Hypotéka od Sberbank

4569
21.11.15 13:18

Hypotéka od Sberbank

Chtela bych poprosim vsechny kteri maji s touto bankou zkusenost o jejich nazor, popr. zkusenosti…
Chceme si pujcit nemalou castku na stavbu domu+pozemek (3 miliony) oni pujci 90% zbylych 10% platime my.Ok to je bezne…ALE…
potrebujeme koupit pozemek a nez nam na nej uvolni castku musi ho videt jejich bankovni odhadce. Podle jeho posudku na cenu nam uvolni castku.To stejne se odehrava pri stavbe domu…
Prijde nam faktura napr. na 900 000 kc, musi prijed odhadce a zapsat nezavisle cenu. Podle jeho posudku nam banka uvolni castku. Musime vzdy dolozit ze jsme zaplatili 10% cili u tech 900 tisic 90tisic firme a oni by opet uvolnili 810 tisic na doplaceni faktury.
Jenze, co kdyz odhadce nemovitost podceni?!Pak na to samozdrejme nebudeme mit protoze nejake rezervy mame, ale ne treba dalsich 100 tisic platit ze sveho…
prijde mi to trochu nejisty typ financovani. Bihuzel i znama v bance mi rekla, ze se to stat muze.Po precteni recenzi na internetu na tento typ uvolnovani penez mam negativni usudek. Udajne 90% odhadcu nemovitosti podcenuje…
Prijmy mame dostacujici na schvaleni i 4 milionu, ale nejak nemuzeme prijit na nekoho trosku „solidniho“
Zajimal by me i vas nazor na tento typ vyplaceni hypoteky…
Ja bych radeji hypoteku ktera proplaci faktury a my platime klasicky 10%
Mate nekdo solidni banku, pokud ano - ktera? Dekuji moc
Lana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5593
21.11.15 14:39

@Lana222 my mame taky hypoteku od sberbank ale s, timhle zkusenoat nemam :nevim: odhadce nam byt nepodcenil, naopak. Drzim, palce, at to nepodceni :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik
21.11.15 14:45

Od ruskyho svoloce doporucuju drzet se dal.

• Citovat
  • Upravit
1097
21.11.15 15:03
@kolik píše:
:zed: :zed: :zed: to mas udelat ty.
Ruska banka nezbankrotuje jen tak.Nam ale hypo nechteli ze zacatku dat. chteli sjem pucit 900 tis, svych meli 450 tis, ale oni vyzadovali 560 tis, coz uz bylo nad nase sily, museli nechat jeste na realitni kanc. NAkonec, az behem tydne jsem to zaridila u jine banky, tak vola sberbank, ze nam to daji. S krizkem…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 15:43

@Lana222 Dobrý den,

nevím přesně, jaký je postup čerpání u Sberbank, ale riziko, že nevyjde odhad a nabourá vám to plány, je celkem velké. Řešením může být buď financování části kupní ceny úvěrem ze stavebního spoření (což vám v podstatě zvýší vlastní zdroje), případně řešit výstavbu u jiné banky, ideálně 100 % hypotékou s fixací na 3 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5593
21.11.15 16:33
@kolik píše:
:roll: no coment…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik
21.11.15 16:50
@toooja píše: :zed: :zed: :zed: to mas udelat ty.

Ja to delam, ver mi!

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama