Hypoglikemie bez cukrovky

7
7.3.21 13:03

Hypoglikemie bez cukrovky

Dobrý den. Mívám hypoglikemie. Cukrovku nemám. Obvoďačka neví z čeho. Z ničeho nic mám rozmazané vidění což hned doplním cukry. Hroznový cukr, sladké pití, chleba. Třeba za půl hodiny to přejde a začne mě bolet hlava. Jsem pak dva dny mimo. Mám to třeba jednou za dva až tři měsíce. Nemá někdo něco podobného a neví z čeho a co s tím? Je to doopravdy hodně nepříjemné.
Díky za jakoukoliv radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4790
7.3.21 13:34

Kolik ti je? Nemáš podváhu? Jíš pravidelně a adekvátně zátěži?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
7.3.21 13:54

@Havlova je mi 38. Váha 65. Nejím úplně přesně pravidelně ale jím dost. Měla jsem hypoglikemii už i po obědě. Ani to nemám spojené s fyzickou zátěži. Hypoglikemie mi začala v prvním těhotenství před 5ti lety. To jsem měla těhotenskou cukrovku a od té doby to přetrvává. Na diabetologii mě hlídají ale také nevědí z čeho to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4790
7.3.21 13:58

@Lucie Hru Tak to neporadím. Stává se to hubeným holkám v pubertálním a těsně postpubertálním věku, které mají pocit, že jsou „tlusté“ a ideální oběd je podle nich skoro nejíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4790
7.3.21 13:59

@Lucie Hru Ještě mě napadlo zkusit endokrinologii, jestli jsou ostatní hormony OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 14:09

@Lucie Hru
Já tě nechci strašit, ale měla jsem časté hypoglykemie než mi propukla cukrovka 1.typu. Asi bych se objednala na vyšetření.

• Citovat
  • Nahlásit
7
7.3.21 14:10

@Havlova díky zeptám se doktorky jestli mě tam může poslat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
7.3.21 14:14
@Anonymní píše:
@Lucie Hru
Já tě nechci strašit, ale měla jsem časté hypoglykemie než mi propukla cukrovka 1.typu. Asi bych se objednala na vyšetření.

Chodím pravidelně na kontroly na diabetologii a zatím cukrovku nemám. Máme jí dost v rodině a vzhledem k těm hypoglikemiim čekám že to přijde. Co jsi s tím dělala než ti zjistili cukrovku. Je vůbec možnost tomu předcházet? Nebo co dělat když už to prijde aby mi pak nebylo dva dny blbě. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 14:30
@Lucie Hru píše:
Chodím pravidelně na kontroly na diabetologii a zatím cukrovku nemám. Máme jí dost v rodině a vzhledem k těm hypoglikemiim čekám že to přijde. Co jsi s tím dělala než ti zjistili cukrovku. Je vůbec možnost tomu předcházet? Nebo co dělat když už to prijde aby mi pak nebylo dva dny blbě. Díky

Pravidelně jíst a měřit si glykemii glukometrem, nic jinýho nevymyslíš. A jestli je ti dva dny blbě z hypoglykemie, tak to je divný. Mně je blbě jen než to odezní, pár minut.

• Citovat
  • Nahlásit
81
7.3.21 14:43

No jak čtu, tak asi budu trpět něčím podobným.
Jsem chlap, měřím 175 cm a vážím 74 kg. Mám fyzicky náročnou práci, 3 směnný provoz (ranní, odpolední, noční) takže o pravidelnosti stravování si můžu nechat zdát, jím hodně a to vše (sladké, tučné, atd), občas mívám divné stavy kdy je mi mdlo, mám děsný hlad a třesou se mi ruce, jakmile něco sním (většinou nějakou sladkost) tak to do pár minut přestane a jsem zase v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 14:48

Ještě taková rada, paradoxně proti hypoglykemii dlouhodobě pomůže držet diabetickou dietu, nejíst sladké.

• Citovat
  • Nahlásit
7
7.3.21 14:50

@Seraph angel Tak to bude asi ono. Mě to teda pokaždé začne tím rozostřeným viděním. Pokud hned nezareaguju přijde zmatenost, motání jako v opilosti. Nevím která bije. Chci něco říct a řeknu úplně něco jiného. Třeba auto a já řeknu chleba a vůbec nechápu že to neříkám dobře. No teď už většinou vždy hned zakročím a doplním cukry. Pak mě začne bolet hlava a přijde nevolnost a únava. Trvá dva dny než se úplně srovnám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
7.3.21 14:55
@Seraph angel Tak to bude asi ono. Mě to teda pokaždé začne tím rozostřeným viděním. Pokud hned nezareaguju přijde zmatenost, motání jako v opilosti. Nevím která bije. Chci něco říct a řeknu úplně něco jiného. Třeba auto a já řeknu chleba a vůbec nechápu že to neříkám dobře. No teď už většinou vždy hned zakročím a doplním cukry. Pak mě začne bolet hlava a přijde nevolnost a únava. Trvá dva dny než se úplně srovnám.
@Anonymní píše:
Pravidelně jíst a měřit si glykemii glukometrem, nic jinýho nevymyslíš. A jestli je ti dva dny blbě z hypoglykemie, tak to je divný. Mně je blbě jen než to odezní, pár minut.

Když se změřím přímo u té hypoglikemie tak mám třeba 3,4 to není zase tak málo ne? No mě pak bolí hlava a je mi prostě divně slabo. Dnes to bylo před obědem a furt stav dost mizerný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
7.3.21 14:59
@Anonymní píše:
Ještě taková rada, paradoxně proti hypoglykemii dlouhodobě pomůže držet diabetickou dietu, nejíst sladké.

Zkusím se na to zaměřit. Sladké moc nejím ale kafe si osladit musím. Vím že tam bude spoustu věcí které bych neměla tak to načtu a zkusím dodržovat. Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3278
7.3.21 15:22

@Lucie Hru obecne, kdyz se ji rychle cukry, tak se zveda glykemicka krivka rychleji a taky prudce klesa - klasika, ze po sladkem je rychle chut zase na sladke. Po komplexnich sacharidech s adekvatnim zastoupenim tuku, bilkovin a vlakniny je glykemicka krivka pozvolna a drzi se v optimalnich hodnotach (idealne)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat