První IVF a PCOS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 19:28
První IVF a PCOS

Zdravím, jelikož jsem nenašla podobnou diskusi, která by byla aktuální, zakládám novou. Chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s IVF a se syndromem PCO, jak přesně to u vás probíhalo a jak to dopadlo..Na stimulaci prášky jsem nereagovala, žádný folikul nenarost…Mám v tom všem docela chaos, proto budu vděčná za vaše zkušenosti. :kytka: :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 28 Další »

Reklama

Reakce:

pajisek90
Závislačka 2502 příspěvků 18.02.18 20:06

Podstoupila jsem IVF na jaře 2014. Vše proběhlo naprosto v pořádku. Odebráno mi bylo 15 vajíček,8 se oplodnilo,2 jsem si nechala vložit. Otěhotněla jsem, ale brzy potratila. Znova jsem otěhotněla pak v listopadu po IUI. V červenci se mi narodila dcera a když ji bylo 15 měsíců otěhotněla jsem neplánovaně samovolně doma.
Pokud tě něco zajímá, tak se ptej ;-)

Kikulele
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 18.02.18 20:14

Ja jsem byla na IVF v zari 2017.Taky mam PCO odebrano bylo 19 vajicek,15 o­plodnenych, po 5ti denni kultivaci zbylo 10vajicek. Vsechna byla zamrazena mela jsem OHSS, po menstruaci jsem se pripravovala na rizeny KET, brala jsem estrofem, prednison, jedna injekce ovitrelle.Pak jsem pokracovala s injekcema agolutinu 20 injekci jednou denne dopoledne. Vkladalo je jedno embryjko :srdce:.Tedka jsem v 19tt. Pristi tyden jdu na druhy screening.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 20:24
@pajisek90 píše:
Podstoupila jsem IVF na jaře 2014. Vše proběhlo naprosto v pořádku. Odebráno mi bylo 15 vajíček,8 se oplodnilo,2 jsem si nechala vložit. Otěhotněla jsem, ale brzy potratila. Znova jsem otěhotněla pak v listopadu po IUI. V červenci se mi narodila dcera a když ji bylo 15 měsíců otěhotněla jsem neplánovaně samovolně doma.
Pokud tě něco zajímá, tak se ptej ;-)

Páni, moc gratuluji ke šťastnému konci :-) Já se právě bojím, že když to nevyjde tak to nezvládnu :-( A jak tě stimulovali před IUI?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 20:26
@Kikulele píše:
Ja jsem byla na IVF v zari 2017.Taky mam PCO odebrano bylo 19 vajicek,15 o­plodnenych, po 5ti denni kultivaci zbylo 10vajicek. Vsechna byla zamrazena mela jsem OHSS, po menstruaci jsem se pripravovala na rizeny KET, brala jsem estrofem, prednison, jedna injekce ovitrelle.Pak jsem pokracovala s injekcema agolutinu 20 injekci jednou denne dopoledne. Vkladalo je jedno embryjko :srdce:.Tedka jsem v 19tt. Pristi tyden jdu na druhy screening.

Moc gratuluji a přeji ať to dobře dopadne :-) Můžu se zeptat co je OHSS? :nevim:

Kikulele
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 18.02.18 20:39
@Anonymní píše:
Moc gratuluji a přeji ať to dobře dopadne :-) Můžu se zeptat co je OHSS? :nevim:

OHSS je ovarialni hyperstimulacni syndrom, to znamena ze jsem na hormony reagovala moc a mela jsem velike vajecniky a volnou tekutinu v dutine brisni. Nastesti se s tim telo za par dni zvladlo vyrovnat samo. Proto jsem nemohla jit rovnou na transfer embryjka ale museli jsme je nachat zamrazit a pockat az se telo trosku vzpamatuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 20:47
@Kikulele píše:
OHSS je ovarialni hyperstimulacni syndrom, to znamena ze jsem na hormony reagovala moc a mela jsem velike vajecniky a volnou tekutinu v dutine brisni. Nastesti se s tim telo za par dni zvladlo vyrovnat samo. Proto jsem nemohla jit rovnou na transfer embryjka ale museli jsme je nachat zamrazit a pockat az se telo trosku vzpamatuje.

Aha tak to je fajn, že to dobře dopadlo. A jak dlouho jste čekali?

Kikulele
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 18.02.18 20:55
@Anonymní píše:
Aha tak to je fajn, že to dobře dopadlo. A jak dlouho jste čekali?

Snazily jsme se 5 let z toho jedno spontanni tehotenstvi ale zkoncilo v 8tt bylo to zamlkle tehotenstvi na revizi jsem nebyla.No a rok na to jsme to zacali resit s dr.Ale jsem celkem mlada je mi 27.Ale aspon jsem si nechali udelat vsechny testy a zjistily proc to vlastne nejde a mozna bych se miminka ani nemusela dockat, jsem rada ze jsem to zacala resit celkem brzo. A tebe IVF teprve ceka?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 21:04
@Kikulele píše:
Snazily jsme se 5 let z toho jedno spontanni tehotenstvi ale zkoncilo v 8tt bylo to zamlkle tehotenstvi na revizi jsem nebyla.No a rok na to jsme to zacali resit s dr.Ale jsem celkem mlada je mi 27.Ale aspon jsem si nechali udelat vsechny testy a zjistily proc to vlastne nejde a mozna bych se miminka ani nemusela dockat, jsem rada ze jsem to zacala resit celkem brzo. A tebe IVF teprve ceka?

Ano, už to máme schválené pojišťovnou a dnes jsem první den nového cyklu, zítra bych měla jet do CAR a tam se dozvím, co se mnou budou dál dělat.. Práve že mě je 24 a do centra jezdíme už víc jak rok…První IVF jsem měla podstoupit na podzim, ale měla jsem další zdravotní problémy, tak z toho sešlo.. :( Je celkem naprd, že jsme se ještě nikam neposunuli… Vlastně ani pořádně nevím, co mě teď čeká… :nevim: Paní doktorka je hodně stručná a já jsem tak nervózní, že mě věci, na které se chci zeptat, napadnou až venku… :(

Kikulele
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 18.02.18 21:17
@Anonymní píše:
Ano, už to máme schválené pojišťovnou a dnes jsem první den nového cyklu, zítra bych měla jet do CAR a tam se dozvím, co se mnou budou dál dělat.. Práve že mě je 24 a do centra jezdíme už víc jak rok…První IVF jsem měla podstoupit na podzim, ale měla jsem další zdravotní problémy, tak z toho sešlo.. :( Je celkem naprd, že jsme se ještě nikam neposunuli… Vlastně ani pořádně nevím, co mě teď čeká… :nevim: Paní doktorka je hodně stručná a já jsem tak nervózní, že mě věci, na které se chci zeptat, napadnou až venku… :(

Jo to chapu ze jsi nervozni, ja kdyz jsem s IVF zacinala tak jsem tady taky hledala rady a holky co jsou na tom podobne. A problem je jen u tebe nebo i u pritele(man­zela)?Muzu se zeptat do jakeho centra chodis? Jsi mlada, mas velikou sanci na to ze se to povede. U nas byl problem u me i u pritele, mel malo spermii a 99%melo nejaky defekt.Ja jsem druhy den cyklu zacinala se stimulaci, dostala jsem injekce a rozpis co si kdy pichnout, cele to trvalo cca 9dni s tim ze jsem po 5ti injekcich jela na ultrazvuk aby se zjistilo jak rostou folikuli.Pote jsem dostala dalsi injekce za dva dny kontrola+dalsi injekce a dva dny pred odberem vajicek jsem si zavadela pokazde vecer nejake globule a rano nebo vecer pred odberem tabletku antibiotik.Ale postup muze byt u kazde zeny jiny a lisi se to i centrum od centra.Ja byla ve dvou centrech a z toho 1.ho jsem odesla po pul roce kdyz se porad nic nedelo a vzdy jsem cekala dva mesice nez me dr. vezme, no hruza. Presla jsem jinam a jsem tam moc spokojena, mam tam i obvodniho gyndr a jinam bych uz nesla.Ja jsem chodila do Unica v brne. A po prechodu do no soucastneho caru jsem do dvou mesicu byla tehotna.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 21:31
@Kikulele píše:
Jo to chapu ze jsi nervozni, ja kdyz jsem s IVF zacinala tak jsem tady taky hledala rady a holky co jsou na tom podobne. A problem je jen u tebe nebo i u pritele(man­zela)?Muzu se zeptat do jakeho centra chodis? Jsi mlada, mas velikou sanci na to ze se to povede. U nas byl problem u me i u pritele, mel malo spermii a 99%melo nejaky defekt.Ja jsem druhy den cyklu zacinala se stimulaci, dostala jsem injekce a rozpis co si kdy pichnout, cele to trvalo cca 9dni s tim ze jsem po 5ti injekcich jela na ultrazvuk aby se zjistilo jak rostou folikuli.Pote jsem dostala dalsi injekce za dva dny kontrola+dalsi injekce a dva dny pred odberem vajicek jsem si zavadela pokazde vecer nejake globule a rano nebo vecer pred odberem tabletku antibiotik.Ale postup muze byt u kazde zeny jiny a lisi se to i centrum od centra.Ja byla ve dvou centrech a z toho 1.ho jsem odesla po pul roce kdyz se porad nic nedelo a vzdy jsem cekala dva mesice nez me dr. vezme, no hruza. Presla jsem jinam a jsem tam moc spokojena, mam tam i obvodniho gyndr a jinam bych uz nesla.Ja jsem chodila do Unica v brne. A po prechodu do no soucastneho caru jsem do dvou mesicu byla tehotna.

No u nás je problém jen u mě, mám syndrom pco, partner je v pořádku..Centrum navštěvujeme ve Zlíně a rozhodovali jsme se mezi ním a mezi Repromedou v Brně. Právě že jsem na Zlín četla samé pozitivní zkušenosti, takže jsem doufala, že se brzy dočkáme no.. :(

Kikulele
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 19.02.18 12:39
@Anonymní píše:
No u nás je problém jen u mě, mám syndrom pco, partner je v pořádku..Centrum navštěvujeme ve Zlíně a rozhodovali jsme se mezi ním a mezi Repromedou v Brně. Právě že jsem na Zlín četla samé pozitivní zkušenosti, takže jsem doufala, že se brzy dočkáme no.. :(

Ja jsem prave byla v Repromede a odesla jsem od tam, ten jejich prostup se me vubec nelibil.Ja mam taky PCO.Budu drzet palecky at vse dobre dopadne. A kdyztak pisni jak jste dneska dopadli v CARu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 17:03
@Kikulele píše:
Ja jsem prave byla v Repromede a odesla jsem od tam, ten jejich prostup se me vubec nelibil.Ja mam taky PCO.Budu drzet palecky at vse dobre dopadne. A kdyztak pisni jak jste dneska dopadli v CARu.

Tak dnes začínám se stimulací k IVF :) mám si píchat gonal, sestřička mi ho píchla zhruba ve tři hodiny odpoledne a zítra si ho mám píchnout už v jedenáct ráno a pak prostě ráno…jenže já jsem si neuvědomila, že jdu zítra do práce a ono se to má skladovat v ledničce, což takovou možnost v práci nemám. Myslíš, že by vadilo, kdybych si to píchla hned ráno, tak 5:45? Už je pozdě, jinak bych jim zavolala… Že mi to hned nedošlo :( Jinak mám zatím celkem pozitivní náladu z toho, nervóza konečně trošku odezněla :)

Janča209
Kelišová 5322 příspěvků 19.02.18 17:10
@Anonymní píše:
Tak dnes začínám se stimulací k IVF :) mám si píchat gonal, sestřička mi ho píchla zhruba ve tři hodiny odpoledne a zítra si ho mám píchnout už v jedenáct ráno a pak prostě ráno…jenže já jsem si neuvědomila, že jdu zítra do práce a ono se to má skladovat v ledničce, což takovou možnost v práci nemám. Myslíš, že by vadilo, kdybych si to píchla hned ráno, tak 5:45? Už je pozdě, jinak bych jim zavolala… Že mi to hned nedošlo :( Jinak mám zatím celkem pozitivní náladu z toho, nervóza konečně trošku odezněla :)

Taky si teď píchám gonal a sestřička mi řekla, že v lednici to mám skladovat jen do doby než ho začnu používat, pak už ho mám nechávat při pokojový teplotě. :)

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 19.02.18 17:15

Ahoj. :mavam:
Muzu se přidat?
Nás také ceka další IVF(5), měla jsem podezření na PCOS, ale nakonec se nepotvrdilo.
Jinak také budu mít Gonal a také mi je 24 :mrgreen: :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 28 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

DJ Loutka: Kdo byla jeho přítelkyně, kvůli níž se měl oběsit? A jaké měli plány?

DJ Loutka (†51), který se o víkendu oběsil, po sobě zanechal přítelkyni Magdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama