IMUNOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ leden 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Koika.ahoj
Povídálka 24 příspěvků 29.12.18 20:23
IMUNOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ leden 2019

Ahoj holky, jdu si sem proo radu. V prosinci jsem podstoupila s manželem IUI a test byl negativní. Teď po svátcích se mám hlásit u doktorky s tím, že když byl test negativní tak mi udělá IMUNOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ. Má s tím někdo zkušenosti jak to probíhá a dělá se jen u žen nebo i u chlapů? A co se vše zjišťuje? Na začátku jsme už byli oba na odběru krve a tam mi zjistili alergii na sperma. Manžel je ochotný vše podstupovat a podporuje mě ve všem, ale nerad chodí do,, místnosti rozkoše" tak by bylo fajn mu jednu návštěvu odpustit. 8)

Reakce:
MartinaCV
Kelišová 7068 příspěvků 29.12.18 20:29

TOP je MUDr. Karin Malíčková, najdi si tady diskuze. Dělá se oběma. Sedí v Iscare a nemusíš být jejich klientem, abys za ní mohla. Lepší nenajdeš. U manžela se na rozšířeném spermiu může zjistit to, co při běžném spermiu nezjistíš. Bude to muset „vydržet“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 21:42

Byli jsme teď v prosinci v Podolí. Chodili jsme tam už při snažení o první dítě před pár lety. Pomohli nám a díky nim máme dceru. Myslím, že jsou tam velmi dobří, vstřícní a profesionální. Oproti vyšetření pred pár lety je možné odebrat sperma i moč doma a donést ve zkumavce. Jo, a objednali nás okamžitě, žádná čekací doba jako kdysi. Kromě toho jsme šli oba na odběry krve a pohovor.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 21:49

@Koika.ahoj zjišťují se různě protilátky vašeho těla vůči spermiim vašeho muže a dárců a také proti trofoblastu (zárodku). Pokud takové máte, může to vést k potratům. Když odhalí imunologický problém, přeléčite se nizkymi dávkami kortikoidu v tabletách, pri sexu se musite chranit, a pak se po pár měsících můžete v době ovulace snažit. V Podolí se testuje krev obou partnerů, moč od muže a sperma. Na výsledky se čeká 1-2 měsíce.

Koika.ahoj
Povídálka 24 příspěvků 29.12.18 23:27
@Anonymní píše:
@Koika.ahoj zjišťují se různě protilátky vašeho těla vůči spermiim vašeho muže a dárců a také proti trofoblastu (zárodku). Pokud takové máte, může to vést k potratům. Když odhalí imunologický problém, přeléčite se nizkymi dávkami kortikoidu v tabletách, pri sexu se musite chranit, a pak se po pár měsících můžete v době ovulace snažit. V Podolí se testuje krev obou partnerů, moč od muže a sperma. Na výsledky se čeká 1-2 měsíce.

Zajímavé děkuji za info. Chodím do pronatalu v Braník u

MartinaCV
Kelišová 7068 příspěvků 29.12.18 23:31

Kortikody nejsou vhodne pro kazdeho. Hodne techto pracovist ale bohuzel sahne po kortikoidech. Dr. Malickova pracuje i s imunoglobuliny, to jsou telu vlastni latky. Je tu hafo diskuzi, ze ona zvladne i to, co jinde ne. Nejde jen o protilatky.. U nekoho se muze jednat o embryotoxicke parametry, napr. TNF alfa, Interleukin apod.

MartinaCV
Kelišová 7068 příspěvků 29.12.18 23:35
@Anonymní píše:

1-2 mesice? Otresne,vcetne te nekolika mesicni lecby. To si treba holky kolem 40 nemuzou dovolit, vcetne zobani kortikoidu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 13:27

@MartinaCV pokud vím, tak měsíc ty vzorky testují. Před pár lety jsme čekali 2m, než nás vůbec vzali, pak 6 neděl na výsledky, pak jsem 2 měsíce zobala prášky, ale hned první ovulace byla úspěšná a máme zdravé dítě. Předtím jen potraty. Teď už se na objednání nečeká, takže myslím, že pokud máte tento problém, tak je reálné otěhotnět za 3 měsíce a dítě donosit. Nevidím na tom nic otřesného, naopak je fantastické, že tato vyšetření máme, jsou plně hrazena pojišťovnou a přinášejí skvělé výsledky. Podolí je vynikající nemocnice, mám s nimi tu nejlepší zkušenost.

MartinaCV
Kelišová 7068 příspěvků 30.12.18 13:30
@Anonymní píše:
@MartinaCV pokud vím, tak měsíc ty vzorky testují. Před pár lety jsme čekali 2m, než nás vůbec vzali, pak 6 neděl na výsledky, pak jsem 2 měsíce zobala prášky, ale hned první ovulace byla úspěšná a máme zdravé dítě. Předtím jen potraty. Teď už se na objednání nečeká, takže myslím, že pokud máte tento problém, tak je reálné otěhotnět za 3 měsíce a dítě donosit. Nevidím na tom nic otřesného, naopak je fantastické, že tato vyšetření máme, jsou plně hrazena pojišťovnou a přinášejí skvělé výsledky. Podolí je vynikající nemocnice, mám s nimi tu nejlepší zkušenost.

Měla jsi štěstí, z diskuzí to tak ohledně Podolí nevyplývá, když se začteš. Otřesné - délka léčby. Sama mám velký problém v reprodukční imunitě a prošla jsem léčbou i narozením zdravého dítěte, které by jinak šanci nemělo. A to bez zrnka kortikoidů (já jsem naštěstí u Dr. Malíčkové). Nemám teď čas víc k tomu psát, zakladatelka má možnost si snadno informace prověřit, diskuzí je tu na to téma hodně.

Koika.ahoj
Povídálka 24 příspěvků 30.12.18 22:36
@MartinaCV píše:
Měla jsi štěstí, z diskuzí to tak ohledně Podolí nevyplývá, když se začteš. Otřesné - délka léčby. Sama mám velký problém v reprodukční imunitě a prošla jsem léčbou i narozením zdravého dítěte, které by jinak šanci nemělo. A to bez zrnka kortikoidů (já jsem naštěstí u Dr. Malíčkové). Nemám teď čas víc k tomu psát, zakladatelka má možnost si snadno informace prověřit, diskuzí je tu na to téma hodně.

Děkuji

MartinaCV
Kelišová 7068 příspěvků 31.12.18 10:31
@Koika.ahoj píše:
Děkuji
:hug: Opravdu, nejlepší cesta vede přes MUDr. Karin Malíčkovou, myslím, že tu žádnou negativní referenci nenajdeš a nakonec tě to vždy dovede k ní. Hodně štěstí!
džambulka29
Povídálka 13 příspěvků 10.01.19 10:20

Ahoj, od listopadu mám za sebou imuno vyšetření (2× IVF biochemicke těhu, pak odeslána na imunovyšetření). Chtěli po nás vzorek spermatu a odebrali si partnerovu i moji krev - mně 7 ampulí a jemu 6. Výsledky dorazily cca po 6 týdnech. Zvýšené NK buňky proti spermiím, trofoblastu, takže nasazen na 3 měsíce prednison 15mg/denně a k tomu „gumosex“, poté kontrolní vyšetření, zda léčba zabrala a následně na to se může jít na stimulaci na KET. :roll: O dr. Malíčkové jsem slyšela samá pozitiva;)

MartinaCV
Kelišová 7068 příspěvků 10.01.19 16:32
@džambulka29 píše:
Ahoj, od listopadu mám za sebou imuno vyšetření (2× IVF biochemicke těhu, pak odeslána na imunovyšetření). Chtěli po nás vzorek spermatu a odebrali si partnerovu i moji krev - mně 7 ampulí a jemu 6. Výsledky dorazily cca po 6 týdnech. Zvýšené NK buňky proti spermiím, trofoblastu, takže nasazen na 3 měsíce prednison 15mg/denně a k tomu „gumosex“, poté kontrolní vyšetření, zda léčba zabrala a následně na to se může jít na stimulaci na KET. :roll: O dr. Malíčkové jsem slyšela samá pozitiva;)

Byla jsi u Dr. Malíčkové?

džambulka29
Povídálka 13 příspěvků 10.01.19 16:44

Nn už jsem byla na imuno objednaná v Hradci Králové a o dr. Malíčkové jsem se dozvěděla až potom.. ale pokud by se mi něco nezdálo nebo léčba nezabírala, tak neváhám a objednám se k Malíčkové;)

MartinaCV
Kelišová 7068 příspěvků 10.01.19 16:48
@džambulka29 píše:
Nn už jsem byla na imuno objednaná v Hradci Králové a o dr. Malíčkové jsem se dozvěděla až potom.. ale pokud by se mi něco nezdálo nebo léčba nezabírala, tak neváhám a objednám se k Malíčkové;)

Myslela jsem si to, podle toho Prednisonu. Ona je s ním velmi opatrná a většinou dává léky více specifické a cíleně, jedině na její závěry a léčbu se dá spolehnout, tak jak myslíš. Nakolik chceš riskovat a případně protahovat léčbu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >