Cytomegalovirus a iui

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jaja J.
Povídálka 26 příspěvků 16.02.18 13:34
Cytomegalovirus a iui

Ahoj holky, dneska jsem byla na imunu kde jsem s dr. probirala lek rybomunil, ktery beru na zlepseni imunity pro zvysenou hl.cytomegalo­viru.Pani doktorka mi pred rokem po otazce jestli mam brat lek i kdyz se snazim otehotnet rekla, ze ho mam v pripade tehotenstvi vysadit, tot vse.Ted se venovala vysledkum vic a vypadlo z ni, ze mi musi nabrat krev na hlad.CMV a teprve podle toho se uvidi jestli vubec muzu tehotnet.Pry zvyseny CMV je indikace k preruseni tehotenstvi. Hledala jsem na netu, ale mimo zakladnich info jsem moc nevycetla. Chapu v akutni fazi poskozeni plodu, ale CMV mam v sobe uz dlouho a tudiz nerozumim proc bych mela jit na preruseni kdyby se povedlo..Problem je i ze cca do deseti, dvanacti dnu pujdu na iui. Vysledky CMV se dozvim az za 11dni(dr. z imuna ma cely pristi tyden dovo az do 26.2.).Nevite tedy nektera jestli mohu otehotnet kdyz mam zvysene CMV? Je tu nekdo kdo bral leky na imunitu nebo mel spatne CMV a porodil zdrave mimi? Ja mam hlavu jak balon, porad nejake komplikace a to vecne cekani na rozhodnuti jestli to vubec pujde nebo co mi je atd…ja snad zcvoknu. Nechapu jak nektere z vas po x letech procedur a vysetreni mate jeste silu a nervy to snaset aniz by vam z toho preskocilo..

Přečtěte si článek: Intrauterinní inseminace IUI

Reklama

Reakce:

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 16.02.18 22:04

Já teda neporadím, ale mohla by jsi poradit ty mě? Jak jsi poznala že ho mas, měla jsi nějaké příznaky nebo proč se případně dělalo tohle vyšetření? Diky

Jaja J.
Povídálka 26 příspěvků 16.02.18 23:53
@Kristy90 píše:
Já teda neporadím, ale mohla by jsi poradit ty mě? Jak jsi poznala že ho mas, měla jsi nějaké příznaky nebo proč se případně dělalo tohle vyšetření? Diky

Mela jsem v zimnim obdobi neustale anginy kterych jsem se ani po atb nemohla zbavit.Na orl uz nevedeli co se mnou, doporucili vyndat mandle, ale kamaradka mi rekla at nejdriv zkusim imunologii, ze to muzu mit i z toho a take ano.Pri vstupnich naberech to hned zjistili, ale kdybych nemela snizenou imunitu moje telo by CMV sneslo v pohode, ma ho pry skoro 90%lidi v sobe a nedela problemy..mne ano kdyz mam imunitu na prd :( A paradox je, ze jak na to ted beru rybomunil abych mela vyssi imunitu tak by pri otehotneni mohlo moje telo chtit zarodek zlikvidovat, takze ho brat nesmim, ale bez nej mam zase spatnou hlad.CMV..jsem z toho jelen.

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 17.02.18 10:15

@Jaja J. Aha, děkuji za pdpoved. On je to vlastně virus, takže se nelečí že? Jen se nastimuluje imunita aby to zvládla potlačit.
A jinak ty Atb ti nezabírali vůbec nebo vždy zabraly a potom se to vrátilo? A v důsledku čeho mas sníženou imunitu?
Já se ptám, protože mě zase pálí v nosohltanu nonstop už několik let, Atb teda vždy zabrala, ale za týden po dobrání to bylo zpět. Naposledy ve výtěru nic nebylo,(predtim dvakrát streptokoky) takže podle ORL jsem zdravá. Sama jsem si vyžádala doporučení na Imunologii, čeká nás však IVF a imunologie má dlouhé objednaci lhůty, takže jsem na tom podobně jako ty.
Jinak o tom CMV co mám nacteno, tak je to potíž pokud se matka nakazí v době těhotenství, pokud už ten vir má tak je tam velice nízké riziko ne?

Jaja J.
Povídálka 26 příspěvků 17.02.18 11:12

@Kristy90 jj virus, uz se ho nezbavim.Sama nerozumim proc kdyz uz ho mam dlouho je tehotenstvi ohrozene. Doufam, ze mi to vysvetli gynekolozka az pujdu na sono pred ovu..Jinak ja mela kazdych 14dni vytery a pokazde mi vytreli neco jineho, takze atb sice zabrala na jedno, ale hned se vykulilo neco jineho..po patych atb mi dr.rekl,ze uz radsi ster delat nebudeme aby tam zase neco neco nebylo :roll: Proc mam imunitu na prd nevim, myslim ze dr. zminovala nejake gamaglobuliny ze mam nizkou hladinu ale imuno je tak slozity, pro me spanelska vesnice.Na zacatku lecby na imunu mi pri nastupu nasadila dr. Imunor, laicky bile krvinky z praseci plazmy (pije se to)plus ten rybomunil a od te doby uz jsem tri roky bez angin a atb.Byt tebou tak tam stopro jdu a jestli jsou dlouhe objed.doby ,zkusila bych rict, ze jsem stale nemocna a potrebuji pomoct co nejdriv i kvuli ivf, staci prvni prohlidka kde ti naberou snad osm zkumavek na kde co a budes vedet..Skoda promarnit jedno proplacene ivf kdyby byl problem s necim podobnym co mam ja.Me taky na imunu uprednostnili. Volala jsem zacatkem rijna na prvni objed. a dali mi termin snad v lednu, unoru coz by pro me byli tri mesice marodeni, takze jsem uprosila sestricku na listopad, ze me to jinak uz zabije :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama