Insolvence či splácet?

Anonymní
4.4.17 19:50

Insolvence či splácet?

Ahoj, prosím o anonymitu. Jdu se s Vámi poradit, mám ze dřív nějaké resty a snažím se je mořit, jak to jen jde. Manžel teď získal dobrou práci, má výplatu že i z té jeho vyžijeme, proto teď budu měsíčně 10.000,– posílat na dluhy.
Jdu se poradit, vůbec neznám jak je to s insolvencí apod. či to mám pouze splácet.
Mám dluh u různých věřitelů v částkách 14.000, 21.000,–, 11.000,–, potom u GE Money velké 56.000 a 44.000,– ty jsou největší. Všechny další jsou již zaplacené.
Myslím, že když měsíčně budu opravdu vše posílat jim, nemusela bych úplně žádat o inso ne?

Máte někdo zkušenost? Vše už prošlo soudem a všude jsem rozposlala, že jsem na RD a žádám o pozastavení exekuce. Budu jim psát, že jim budu takto posílat peníze.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

586
4.4.17 20:04

Takze dohromady 146tis? A budes ted posilah 10mesicne tj za rok a pul vse splaceny? No myslim, ze by ti insolvenci 100% neschvalili… ;) domluv si splatkovej kalendar ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
4.4.17 21:59

@Samuše proc by ji neschvalili oddluzeni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.17 22:04
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o anonymitu. Jdu se s Vámi poradit, mám ze dřív nějaké resty a snažím se je mořit, jak to jen jde. Manžel teď získal dobrou práci, má výplatu že i z té jeho vyžijeme, proto teď budu měsíčně 10.000,– posílat na dluhy.
Jdu se poradit, vůbec neznám jak je to s insolvencí apod. či to mám pouze splácet.
Mám dluh u různých věřitelů v částkách 14.000, 21.000,–, 11.000,–, potom u GE Money velké 56.000 a 44.000,– ty jsou největší. Všechny další jsou již zaplacené.
Myslím, že když měsíčně budu opravdu vše posílat jim, nemusela bych úplně žádat o inso ne?Máte někdo zkušenost? Vše už prošlo soudem a všude jsem rozposlala, že jsem na RD a žádám o pozastavení exekuce. Budu jim psát, že jim budu takto posílat peníze.

Ja bych v tvem pripade do insolvence nesla. Pokud mas na to dluhy umorit normalne tak bych se nevazala k tomuhle kroku.. neni to zas takova prdca jak si kazdy mysli..

• Nahlásit
  • Citovat
586
4.4.17 23:24

@Moucharda protože je schopná své zavasky splatit a to poměrně rychle..oddlužení je pro lidi, kteří nejsou schopni splacet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
5.4.17 09:10

@Samuše to je samozřejmě blbost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
5.4.17 10:06

@Moucharda a v čem je to blbost? Sice nevíme výši příslušenství dluhu a jeho tendenci narůstání, ale čistě z prezentovaných údajů by definici dlužníka v úpadku (§ 3 z. 182/2006 Sb.) nenaplnila.

Jinak zakladatelko, všechny ty dluhy jsou již v exekuci? Protože pak mají dané pořadí a ty prostě budeš postupně platit v pořadí pohledávek a s exekutorem si můžeš domluvit splátkový kalendář. Pokud můžeš platit 10t./měs., tak máš dluhy za chvíli z krku a není nutné řešit insolvenci, která je spíš krajním řešením, navíc pak vznikají další náklady insolvenčního řízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1145
5.4.17 11:02

Dluh zaplatí celý v obou případech.
V režimu oddlužení se zastaví sankce a exekuce, musí ale zaplatit 60 000 insolvenčnímu správci. Je tedy potřeba zvážit výhodnější variantu.
Myslím, že peníze patří věřitelům. Vydělávání na dluzích považuju za nemorální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 17:55

Hlavně budeš viset na insolvenčním rejstříku od podání min 5 let a dalších 5 let navíc. Pokud na to máš, splácej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 18:01

http://www.insolvencni-zakon.justice.cz
tady jsou dobré informace, tak zkus mrknout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu