Nevyjasněná neplodnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Levana33
Kecalka 482 příspěvků 20.02.18 16:46
nevyjasnena neplodnost

Ahojky :-) chci se zeptat jakym zpusobem jste otehotnely, pri nevyjasnene neplodnosti z vasi strany. Premyslim o ivf, ale pri tehle diagnoze nevim, nevim.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  20.02.18 16:57

Promiň anonym, ale je to osobní.
Já nakonec bohužel ivf. Oba jsme v pořádku, manžel dokonce speriogram na úrovni dárce. Ovulace je pravidelná, folikuly dozrávají a uvolňují se, vejcovody průchodné, hormonální profil v pořádku, jsme mladí a jedno dítě máme přirozeně. Druhé bylo až na druhé ivf, předtím jedno ivf a jeden ket. A 6× inseminace. A ani ťuk. Nechápeme my, ani doktor.

ugluk
Hvězda diskuse 41246 příspěvků 20.02.18 17:04

To máš těžký,no.Pod diagnózu nevysvětlitelná neplodnost se schová cokoliv, kdy doktoři nenajdou příčinu. Takže od stavu „zatím máme jenom smůlu“ přes „je tam nějaká neodhalená nebo zatím neodhalitelná drobnost“ po „je tam zádrhel, na který moderní medicína nestačí“. A člověk neví. Často zabere „alternativa“ typu Mojžíšová nebo bylinky a občas nezabere ani to IVF. Znám dost lidí, co s takovouhle diagnózou otěhotněli po letech přirozeně, ale mě se to třeba za dvanáct let nepovedlo ani jednou. Takže jo, u nás zabralo IVF, ale až čtvrté (a dalších x potom už nepomohlo vůbec). Každý máme t hranici na IVF jinde, hodně i záleží na věku, v pětadvaceti jsem tomu dávala vesele spoustu času, v pětatřiceti už jsem v nějakou přirozenost nedoufala. Ale já si potřebovala vyzkoušet ledasco a když nezabraly ty přírodní věci (dva roky Mojžíšové, byliny…) ani IUI, šla jsem do toho.

Levana33
Kecalka 482 příspěvků 20.02.18 17:17

Uf, no myslim, ze na poprve by mi to nevyslo, kdyz to telo nechce. to je divne. Kdyby to aspon nestalo tolik. Ja mam skoliozu a Mojzisovou tomu muzu trochu pomoct. Taky mam uz za sebou hromadu bylinek, ted piju treba drmek. No uvidim, kdybych aspon mela nejakou diagnozu, ale takhle :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 41246 příspěvků 20.02.18 17:27

Jo, to souhlas, člověk má pocit, že jednoznačná diagnóza ude mít jednoznačné řešení :) No ne vždy, to IVF je takové „plošné“ a pokryje ledasco. Na druhou stranu pak jsou diagnózy, se kterýma se nenadělá nic, mně nakonec po x IVF dospěli k tomu, že „mizerná vajíčka“ a řešení žádné, ale každá jsme jiná. Nehnala bych se do toho hned po roce, kdy se nedaří, ale zas bych nečekala mnoho let s tím, že když je všecko navenek OK, tak to přeci jít musí. Často potřebuje tělo nakopnout tím prvním těhotenstvím a pak už to jde mnohem snáz. Ale tu Mojžíšovou bych určitě zkusila, pod dohledem zkušené fyzioterapeutky. I kdybyste k tomu IVF nakonec dospěli, je to fajn příprava, všecko se tam pěkně porovná a prokrví.

Levana33
Kecalka 482 příspěvků 20.02.18 17:34

Jde o to ze to resim ted posledni dva roky. Bude mi 37 a neotehotnela jsem nikdy. Ted po vysetreni jsem naprosto v poradku. Pripadam si, ze jsem se sterilni narodila :/

Elektra
Kecalka 373 příspěvků 20.02.18 17:35

Prvni dite přirozene, druhe tehotenstvi nedopadlo (zt v roce 2012) a pak to neslo. Příčina nezjistena, iui jsem ani zkouset nechtela. Sli jsme rovnou do Ivf - unor 2017 a v rijnu se nam narodila holcicka. Ale dlouho jsem se odhodlavala jit do car, jdyz prece to prvni slo.. jsem vdecna, ze vyslo prvni Ivf a porad si myslim, ze přirozené by se to nepovedlo :think: :think:

ugluk
Hvězda diskuse 41246 příspěvků 20.02.18 17:47

Na rovinu? V sedmatřiceti po dvou letech marné snahy bych do toho IVF šla bez většího váhání. Max.bych třeba na pár měsíců zkusila tu Mojžíšovou. Neber to, prosím, nijak zle, je mi stejně ;) Ale někdy je to fakt běh na dlouhou trať a pojišťovna toho značnou část hradí jen do devětatřiceti, potom i statisticky úspěšnost strmě klesá.

Uživatel je onlineOplatečka
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 20.02.18 17:49

První dítě čtvrtý cyklus, na další čekáme rok…CAR odkládam, stále doufám :nevim:

markyj
Závislačka 3955 příspěvků 20.02.18 18:31

@Levana33 ahoj, já bych tedy v 37 letech už na nic nečekala a zkusila bych ten CAR :nevim: dělali ti reprodukční imunologii? Genetiku? Máte vyšetřené spermio?

Anonymní  20.02.18 18:36

Při idiopatické neplodnosti je nejhorší, že člověk nezná příčinu a neví, nač se zaměřit. Měli jsme to stejně, léta jsme spoléhali na přírodu, cvičení, apod. Vše bylo naprosto v pořádku u obou. Nemusíš to svádět hned na sebe, jste v tom přeci oba s partnerem stejně, může se stát, že jste bilogicky inkompatibilní. Ve 37 letech bych neváhala s IVF, nám také nakonec pomohlo v podobném věku. Ber v potaz, že pojišťovnou placené pokusy jsou do 40 let, byla by škoda je nevyužít. Je třeba počítat i s možnými komplikacemi při stimulaci, tak aby se to stihlo.
Anonym-citlivé zdravotní informace.

Levana33
Kecalka 482 příspěvků 23.02.18 10:44

No imunologii mi nikdo nedelal, pry az po ivf..to mi prijde jako pokus omyl. No partner ma taky vyserteni sice nic moc, ale ja mela pred nim plodnejsi partnery i jednoho darce, vim, ze mam neco spatne. Chci prave jin rovnou na umele a proto se ptam, jestli jsou ve vysledku uspesnejsi ivf s jasnym problemem :-)proste nejaka statistika z vasich zkusenosti :.)

Anonymní  23.02.18 10:51

@Levana33 Co jsme byly ve skupině ivf, tak holky s problémem otěhotněly rychleji. Ale my bez problému nakonec taky. Jen jedna s velkým problémem vůbec, ale tam to ani to ivf prostě nedokázalo.

Anonymní  23.02.18 11:01

@Levana33 U nás byl jediný menší problém zjištěn u manžela a to snížená pohyblivost a problém na imuno, ale zřejmě nic s čím by nešlo otěhotnět přirozeně. Já naprosto v pořádku. Vzhledem k věku (já 34 let, muž 40 let) jsme to zkoušeli přirozeně „jen“ rok…pak jsme šli hned na IVF, povedlo se na poprvé a ještě máme 4 embrya zmražená. :) Omlouvám se za anonym - osobní informace.

ugluk
Hvězda diskuse 41246 příspěvků 23.02.18 13:18

Já bych si tu reprodukční imunologii zkusila vydupat. Nejste ve věku, kdy by se vesele mohlo jet metodou pokus-omyl a když to jednou neklapne, tak co, máte další tři hrazené pokusy… Buď se tam nic nenajde a budete v klidu, nebo se najde nějaká drobnost, která se rychle a snadno vyřeší, nebo to bude něco natolik zásadního, že by ani deset IVF nepomohlo. Ono právě u té nevysvětlitelné neplodnosti není imunologický faktor zas tak nepravděpodobný.
Jinak statisticky bych řekla, že budou úspěšnější IVF s danou jasnou příčinou typu neprůchodné vejcovody, tam prostě jednoduše obejdu mechanický problém a zbytek je v pořádku. Zatímco diagnóza „někde je něco blbě“ může ten problém buď snadno obejít taky, nebo naopak v ničem nepomůže, např. jsou-li výrazně zvýšené protilátky proti oplodněnému vajíčku, tak zavedením oplodněného vajíčka do takového těla ten problém neřeším.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Ulice po dlouhé době na veřejnosti: Jak se na ní podepsal čas a drogy?

Herečka Šárka Ullrichová (43) se svého času objevovala na televizních... číst dále >

Musíme škodit, říká dle svých slov „sluníčkářka“ Bára Hrzánová

Bára Hrzánová je svéráznou postavou nejen pro svůj herecký projev, ale také... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak snížit hladinu cukru v krvi? Jezte vlákninu, na smažené zapomeňte

Zvýšená hladina cukru v krvi je příčinou řady zdravotních problémů. K udržení... číst dále >

Budoucnost plastické chirurgie: roboti, tablety a třeba i svépomoc

Přijde doba, kdy si k plastickému chirurgovi přineseme fotografii a on nás... číst dále >

Reklama