Jaký máte pokojový termostat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Korculalala
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 03.10.18 14:11
Jaký máte pokojový termostat?

Ahoj holky, poraďte mi značku klidně i odkaz do zprávy, vašeho pokojového termostatu který vám prokazatelně snížil spotřebu plynu. Máme takový starý maličký ciferníček ve zdi a strašně špatně spíná nebo nevypíná. Takže máme přetopeno nebo zimu takže jsme se rozhodli koupit digitalní kde si můžu nastavit časy topení apod. ale nevím jaký vybrat je jich nepřeberné množství. Nechám si poradit děkuji.

Reakce:
pe-terka
Neúnavná pisatelka 19913 příspěvků 03.10.18 14:21

nám se nejvíc osvědčily termostatické ventily na každém radiátoru zvlášt :think: Regulujeme si individuálně v každém pokoji, tak jak je třeba :think:

Korculalala
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 03.10.18 14:30

@pe-terka a máte radiátory napojený na plynový kotel? My máme na radiátorech také termostatické hlavice ale jde o to aby kotel dostal signál že má sepnout a začít ohřívat vodu do oběhu. Nebereme teplo z tepláren jako třeba sídliště.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19913 příspěvků 03.10.18 14:42

ano, systém je napojen na plynový kondenzační kotel :think: Uvnitř domu pak máme centrální termostat, je tam napsáno Elektrobock cz :think: Fungují už řadu let bez potíží

Korculalala
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 03.10.18 14:55

@pe-terka no dobře ale my máme rodinný dům kde máme svůj kotel, nedělíme se o něj s žádným jiným bytem takže musíme mít svůj termostat se spínačem. Bez něj bych mohla celé dny stát u kotle a zapínat a vypínat jej :lol: :D a nebo ho nechat zbytečně zapnutý celé dny a regulovat si topení na radiátoru ale to by byla naprosto šílená spotřeba plynu v případě že kotel bude ohřívat do exp. vodu a já budu mít vypnuté topení na noc chápej. To se vyplatí jen když je na kotel napojeno více bytů.

No to je jedno, snad se ozve někdo kdo mi poradí značku dobrého prostorového termostatu. Na heuréce je top 1 Honeywell, pochopitelně, ale píšou tam že má jen 4 programy a to může někomu dělat problém. Já si chci čas topení nastavit sama (na 5 ráno na 22stupňů po dobu tří hodin, 6 večer po dobu tří hodin a kdykoliv když klesne teplota pod 20) Proto se ptám na recenzi pokojových termostatů.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19913 příspěvků 03.10.18 16:29

@Korculalala taky máme RD, nebydlím v bytovce :think: Systém je nastaven tak, aby si centrální termostat nevadil s termostatickými hlavicemi v pokojích :think: Osvědčilo se nám to :think: Pokud hledáš jinou zkušenost, tak se omlouvám 8)

JTom
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 09.10.18 14:12

Regulace spínání kotle pokojovým termostatem podle referenční místnosti je velmi neekonomické a značka termostatu na to nemá vůbec žádný vliv.
Regulace teploty kotle by měla být podle venokvní teploty. Jestli je kotel ocelový, měla by být zajištěná minimální teplota čtyřcestným ventilem, aby nedocházelo k nízkoteplotní korozi. Termostatické hlavice tvoří jen jakýsi teplotní doraz. Osobně s nimi mám špatné zkušenosti. Za úvahu by možná stály programovatelné hlavice.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 18.10.18 14:11

@JTom jo, děkuju. Ale já se ptala na značku prostorového termostatu. Má to tak každá druhá domácnost a značka opravdu na ceně tepla funkcnost má. My máme starý CEWE a je uplně na nic. Servisák kotle nám doporučil Honeywel, tak se ptám na zkušenosti konkrétně s prostorovými termostaty.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 18.10.18 14:13

@JTom a mimochodem žijeme v prvorepublikovém baráku se zdmi kterými těžko prochází i mobilní síť :lol: venkovní teplota u nás má minimální vliv na teplotu v domě.

JTom
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 19.10.18 01:52

Značka termostatu má význam pro obchodníka a jeho marži. Na principu nic nemění. Zapnuto/vypnuto v referenční místnosti dělá jakákoli krabička vyrobená kdekoli. Nenech se oblbnout reklamními kecy. Úspory je možné dosáhnout jedině změnou principu regulace.
Průchod elektromagnetického záření zdí nemá nic společného s tepelnou izolací.
Venkovní teplota má zásadní vliv na spotřebu. Jinak by nebylo potřeba topit. To, co máš na mysli, je tepelná kapacita. S tou je nutné počítat při seřizování regulace.
Na kotli je potřeba snížit ztráty snížením teploty ručně nebo automaticky, co jeho materiál dovolí, aby nedocházelo k nízkoteplotní korozi, do komína dát klapku, aby se zbytečně neochlazoval a pak se soustředit na regulaci teploty v jednotlivých místnostech. Jestli je v jednotlivých místnostech rozdílný režim, tak by úsporu mohly přinést programovatelé hlavice.

1Julie
Povídálka 44 příspěvků 19.10.18 08:55

@Korculalala Ahoj, už dobrých 10, možná 15 let máme Elektrobock bezdrátový termostat BPT-21 https://termostaty.heureka.cz/…specifikace/#… , jsme s ním absolutně spokojení. Žádné poruchy, možnost naprogramování pro každý den zvlášť, ovládání velice jednoduché. V odkazu je i návod ke stažení.
Kdyby nám dosloužil, určitě bych koupila znovu.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 20.10.18 21:56

@JTom máme ve všech místnostech stejný režim. Jde o to, že nám termostat nevypíná ani nezapíná podle teploty která je na něm nastavena, nefunguje jak má a kvůli němu strašně přetápíme nebo vůbec netopíme. Když jsme pryč, buď netopí nebo nevypíná. A pak fakt hodně platíme. Když ti kotel nesepne na 22°C jak má a sepne třeba až na 18ti, bude trvat než barák vytopíš na 22 a sežere to mnohem více energií než kdyby se teplota udržovala na 22°C chápeme? Proto jsme museli koupit nový. Nakonec jsme koupili toho Honeywella a jsem nadmíru spokojená. Nastavila jsem si na dotykovém display časy topení a teploty, a funguje uplně skvěle. To, že je každý termostat stejný, je kec a fakt nevím jestli jsi nekdy nějaký viděl, když tohle tvrdíš. Jiné značky nemají například možnost sestavit si svůj vlastní program topení, mají velkou odchylku při určování skutečné teploty a nebo berou teplotu zdi, na které je umístěn. Dražší jsou mnohem přesnější a to je právě ta přidaná hodnota, za kterou je zákazník ochotný si připlatit.

JTom
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 20.10.18 22:22

Jestli jste měli termostat, který nefungoval, šlo o poruchu, která nikterak nesouvisí se značkou. Dotaz byl na termostat, který prokazatelně sníží spotřebu plynu. Žádný takový neexistuje, protože všechny pracují na stejném principu. Bez ohledu na značku, cenu, přesnost nebo hysterezi se jedná vždy jen o regulaci podle referenční místnosti, která patří mezi základní, nepříliš úsporné. Pokud byste chtěli docílit vyšší úspory plynu museli byste přejít na jiný princip regulace. Důležité je, že jste spokojeni, když jste si připlatili za značku.

Váš příspěvek
Reklama