Inseminace- spermiogram

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cuccinka
Stálice 89 příspěvků 04.03.18 22:51
Inseminace- spermiogram

Zdravím ženy, mam dotaz. Bylo nám doporučeno IVF. Já jsem zdrava ale přítel má špatné spermie. Špatný tvar- spermie hlaviček jsou šišaté.3× jsme byly na spermiogram i prez nějaké vitaminy dopadlo pod 0,5 - údajně marné na norm. otehotneni. Doporučili nám rovnou IVF. Zvažuji nad IUI. Myslíte, ze máme nejakou šanci? Nebo rovnou na IVF. Mate někdo zkušenost? Moc děkuji. Ps : konzultoval jsme í to IUI s dr. ale hned to zavrhla děkuji moc 8) :oops:

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 41827 příspěvků 04.03.18 22:58

Tak rozhodnutí je jen a jen na vás. Jak moc je to špatné, my tu neposoudíme a popravdě pokud je tam aspoň jedna normální spermie, tak šance nulová není, ale samozřejmě pokud je to hodně mizerné, šance bude o to nižší. I s normálním spermiogramem je to kolem 15 % na pokus. Takže pokud se na IVF necítíte a nespěcháte, klidně IUI zkuste, moc velké šance si nedávejte, ale zas ztratíte max. pár měsíců a hradí to pojišťovna. Pokud těch pár měsíců máte a netáhne vám na 40…

Janli
Závislačka 4995 příspěvků 04.03.18 23:57

Záleží na tobě jestli máš čas ztrácet čas. Samozřejmě se může stát zázrak, ale jaká je asi pravděpodobnost? Já bych se vybodla na marný pokusy a šla rovnou do IVF.

VeHE
Závislačka 4036 příspěvků 05.03.18 04:51

Zkusila bych iui…marný pokus může být i ivf :nevim: Taky nám tvrdili, že iui zbytečné a hned ivf…to nedopadlo a za 4měsíce jsem po 5letech otěhotněla přirozeně.

Valerie2106
Kecalka 111 příspěvků 05.03.18 07:15

Šla bych do ivf, sama ho podstupuji a to mám „jen“ nepravidelný menses, ono opravdu když je špatný spermio, pokud jsem to dobře pochopila tak morfologie je pod 0,5%, což je už docela málo :nevim:, tak tam asi nic nevymyslíš a obecně morfologie se nedá upravit vitamíny, vitamíny a doplňky stravy můžeš upravit napřiklad pohyblivost :)hodně štěstí, určitě se miminka dočkáte :hug:

neria55
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 05.03.18 07:38

@Cuccinka bohužel bych řekla, že v tomto případě je iui zbytečné, je to vlastně jen dobře načasovaný sex, když to tak řeknu :nevim: takže buď do toho bezte po hlavě do ivf, nebo zkousejte přirozeně s měřením ovulace třeba :roll: ono dost záleží jak na to miminko spechate

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama