Impetigo - zkušenosti

110
26.6.13 07:26

Impetigo zkusenosti

Zdravim maminky, chci se zeptat zda mate zkusenosti s koznim onemocnenim impetigo? Malýmu to pocalo puchyrky na nozkach, kt. vypadaly jako nestovice. Nastesti jsem letela hned k Dr.ta nas poslala na kozni a diagnoza impetigo a antib.mast a hypermangan. Jen nevim kde by to maly chytil, jsme prevazne sami, zname skoro nemame tak mne to udivuje kde se to vzalo :nevim: chlapeckovi je rok a pul.

Mely jste nektera? Opravdu jen zabere ta mast nebo mate osvedcene tipy co pomohlo Vam tu mrchu vyhnat?

Dekuji za rady.

:mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1000
26.6.13 07:29

Známé zabraly až antibiotika v tabletách, její kluk má půl roku. Ostatní děti to nechytli a rodiče taky ne. Taky neví, kde k tomu přišli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
26.6.13 07:31

Ahoj :) můj brácha si to přivezl z tábora, takže to tam chytil od nějakýho jinýho dítěte, ale vím, že sestřička, co mu to převazovala to chytla taky. Takže bych řekla, že se prcek mohl chytnout někde v MHD, nebo kdekoliv po někom, kdo to měl :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
26.6.13 07:31

Prave vubec nechapu kde se to vzalo, uz aby to bylo pryc. Ted to vypada jako strupy ale moc pekne to neni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6580
26.6.13 07:37

Ahojky, no impetigo- streptokok (konkrétně se běžně vyskytující Streptococcus pyogenesytuje) u všech lidí, pokud dojde k narušení pokožky (štípance, vyrážka, mechanické poškození kůže…).
Je skutečně vysoce infekční, proto přísně všichni dodržujte hygienu, ať má malý samostatný ručník, mýdlo… No prostě klasika. Je třeba dávat pozor, aby se infikovaná místa nedotýkala zdravých, aby se to nešířilo. Jinak mazat, mazat, mazat. Pokud dostal ATB jen lokálně, není to nic děsného. Ono je to nepříjemné, ale neděs se, není to u zdravých dětí nic komplikovaného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
26.6.13 07:37

Mladší syn měl impetigo ve třech měsících, na hlavě v seboree a nakonec zabral až sirup s atb, chytil to od něho starší syn a zenesl do ekzému, děsný, takže taky přeláčení atb (jen mast nepomáhala) a kde k tomu přišli nevím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7164
26.6.13 07:42

Holka to chytla loni v létě na dovolený, nejspíš prý z bazénu. My si nejdřív mysleli, že je to normální štípanec, tak s tím chodila do školky. :oops: Pak nám bylo divný, že se to furt nehojí, tak jsme šli na kožní a tam nám doktorka řekla, že je to infekční. :lol: Holka dostala nějakou mastičku a ATB asi na tři dny a pak to zmizelo. Jo a nikdo jinej to nechytl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
26.6.13 07:47

Dekuju jsem trochu klidnejsi :) takze vazat anebo davat naplasti aby se to i nerozsirilo? Dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
26.6.13 07:52

Starší dcera měla. Ke potřeba důsledně vše prát na vysokou teplotu, převlékat postel a pod. Mazat, mazat, mazat… Co máš za mast? Zabírá jedině Fucidin!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17373
26.6.13 07:53

Andrej, pokud mozno vazat, naplast se prichytne na kuzi a muze to jeste zhorsit…mluvim z vlastni zkusenosti (a to se mi ta potvora jeste fakt rada vraci)…ja to chytla od muchnicky (nebo jak se ta muska jmenuje), puvodne nevinny stipanec :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
26.6.13 07:53

Naplast ani obvaz NE! Pod tím se to množí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17373
26.6.13 07:58

@balenka mne to obvazal tehdy primo kozni Dr, at to nesirim po okoli- doma dve male deti a ja to mela nejvic v zapesti (jsem vypadala, jako bych si chtela podrezat zily :roll: ) a pak v zaderech u nehtu, tak lahudka :roll:
jo, a dal mi k tomu Eryfluid, ale tohle bych prckovi nedala, ta vodicka stipe naprosto silenym zpusobem…

kazdopadne pozor na kazde poskozeni kuze-muze se to dostat do toho…
kluci to tehdy chytli ode mne- do odrenych nosiku od rymy…uzasny :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6580
26.6.13 08:05

Hlavně bych koupila antibakteriální mýdlo. Prádlo hned vyprat a VYŽEHLIT. Neboj, za pár dní to bude OK :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
26.6.13 08:38

Dekuju za rady.. nejdriv nam dali fucidin ale nezabiral, ted mame bactroban tak uvidim, snad to bude mizet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2502
26.6.13 08:49

@andrejka_b Me se to kdysi z niceho nic objevilo na obliceji a od detske jsem dostala framykoin, ktery tomu krasne pomohl. Jo a nemela jsem to nicim prekryte, protoze to pod tim mokvalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama