Innogy prosím jak to je?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.11.21 08:39

innogy prosím jak to je?

Byli jsme taky u bohemia energy. Minulý týden nám přišlo od innogy jak dodavatel DPI faktura na 14500Kč, ihned jsme uhradili, splatnost byla 30.10. další splatná částká na 14500 je 15.11. My jsme tedy vzali nabídku od innogy na 36 měsícu, zda to je dobré rozhodnutí či nee to už je jedno. Máme teď 12 měsícu platit 6200Kč, potom další rok to klesne na nějakých 3700Kč pak to klesne ještě o něco na dalších 12 měsícu. Samozřejmě toto jsou částky při stejné naší spotřebě jako loňský rok, což myslíme že bude nižší.. dokoupili jsme uhlí a začínáme více topit uhlím než dříve.
A teď k mé otázce… v nové smlouvě od innogy máme že smlouva platí od 16.11, to znamená že těch 14500 musíme platit i nyní v listodu dalších???A pak ještžě i těch 6200??? Tohle mě docela děsi… dovolat se do innogy samozřejmě nejde :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2482
1.11.21 09:16

Ano musíš ještě uhradit za listopad tu šílenou částku. A potom ještě tu, kterou vám určili.
Peníze se vám vrátí při vyúčtování. Tam to tak bylo řečeno, když jsme uzavíraly smlouvu s nimi před pár dni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 09:20
@smajlik345 píše:
Ano musíš ještě uhradit za listopad tu šílenou částku. A potom ještě tu, kterou vám určili.
Peníze se vám vrátí při vyúčtování. Tam to tak bylo řečeno, když jsme uzavíraly smlouvu s nimi před pár dni

tak to je fakt psycho… jen tak vyhodit 30tis… vyučtování za rok :(

• Citovat
  • Nahlásit
65262
1.11.21 09:21

Je to tak, můžeš ovšem zažádat o snížení, popř splátky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 09:24
@martina.se píše:
Je to tak, můžeš ovšem zažádat o snížení, popř splátky

Dobře ale zase tu smlouvu DPI by měli ty dvě platby udělat vyučtovaní dříve, ne? Ty dvě vysoké platby za říjen a listopad? To bude těch 30tis vyúčtovaných kdy? Od 16.11. máme uvavřenou novou smlouvu. Takže tu starou DPi by měli vyúčtovat hned nee?

• Citovat
  • Nahlásit
10903
1.11.21 09:27
@Anonymní píše:
tak to je fakt psycho… jen tak vyhodit 30tis… vyučtování za rok :(

Nevyhodis je, to jsou placený zálohy. Po vyuctovani část vrátí. A kdy to vyúčtování bude? Těžko říct, teďka toho asi mají hrozně moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6327
1.11.21 09:28
@smajlik345 píše:
Peníze se vám vrátí při vyúčtování. Tam to tak bylo řečeno, když jsme uzavíraly smlouvu s nimi před pár dni

a to vyúčtování bude kdy?? za ty dva měsíce té šílené částky? Když už je ta smlouva jakože ukončená a přechazíme na normální smlouvu od innogy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 09:29
@Cenarius píše:
Nevyhodis je, to jsou placený zálohy. Po vyuctovani část vrátí. A kdy to vyúčtování bude? Těžko říct, teďka toho asi mají hrozně moc.

joo fajné ale ne každý má jen tak 36tis.. když předtím jsme platioli za plyn měsíčně 2800Kč… hodně veliký rozdíl… zajímá mě zda pak budeme čekat rok na ty prachy nebo to zpracují třeba za měsíc dva… a vracet asi budou dost z toho plynem jsme skoro netopili. Jen semtam vodu ohřejeme, jinak topíme plynem.

• Citovat
  • Nahlásit
18465
1.11.21 10:05
@Veru1987 píše:
a to vyúčtování bude kdy?? za ty dva měsíce té šílené částky? Když už je ta smlouva jakože ukončená a přechazíme na normální smlouvu od innogy

Vyuctovani by melo byt klasicky v roce jako jine roky. Vyuctovani se dela ne podle dodavatele, ale podle distributora. Nebo ne? :nevim:
Ale zaloha na mesic 14500… to je mazec :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6281
1.11.21 10:09
@smajlik345 píše:

Přesně tak, neboj, jsem v té samé situaci :-D Jen platím ještě o hodně víc…
Pevně doufám, že z těch dvou splátek po vyúčtování něco vrátí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6327
1.11.21 10:20
@vulpes píše:
Pevně doufám, že z těch dvou splátek po vyúčtování něco vrátí…

V to taky věřím, že něco vrátí a zajímá mě za jak dlouho. Za listopad budeme vlastně platit 21tis…
už nejsem anonym :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6327
1.11.21 10:23
@vulpes píše:
Pevně doufám, že z těch dvou splátek po vyúčtování něco vrátí…

a ještě jsme tím plynem v DPI skoro vůbec netopili. Snad jeden den, jinak uhlí. Občas ohřev vody, vaření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6281
1.11.21 10:35
@Veru1987 píše:
V to taky věřím, že něco vrátí a zajímá mě za jak dlouho. Za listopad budeme vlastně platit 21tis…
už nejsem anonym :-)

já zaplatím od 15.10. do 15.11. za plyn celkem 53 tis (všem 3 různým poskytovatelům - minulý, současný, budoucí)…k tomu ještě tak počítám 15-20 tis elektrika :think: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6327
1.11.21 10:38
@vulpes píše:
já zaplatím od 15.10. do 15.11. za plyn celkem 53 tis (všem 3 různým poskytovatelům - minulý, současný, budoucí)…k tomu ještě tak počítám 15-20 tis elektrika :think: :zed:

tak my „jenom“ 40tis.. minulý krachlý, DPI 2×, nový od listopadu… elektriku naštěstí neřešíme ta není u krachlého dodavatelé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2482
1.11.21 11:24
@Veru1987 píše:
a to vyúčtování bude kdy?? za ty dva měsíce té šílené částky? Když už je ta smlouva jakože ukončená a přechazíme na normální smlouvu od innogy

jo to nevím, ale při tom množství lidí co teď řeší..nevěřím tomu, že by to bylo do pár měsíců…spíš min. půlrok
My máme plyn jen na vaření, takže těch pár stovek, které jsme jim zaplatily a platit budeme je v pohodě… Ale nemáme ještě zálohy od čezu za elektřinu a tam se toho děsíme… Hlavně jsme s ničím takovým nepočítaly, takže těch výdaju bylo letos víc než dost a teď ještě najít prachy na zálohy :pocitac:
O to se měl dopředu postarat chytrý stát, aby DPI nemohlo zvednout o tolik procent zálohy :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat