spáchá sebevraždu, takže opravdu bych vyhledala pomoc. Držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
26.5.21 18:51

Zajdi k psychologovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
26.5.21 19:01

Být tebou, tak nejdřív vyřeším tyhle fobie a pak teprve plánuji dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.5.21 19:03

@Lollitka jsem ráda že v tom nejsem sama, u psycholožky jsem byla ale ta mi nepomohla spíš mi mi ještě zhoršila, ona mluvila jen o škole moji apod. naprosto nepodstatné věci, já jen vím že kdyz myslím že už čekáme dítě tak najednou to že mě úplně vyplave😄 a díky za knížku určitě ju koupím už je to děs

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.5.21 19:04

@Umík právě jde o to že až ho budu čekat tak se to vytratí už jsem jednou myslela že jsem těhotná a vůbec jsem neměla takové stavy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4100
26.5.21 19:09
@Misuleplysule píše:
@Lollitka jsem ráda že v tom nejsem sama, u psycholožky jsem byla ale ta mi nepomohla spíš mi mi ještě zhoršila, ona mluvila jen o škole moji apod. naprosto nepodstatné věci, já jen vím že kdyz myslím že už čekáme dítě tak najednou to že mě úplně vyplave😄 a díky za knížku určitě ju koupím už je to děs

Tak super, že jsi byla u psycholožky, ale mrzí mě, že ti nesedla, přesto bych to nevzdávala a zkusila třeba jinou psycholožku, já jich taky vystřídala několik a teď mám naprosto úžasnou. Odkud jsi? Můžeš zkusit třeba terapeuty na nějaké psychosomatické klinice, pokud bys byla z Prahy, můžu ti dát kontakty.
Ta knížka je fakt super, ale jak jsem psala, nejde už asi koupit, leda ta knihovna.
Tak moc držím palce, je dobře, že s tím chceš něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
26.5.21 19:10

@Misuleplysule tak to doufej, jinak to dítě bude fakt chudák. Když se takhle bojíš přehnaně o sebe, tak si představ, jak se budeš bát o něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.5.21 19:14

@Lollitka jsem bohužel že Zlína ale zkusím obvolad další psycholožku, jen mi vadí že můžu čekat i 2 měsíce, já se jen vždy bojím že za chvíli už budu nemocná po těch zhruba 4 letech deprese, přítel mě pomáhá uklidit ji hrozne milý ale moje mysl je silnější, připadá mi že tady je lepší se vyzpovídat než u psychologa, že tě tady lidé lépe chápou, určitě nechci aby naše malé mělo me geny, ale vím že když budu v tom tak se to ztrati, dala bych vědět pak :) koupim tu knihu a zkusil ještě psychologa který nebude řešit školu :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.5.21 19:16

@Umík to se neboj, to nedovolím, ani nevím jak takové blbosti můžou člověka tak podusit, jak jsem říkal když jsme si myslela že jsem byla těhotná tak jsem takové stavy vůbec neměla naopak jsem byla happy jak nikdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18056
26.5.21 19:26

Fakt s tim neco dělej, protože těhotenství je takový masakr na psychiku a hormony, to ani nemluvím o 6 neděli, to zamává kolikrát i s ženskou co je naprosto ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.5.21 19:31

@lachtanice86 určitě,vim že to tehu je těžké ale já budu aspoň myslet na to malé a moje problemy půjdou do háje, já myslim tím že mám blbe hrozně blbě vztahy s rodinou detstbi nic moc, buď se nezajímali jak se cítím Anno mě sprdly jak jsem se oblékla, a možná že chci být už mamkou že nechci ať moje dítě zažije to co já takže se vytratí to zlé ze mě a budu jen na to dítě myslet jíst zdravě chodit ven a nestrsovat se zbytečné :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.5.21 19:32

@Umík chápu tě, musím být silna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
26.5.21 19:33

Přestaň na to myslet, je hodně výzkumů, který potvrzují, že nemoci se mohou vyvolat i psychikou… a co potom v těhotenství, to se teprv zblázníš, až budeš zkoumat každej projev, kterej si nečekala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
26.5.21 19:34

@Misuleplysule
No bacha na to, jen jsi si myslela, že jsi těhotná. Až budeš opravdu, budou na tebe působit hormony + tě třeba něco pobolivat nebo ti bude zle a kdyz se při ms bojíš rakoviny, tak nevím nevím. Na psychiku to je docela zahul i u žen co psychické problémy nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat