Hysterický pláč a vzteklá matka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 00:54
Hystericky pláč a vzteklá matka

Ahoj holky ???? mám takový dotaz nebo spíš bych potřebovala radu. Moje sestra má 3 měsíčního chlapečka a je to katastrofa ona je vzteklá když malej pláče, nebo když má jít papat tak to je slovník že bych jí dala facku ale teď se stalo že ji malý od 23 hodin dostal strašný hysterický záchvat pláče a trval do půl 1. Přestal hystercit až po tom co pro mě prilitla že už neví co sním tak jsem šla nahoru a když jsem přišla do pokoje tak ho chovala moje mamka a on měl strasnej hysterak. Já jsem si ho vzala a do 5 minut bylo po řevu ale jakmile jsem ho položila do postýlky tak znova. nakonec jsem tam strávila přes půl hodiny než se uklidnil a usnul… A od mamky jsem se dozvěděla že už je to nekolikaty den ve stejnou hodinu a trvá to cca 2,5 hodiny… Nevíte čím by to mohlo být že má takovýhle záchvaty?? Já sama mám 8mesicniho prcka ale tohle jsem nezažila a hlavně nemuzi bejt na dvou místech najednou.. A pokud by jste měli radu jak ji vysvětlit že se musí k prckovi chovat normálně a nebejt na něj ošklivá a vzteklá budu ráda ???????? Díky za rady jsem z toho nešťastná když ho slyším plakat a to ani není můj ????????

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
jege
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 21.12.18 01:09

A nějaký normální tatínek tam poblíž není? Že by vystřídal sestru nebo Tebe? Taky jsme měli podobný problém a když byla manželka blízko vraždě nebo sebevraždě, tak jsem ji, kupodivu klidný jak tank, vystřídal a dítě to vycítilo a za pár minut se uklidnilo. Když jsem zase šílel já, tak mě zase vystřídala ona a dítě se uklidnilo mnohem rychleji než jsem se uklidnil já sám … :mrgreen:

Mari.G
Závislačka 4983 příspěvků 21.12.18 01:12

No, bude tam víc problémů najednou. Já tedy takovéto výpady k dítěti neměla, ale zažila jsem nájezd laktační horečky, kdy se ty emoce taky moc nedají ovládat. Takže si trochu asi dokážu představit, jak to tam vypadá. Samozřejmě reakce matky nejsou v pořádku a bude to muset řešit ona sama. Velmi často je tohle důsledek něčeho z dětství, že člověk neumí ovládat v krizových situacích emoce. Je hodně těžké vystoupit ze svého stínu, dělám to už několik let. Velmi mi pomohla kraniosakrální terapie, kam jsem se dostala se synem, když 5 měsíců plakal. Paradoxně pomohla hodně i mně, velmi co se těch emocí týče. Také se dají nechat namíchat Bachovy esence na míru, jako krizová pomoc. Nicméně tam záleží, jak moc je situace vážná. Určitě zazní i rady typu, ať se vzpamatuje, psycholog atd. Ale z vlastní zkušenosti vím, že tohle je tak iracionální, že ona určitě ví, že to je špatně, ale neví, jak dál.

A teď z druhé strany. Zažila jsem 5 měsíců pláče svého dítěte, odrovnali jsme všechny babičky, malý má dva roky a dodnes ho nikdo nechce hlídat, jen naše mamka si ho bere ven, když spí, nebo ho pohlídá do půl hodiny :mrgreen: . Ten nápor na psychiku je opravdu šílený. Nedá se to porovnat s tím, když pláče cizí dítě. To mě nechává zcela chladnou (ve smyslu, že mě to tak nerozhodí), cizí dítě jsem schopná za chvilku uklidnit a uspat. U mého to bylo jiné. Ten pud, že dítě pláče, něco je špatně, má ta matka v sobě a když mu neumí pomoci, tak mechanismy v hlavě blázní. Teď záleží, kde je příčina. Jestli dítěti něco je (takhle večer to bývají často koliky, pokud je to ve stejnou dobu) a posléze je matka v pasti. Nebo je matka celkově nejistá a rozhozená a dítě na ni reaguje. Děti nás zrcadlí víc, než myslíme. Ale není to absolutní, slyšela jsem tuhle větu i v situacích, kdy bych někomu radši rozbila zuby. U syna se přišlo na důvod pláče, ale předtím jsem si tisíckrát vyslechla, jak pláče kvůli mně (= jsem špatná matka). Jenže nikdo z těch lidí, co to tvrdil, se mnou nešel na týden domů a nepomohl mi 6 hodin večer nosit šíleně plačící miminko. Takže bych hlavně neodsuzovala, když to člověk sám nezažil.

Jestli z toho chcete sestru vytáhnout, tak hlavě jí nic nevyčítejte. Tím nemyslím, že se má její chování přehlížet či schvalovat. Ale to by ji akorát víc zablokovalo. Nabídněte pomoc, řekněte, že ji chápete, že když malého slyšíte brečet, taky Vám to rve srdce. Ideální by bylo, aby sama přišla na to, že kromě řešení malého musí pomoct i sobě. Nicméně kritikou toho nedosáhnete, vlastní zkušenost :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Držím pěsti, je to hrozná situace. Já strašně doufám, že u druhého nás nepotká to samé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 01:12
@jege píše:
A nějaký normální tatínek tam poblíž není? Že by vystřídal sestru nebo Tebe? Taky jsme měli podobný problém a když byla manželka blízko vraždě nebo sebevraždě, tak jsem ji, kupodivu klidný jak tank, vystřídal a dítě to vycítilo a za pár minut se uklidnilo. Když jsem zase šílel já, tak mě zase vystřídala ona a dítě se uklidnilo mnohem rychleji než jsem se uklidnil já sám … :mrgreen:

Bohužel tatínek není takže to zbývá na mě a na mamce…

Mari.G
Závislačka 4983 příspěvků 21.12.18 01:15
:,( :,( :,(

Příspěvek upraven 21.12.18 v 01:31

Uživatel je onlinepedigka
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 21.12.18 01:15

Tipuji to na prdíky.
Otec dítěte v domácnosti není? Že by pomohl s malým.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 01:19
@pedigka píše:
Tipuji to na prdíky.
Otec dítěte v domácnosti není? Že by pomohl s malým. [/citace
Otec dítěte tu není bohužel ani nevíme který to je..jsou dva adepti na otce a jeden větší d*bil než druhej
jege
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 21.12.18 01:23
@Anonymní píše:
Bohužel tatínek není takže to zbývá na mě a na mamce…

To je právě problém. Chápu, že občas se to prostě stane, ale v poslední době se s otci už skoro vůbec nepočítá a dokonce se i předem plánují děti bez otců. Ovšem příroda se oklamat nedá …

jege
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 21.12.18 01:25
@Anonymní píše:
Otec dítěte tu není bohužel ani nevíme který to je..jsou dva adepti na otce a jeden větší d*bil než druhej

Jako že sestra ani neví, kdo vlastně je otec? Tak to ještě dobře, že dítě neštěká … :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 01:31
@jege píše:
To je právě problém. Chápu, že občas se to prostě stane, ale v poslední době se s otci už skoro vůbec nepočítá a dokonce se i předem plánují děti bez otců. Ovšem příroda se oklamat nedá …

Tady hlavně nevíme kdo je otec jsou dva adepti na otce a jeden větší d*bil nnez druhej… Ale já ji rozumím že je to těžký já jsem s malým taky sama… ale když se jí snažím pomoc tak mě pošle někam a když už si pomoc nechá nebo poradit tak jsem pak ta nejhorší já.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 01:33
@jege píše:
Jako že sestra ani neví, kdo vlastně je otec? Tak to ještě dobře, že dítě neštěká … :mrgreen:

Právě že neví… No ještě že tak…

Mari.G
Závislačka 4983 příspěvků 21.12.18 01:40
@Anonymní píše:
Tady hlavně nevíme kdo je otec jsou dva adepti na otce a jeden větší d*bil nnez druhej… Ale já ji rozumím že je to těžký já jsem s malým taky sama… ale když se jí snažím pomoc tak mě pošle někam a když už si pomoc nechá nebo poradit tak jsem pak ta nejhorší já.

A kojí sestra? U prsa se prcek neuklidní?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 01:46
@Mari.G píše:
A kojí sestra? U prsa se prcek neuklidní?

Nekojí, sekla stim po čtyřech týdnech, a ještě k tomu řekla že když jsem nekojila já(jenže já neměla mliko) že ona taky kojit nebude a tím to skončilo… Já vím že bych to neměla říkat ale myslím že na dítě nebyla a není vůbec připravená.

Mari.G
Závislačka 4983 příspěvků 21.12.18 02:12
@Anonymní píše:
Nekojí, sekla stim po čtyřech týdnech, a ještě k tomu řekla že když jsem nekojila já(jenže já neměla mliko) že ona taky kojit nebude a tím to skončilo… Já vím že bych to neměla říkat ale myslím že na dítě nebyla a není vůbec připravená.

To tak může být, akorát dítě už má a mít bude. To kojení je dost škoda, ono když si člověk s tím dítětem na 2 hodiny lehne do postele, prospí se a dítě je celou dobu v klidu, dost to pomůže. No, asi nezbývá než s mamkou pomáhat kvůli prckovi, aby to neodnesl a doufat, že si přizná, že je problém. Řešitelné to celé je, ale musí sama chtít :,( . Musí to být hrozná situace.

Mari.G
Závislačka 4983 příspěvků 21.12.18 02:12
@Mari.G píše:
To tak může být, akorát dítě už má a mít bude. To kojení je dost škoda, ono když si člověk s tím dítětem na 2 hodiny lehne do postele, prospí se a dítě je celou dobu v klidu, dost to pomůže. No, asi nezbývá než s mamkou pomáhat kvůli prckovi, aby to neodnesl, a doufat, že si přizná, že je problém. Řešitelné to celé je, ale musí sama chtít :,( . Musí to být hrozná situace.
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >