Indukce nebo elektrika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PetraJ
Kelišová 6736 příspěvků 14.10.18 13:49
Indukce nebo elektrika?

Zdravím a mám dotaz. :-)

Budu dělat v bytě novou kuchyň a řeším spotřebiče. Teď vařím na plynu, ten už ale nechci. Do dneška jsem myslela, že si koupím elektrickou varnou desku, ale paní v krámě mě nahlodala na indukci. :nevim: Cenově už je to tak nějak nastejno, tak fakt nevím.
Jde mi hlavně o to, jestli se musí nějak předělávat elektrika? Bydlím ve starém paneláku, tak nevím, jestli mi elektrikář nebude muset dávat nějaký silnější jističe nebo tak něco? :mrgreen: V krámě mi tvrdili, že ne, ale teď jsem se na netu dočetla, že je potřeba nějaký silnější jistič. :nevim:
Kdo máte indukci v paneláku, jak to tedy je?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 14.10.18 13:57

A proc ne plyn? Nevari se ti na nem dobre? Ja jen ze zvedavosti, moje mama vari na obojim, doma elektrika, u dedy plyn a elektriku ma raci, jen neumi rict proc :lol: ja varim na plynu leta. S elektrikou neumim :mrgreen: jinak k dotazu, asi zalezi v cem je elektrika vedena, jak moc je stara. Je dost mozny, ze to neutahne

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 14.10.18 14:07

Rozvody i jističe jsou stejné pro indukci i klasickou varnou desku, protože to vyjde výkonově prakticky nastejno (topný výkon je stejný a vlastní spotřeba indukčního měniče je zanedbatelná). Takže pokud bude nutné rozvody předělat (což posoudí jedině elektrikář nebo revizák přímo na místě) tak to bude nutné i pro tu topnou desku.

Jinak indukci z vlastní zkušenosti vřele doporučuju, ve srovnání s čímkoliv jiným je to nebe a dudy :-) Časová konstanta ohřevu je pár vteřin, přenos tepla prakticky stoprocentní beze ztrát. Snad jedině jestli máš nějaké prehistorické nádobí tak bude potřeba vyměnit, ale to už nebývá, už dlouho se všechno dělá aby to šlo i na indukci.

P4ja
Kelišová 6307 příspěvků 14.10.18 14:12

Nic se asi předělat nemusí. Jen je to jako s každým větším spotřebičem, že musí mít svoji zásuvku. No a rychlost super. Vodu ohrejes dřív než v rychlovarné konvici. Takže přílohy atd uvaříš fakt rychle. Na plynu jsem vařila doma a už bych se k němu nevrátila. Nehledě na to, že je od něj taková jakoby mastná kuchyň.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 14.10.18 14:15
@hapolda píše:
A proc ne plyn? Nevari se ti na nem dobre? Ja jen ze zvedavosti

Pro mě je hlavní důvod pohodlí. Je to nesrovnatelné. Třeba čištění - indukční desku jen otřeš hadrem, i když jsi na ní třeba před tím hodinu vařila, tak na ní můžeš i sáhnout. Plynový sporák se čistí hůř, hlavně když ti tam něco uteče :-) Přesnost regulace - když máš vyzkoušené, že papiňák na nějaké plotýnce třeba „na trojku“ drží tlak ale nepouští páru, tak se na to můžeš stoprocentně spolehnout a nechat ho tam třeba dvě hodiny bez hlídání. S plynem to není tak snadné. Prostě je to celé takové čistší a jednodušší :-)

Kelsey
Hvězda diskuse 44766 příspěvků 14.10.18 14:18

Jedine indukce. Mam 9r. nedala bych ji.

PetraJ
Kelišová 6736 příspěvků 14.10.18 14:22
@hapolda píše:
A proc ne plyn? Nevari se ti na nem dobre? Ja jen ze zvedavosti, moje mama vari na obojim, doma elektrika, u dedy plyn a elektriku ma raci, jen neumi rict proc :lol: ja varim na plynu leta. S elektrikou neumim :mrgreen: jinak k dotazu, asi zalezi v cem je elektrika vedena, jak moc je stara. Je dost mozny, ze to neutahne

Nevím, no, vařím na plynu čtyři roky a nějak jsem mu nepřišla na chuť. :nevim: :mrgreen: Předtím jsem měla 14 let elektriku, tak bych ji chtěla znova. Nebo teda tu indukci, no.
Asi bude opravdu nejlepší, zeptat se elektrikáře, jak to vidí přímo v mým bytě.

Kriss Tina
Kelišová 5443 příspěvků 14.10.18 14:24

Rozhodně indukci, už nic jinyho nechci. Elektrika mi víc zrala energii, trvalo než se to nahřálo, pak zas než to vychladlo, s malým dítětem v kuchyni to bylo o nervy aby na to nesah atd. Indukce je v tomhle lepší, třeba i v čištění, stačí otřít vlhkým hadříkem a je to. Co se týče těch technických parametrů moc neporadím, ale pokud jistič utáhne elektrický vařič měl by utáhnout i indukci.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 226 příspěvků 14.10.18 14:24

Vařila jsem na elektrice, plynu i indukci. Za mě rozhodně indukce.

Kelsey
Hvězda diskuse 44766 příspěvků 14.10.18 14:27

@hapolda
Indukce = opravdu pohodli, udrzba, hezci to vypada, nenapadne na te lince. Vse vestavne vypada hezci. Ale ty plynove trci a uz to narusuje. Ja varim na navsteve u nasich na plynu a je to drina. Clovek si rychle odvykne. Sundam panvici a je plotna okamzite studena. Nehrozi, ze decka neco zapali, ze to zapnou.
My nemame v baraku vubec plyn nastesti, takze jina moznost neni. Mela jsem kombinaci pul elektricka plotna a pul indukce a elektricka se hur udezuje. Indukci setres mokrou houbickou a neni treba drhnuti, nasili. Takze uz mam koplet Ind..

ugluk
Hvězda diskuse 43084 příspěvků 14.10.18 14:32

Z hlediska pohodlí - jednoznačně indukce, bez debat. Jedinou nevýhodou je, že to nebere všecko nádobí.
Z hlediska elektriky - konzultovala bych daný spotřebič s elektrikářem, ona i obyč el. deska je žrout a pokud tam byl doteď plyn… My v rámci rekonstrukce jističe navyšovali dost, protože holt před třiceti rokama to bylo nadimenzovaný na dost jiný parametry a spotřebiče než dneska, takže používat všecko, co tu mám, mám každou chvíli vyhozený pojistky.

berusa.m
Závislačka 2747 příspěvků 14.10.18 14:35

Zrušila jsem plynovou varnou desku a přešla na indukci. Rychlost vaření je u plynu i indukce stejná. Ale vařím 2× denně a čištění plynového sporáku bylo prostě otravné.

TMana
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 14.10.18 14:37

Jednoznačně indukce, co se týká elektriky, tak vybrat takovou dle možností, např. s 16A regulací pro jednofázové zapojení.

Taciras
Extra třída :D 11070 příspěvků 14.10.18 15:07

Dala jsem do nové kuchyně před rokem indukci a neměnila bych ani za nic. Sice to neslo nutnost výměny hrnců, ale i tak jsem fakt ráda. Navíc už ani nemám rychlovarnou konvici, vodu vařím na té indukci (je to rychlejší) a je doma hned o krám míň.

nini77
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 8 inzerátů 14.10.18 15:13

Omlouvám se za stočení diskuze trochu jinam, snad prominete - jaké nádobí na indukci doporučujete?
Mám objednanou novou kuchyň, a indukci a ráda bych vhodné, ale za rozumnou cenu.
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec a Šafářová jsou konečně spolu, na rande vyrazili v Brně

Konečně spolu! Ačkoliv tenistka Lucie Šafářová v Praze slavila vítězství... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >