Individuální plán mi byl zamítnut

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5.11.21 20:19

Individuální plán

Ahoj, žádala jsem si ve škole o IVP ze zdravotních důvodu. ( Uzkostí, potíže se spánkem( spím třeba 12 hodin a přesto jsem unavená a nevýkonná, často se v noci budím) a porucha pozornosti). Občas se mi ve škole stává, že usnu a mám kvůli těmto potížím i hodně vysokou obsenci. Chybím každý týden minimálně jednou. Měla jsem od lékaře doporučení na IVP a byla jsem i v pedagogicko psychologické pořádně, kde mi dali ten nejvyšší stupeň opatření. Ovšem, když jsem si žádala o IVP u ředitele, tak mi bylo zamítnuto.
Ma otázka je, jestli mi ředitel může zamítnout IVP ze zdravotních důvodu i když to mám doporučené od lékaře.
Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11016
5.11.21 20:26

Může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
5.11.21 20:27

@Bara.m1991

Proč ředitel IVP zamítl? S jakým odůvodněním?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.21 20:29

@ZustanSeMnou To netuším, můj třídní učitel mi akorát říkal, že mi to ředitel zamítl. Měla bych dostat asi ještě nějaké vyrozumění dopisem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
5.11.21 20:30

@Bara.m1991
To si také myslím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36140
5.11.21 20:37

@Bara.m1991 Kolik Ti je? Předpokládám, že číslo Tvého nicku není ročník narození.
Pokud jsi ještě na ZŠ, tam musí ředitel doporučení z PPP respektovat(PO ze zdravotníci důvodů měla i moje dcera, ale nemá psychiatrickou diagnózu). Pokud jsi na střední škole, je to složitější s těmi psychiatrickými diagnozami, nemají pořádné zařazení a skutečně záleží, jestli je doporučení od odborného lékaře a jak je to vše formulováno. A hlavně záleží, jaké funkční dopady má onemocnění do procesu vzdělávání. Některé případy mají i úlevy u maturity, jiné na ně nedosáhnou. Jsou na to jiné klasifikace, nezáleží na stupni PO.

Měla bys dostat rozhodnutí, odůvodnění, proti němu se můžeš odvolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.21 20:58

„@Pears206“Je mi 20 let. Ano, není to rok narození. Jsem na druhé střední škole, jelikož z první střední školy jsem musela odejít právě kvůli těmto zdravotním potížím( měla jsem vysokou absenci a potíže na praxi). Budu mít úlevy u maturity, ale IVP, abych tu školu mohla dělat jakoby dálkově mi povoleno nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51532
5.11.21 21:11
@Bara.m1991 píše:
„@Pears206“Je mi 20 let. Ano, není to rok narození. Jsem na druhé střední škole, jelikož z první střední školy jsem musela odejít právě kvůli těmto zdravotním potížím( měla jsem vysokou absenci a potíže na praxi). Budu mít úlevy u maturity, ale IVP, abych tu školu mohla dělat jakoby dálkově mi povoleno nebylo.

ciste pragmaticky-ss shrabla penize na tve studium k 30.9., vic ji jako problematicky student nezajimas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
5.11.21 21:11

Pleteš dvě věci dohromady. Podpůrné opatření je z PPP a škola se tím musí řídit. To je třeba víc času na test apod.
O IVP si může student zažádat pokud chce studovat dálkově školu která běžně dálkově nejde. Ale o tom rozhoduje ředitel a je jenom na něm jak se rozhodne (je úplně jedno jestli je od někoho doporučené). Pokud k tomu škola nemá možnosti tak bohužel. Není to nic nárokového, bez ohledu na důvody. Studen si může zvolit jinou školu pokud mu tato nevyhovuje.
U nás na SŠ povolili IVP klukovi co sportoval na vysoké úrovni (olympijské). Jinak nikomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36140
5.11.21 21:39
@Bara.m1991 píše:

A co jsi v tom IVP přesně chtěla? Povolili Ti aspoň větší absenci než 30 procent? To teď v době covidu školy neřeší ani u běžných studentů.
Tvoji vysokou absenci by měli zhodnotit ve způsobu zkoušení a klasifikaci, ale už Ti nikdo z učitelů třeba nechce připravovat materiály k domácímu samostudiu. V tom je podle mě ten největší problém. Každé IVP je práce navíc a zavazující pro ostatní pedagogy. Ne každý si dělá zvlášť po letech praxe písemné přípravy, aby je mohl poskytnout studentům s IVP.
Nedalo by se nějak domluvit s učiteli jednotlivých předmětů? Abys mohla dostudovat?

Pokud jsi žádala dělat školu dálkově, tak to nejde, ani ze zdravotních důvodů. Souvisí to s akreditací oboru.

Taky jsem před lety chodila na střední školu, kde říkali hned na úvodní schůzce s rodiči, že IVP nedají nikomu, jen výjimečně z velmi vážných důvodů, ale to není sport nebo těhotenství. Tenkrát inkluze nebyla, ale v tomto směru byla škola pokroková, bezbariérový přístup, zdravotní tělocvik. A každému, kdo měl nějaký problém, vedení doporučilo obrátit se jednotlivě na učitele a většinou se to nějak vyřešilo, povolili větší absenci a bylo nutné mít ochotné spolužáky, kteří půjčí sešity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51532
5.11.21 21:47
@Pears206 píše:
A co jsi v tom IVP přesně chtěla? Povolili Ti aspoň větší absenci než 30 procent? To teď v době covidu školy neřeší ani u běžných studentů.
Tvoji vysokou absenci by měli zhodnotit ve způsobu zkoušení a klasifikaci, ale už Ti nikdo z učitelů třeba nechce připravovat materiály k domácímu samostudiu. V tom je podle mě ten největší problém. Každé IVP je práce navíc a zavazující pro ostatní pedagogy. Ne každý si dělá zvlášť po letech praxe písemné přípravy, aby je mohl poskytnout studentům s IVP.
Nedalo by se nějak domluvit s učiteli jednotlivých předmětů? Abys mohla dostudovat?

Pokud jsi žádala dělat školu dálkově, tak to nejde, ani ze zdravotních důvodů. Souvisí to s akreditací oboru.

Taky jsem před lety chodila na střední školu, kde říkali hned na úvodní schůzce s rodiči, že IVP nedají nikomu, jen výjimečně z velmi vážných důvodů, ale to není sport nebo těhotenství. Tenkrát inkluze nebyla, ale v tomto směru byla škola pokroková, bezbariérový přístup, zdravotní tělocvik. A každému, kdo měl nějaký problém, vedení doporučilo obrátit se jednotlivě na učitele a většinou se to nějak vyřešilo, povolili větší absenci a bylo nutné mít ochotné spolužáky, kteří půjčí sešity.

sorry jako, pisemne pripravy poskytovane zakum s ivp/jinych duvodu byly scifi vzdycky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34572
5.11.21 21:56
@Pears206 píše:

Me dcery mely IVP a nikdo jim materialy neposkytoval, bylo to jen na nich. Chodily dle moznosti do skoly, ale nepocitala se jim absence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7271
5.11.21 22:02

Škola nemá možnost odmítnutí zpracování IVP a je povinna na základě žádosti žáka nebo zákonných zástupců a doporučení školského poradenského zařízení IVP žákovi s přiznanými podpůrnými opatřeními vypracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34572
5.11.21 22:08
@bigl píše: Škola nemá možnost odmítnutí zpracování IVP a je povinna na základě žádosti žáka nebo zákonných zástupců a doporučení školského poradenského zařízení IVP žákovi s přiznanými podpůrnými opatřeními vypracovat.

Ale nemusi souhlasit s tim, ze student nebude chodit do skoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7271
5.11.21 22:12
@vokishka píše:
Ale nemusi souhlasit s tim, ze student nebude chodit do skoly.

Otázka zněla, jestli může ředitel odmítnout vypracovat IVP. Odpověď zní - pokud je to na základě žádosti žáka a doporučení poradenského zařízení, tak nemůže. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat