Infekce a riziko

Anonymní
25.7.21 11:22

Infekce a riziko

Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat, jaký máte názor na to kdybych si řekla o rizikové těhotenství? Pracuji na interne spojenou s jip kde se vyskytují různé infekce (MRSA, Karbapenemaza…). Plus tu pracujeme s chemikáliemi (dezinfekce) a samozřejmě práce na 12cti hodinové směny. Není to o provedení práce, ale spíš o strachu, opravdu tu není prostředí k tomu být těhotná (kdo nemá pojem co interna je viz. internet). Často jsem četla že to gynekolog nechce dávat a já vlastně pořád do práce chodím, ale. bojim se… Před dvěma lety jsem měla 6 angín a byla hospitalizována. Děkuji předem za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22502
25.7.21 11:24

Nejdřív požádej zaměstnavatele, aby tě přeřadil na práci vhodnou pro těhotný. Pochybuju, že by se v nemocnici něco nenašlo. Neschopenky by měla být až poslední štace. Budeš omezená na penězích i na vycházkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
454
25.7.21 11:30

Doktor ti ji napíše kdyžtak, když mu vysvetlis situaci, toho bych se nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25782
25.7.21 11:34
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat, jaký máte názor na to kdybych si řekla o rizikové těhotenství? Pracuji na interne spojenou s jip kde se vyskytují různé infekce (MRSA, Karbapenemaza…). Plus tu pracujeme s chemikáliemi (dezinfekce) a samozřejmě práce na 12cti hodinové směny. Není to o provedení práce, ale spíš o strachu, opravdu tu není prostředí k tomu být těhotná (kdo nemá pojem co interna je viz. internet). Často jsem četla že to gynekolog nechce dávat a já vlastně pořád do práce chodím, ale. bojim se… Před dvěma lety jsem měla 6 angín a byla hospitalizována. Děkuji předem za odpověď.

nechápu, proč se ptáš tady, co na to máme za názor? :zed:
prve se zeptej svého zaměstnavatele, za druhé svého gynekologa

• co si o tom myslíme my, je docela irelevantní
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2151
25.7.21 11:37

V první řadě by tě měl zaměstnavatel přeřadit tam, kde práce není riziková (u nás se třeba těhotný dávaj z oddělení do kanceláří k papírům) jde nejen o riziko infekce, ale i o fyzickou námahu a máš nárok na to, chodit jen na denní služby s možností odpočinku - vim, že v praxi je to kravina, ale podle zákona je to tak, pokud to není schopen zařídit, máš nárok na to být doma za 100% mzdy.
Jinak u mě doktorka s nemocenskou neměla nejmenší problém, naopak se divila, ze ji chci zrušit, když mi skončilo období nevilností a únavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 12:02

@Janli to jsem slyšet nechtěla, ptám se na konkrétní dotaz, ne na přeřazení v práci :-) nevím kde pracujete, ale v nemocnicích ne tohle trošku jine, tady děláme práci každá stejnou kromě doktorů samozřejmě a uklízeček :D o peníze nouzi nemám a o vycházky taky ne, prosím k tématu děkuji :-)

• Citovat
  • Nahlásit
373
25.7.21 12:11
@Anonymní píše:
@Janli to jsem slyšet nechtěla, ptám se na konkrétní dotaz, ne na přeřazení v práci :-) nevím kde pracujete, ale v nemocnicích ne tohle trošku jine, tady děláme práci každá stejnou kromě doktorů samozřejmě a uklízeček :D o peníze nouzi nemám a o vycházky taky ne, prosím k tématu děkuji :-)

Tak ti stejně nezbyde nic jiného než se domluvit s gynekologem nebo obvodním lékařem. :nevim: Zvlášť když jinou možnost než neschopenky nevidíš, když ti holky radí jak to normálně chodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
25.7.21 12:11

@Nickjmeno já jsem pouze ošetřovatelka, tak nevím zda i my máme nějaké takové výjimky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 12:21

@stinga chci se ptát zkusenejch zenskejch než půjdu otravovat někoho do ordinace, bohužel vím jak to chodí 😁 nejprve zjistit a pak se budu ptát doktorů. Mají toho víc než dost… Myslím, že ti co odpovědět chtění odpoví normálně na OTÁZKU k tématu.

• Citovat
  • Nahlásit
743
25.7.21 12:25

Ahoj, dělám na ldnce, u nás se chodí automaticky na neschopenku a naopak když chtěl někdo zůstat třeba aspoň do konce měsíce tak sme ho vždy vyhnali že ani náhodou…jsme těžké oddělení…můj doktor se sice trochu cukal s tím že se bojím covidu a že v prvních 3 měsících se to tím že budu chodit do prace neovlivni..ale když sem mu vysvětlila že sem třeba na noční směně sama se zmatenyni agresivními stokilovymi infekcnimi a většinou lezicimi pacienty tak ji napsal.

Gyndari a porodnici si většinou moc neumí představit co obnáší práce sestry na takovémhle oddělení, ale vysvětlit se jim to dá…blbě je že se to hned všichni dozví že si v tom, to mi na tom trošku vadilo..ale zas kdybych v práci zůstala a pak to dopadlo blbě asi bych si to hodně vyčítala…i když by to nebylo tím že sem v práci zůstala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22502
25.7.21 12:27
@Anonymní píše:
@Janli to jsem slyšet nechtěla, ptám se na konkrétní dotaz, ne na přeřazení v práci :-) nevím kde pracujete, ale v nemocnicích ne tohle trošku jine, tady děláme práci každá stejnou kromě doktorů samozřejmě a uklízeček :D o peníze nouzi nemám a o vycházky taky ne, prosím k tématu děkuji :-)

Ale já ti to k tématu napsala. V první řadě máš řešit zaměstnavatele, pak až neschopenku. Jestli na ni půjdeš, to už je na tvým uvážení…ale jsou jednodušší a výhodnější postupy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10946
25.7.21 12:36

Na neschopenku musíš mít zdravotní důvod což nemáš. Nech se přeradit na vhodnou práci pro těhotné a nebo tě zamestnavatel musí nechat za 100% platu doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
25.7.21 12:52

@Vladusxx ano taky jsem pracovala na ldnce, a přešla na internu.. no moc jsem si nepomohla 😁 ale však to znáte jak to chodí, děkuji za odpověď zkusím to tedy takhle vysvětlit :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
25.7.21 12:53

@Vladusxx co by jsme vlastně mohly dělat v nemocnici jako lehčí práci pro těhotné? Tam něco takového je? 😁 😁 Nikdy jsem se s tím nesetkala, že by u nás děvčata někam naše vrchní přeřadila, ještě jim spíš vynadala, že jsou těhotný 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
25.7.21 12:59

V nemocnici v podstatě nelze přeřadit..čistě v kanceláři dělají pouze na vedení…i sekretářky odd. chodí mezi pacienty…a co vím tak taková sestra která zůstane doma za 100procent bez neschopenky se pak obvykle neměla kam vrátit..aspoň u nás ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat