Prominutí penále - zdravotní pojištění - OSVČ

Anonymní
29.3.17 15:36

Prominutí penále - zdr.poj.-OSVČ

Zdravím.
Dotaz zakládám anonymně, protože nechci, aby o tom věděli ostatní, chodí sem známí a jeden rodinný příslušník.
O co konkrétně jde:
Ještě, když jsem byla OSVČ, tak mi vzniknul dluh na zdr. pojištění u české průmyslové zdravotní pojišťovny, které jsem neplatila nebo jen částečně.
Byl mi sepsán splátkový kalendář, který poctivě a řádně splácím, příští měsíc je poslední měsíc, kdy mi je dle spl. kalendáře vyměřeno dlužné pojistné, poté je rozepsáno penále.
Slyšela jsem, že když mám zaplacené celé dlužné pojistné, v mém případě to tedy bude až příští měsíc, tak že prý mohu žádat o prominutí penále, prý ho pojišťovna většinou promíjí, ale nikdy ne celé.
Známá zase říkala, že když je jednou sepsán splátkový kalendář, že to nejde.
Máte s tím prosím někdo zkušenosti?
O jedno vás prosím, nepiště žádné spekulace typu… já si myslím apod. a moc děkuji těm, kteří se vyjádří, k tématu, protože o něm něco vědí, jsem z toho dost nervózní.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4184
29.3.17 15:39

Napiš žádost o prominutí. Buď prominou nebo ne. Jako nic jiného na tom stejně nevymyslíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
29.3.17 15:45

BUď prominou nebo ne. Je to možné, i když byl rozepsán splátkový kalendář, pokud jste splácela poctivě, je velká šance, že část prominou.
Mám zkušenost, že cc v 50% prominuli cca 50-70%, v deseti všechno, v deseti nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 16:12

Měla jsem to taky, akorát fakt nechtěně… Požádala jsem, nechali mě zaplatit 300 Kč..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8690
29.3.17 16:26

Je potreba napsat zadost a doufat, neni zadne pravidlo podle ktereho lze urcit zda prominou. Resila jsem nekolik pripadu a krome jednoho vzdy pozadovali uhradu alespon casti penale cca 20% z vymerene castky penale…samozrejmosti je, ze musi byt uhrazeno dluzne pojistne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.17 16:48

My neměli placeno na Ossz a napsali jsme z žásdost a prominuli dělalo to za neplacených 8 měsíců cca 3600

• Nahlásit
  • Citovat
7118
29.3.17 17:22
@Anonymní píše:
Zdravím.
Dotaz zakládám anonymně, protože nechci, aby o tom věděli ostatní, chodí sem známí a jeden rodinný příslušník.
O co konkrétně jde:
Ještě, když jsem byla OSVČ, tak mi vzniknul dluh na zdr. pojištění u české průmyslové zdravotní pojišťovny, které jsem neplatila nebo jen částečně.
Byl mi sepsán splátkový kalendář, který poctivě a řádně splácím, příští měsíc je poslední měsíc, kdy mi je dle spl. kalendáře vyměřeno dlužné pojistné, poté je rozepsáno penále.
Slyšela jsem, že když mám zaplacené celé dlužné pojistné, v mém případě to tedy bude až příští měsíc, tak že prý mohu žádat o prominutí penále, prý ho pojišťovna většinou promíjí, ale nikdy ne celé.
Známá zase říkala, že když je jednou sepsán splátkový kalendář, že to nejde.
Máte s tím prosím někdo zkušenosti?
O jedno vás prosím, nepiště žádné spekulace typu… já si myslím apod. a moc děkuji těm, kteří se vyjádří, k tématu, protože o něm něco vědí, jsem z toho dost nervózní.

Prominou ti jen posledni rok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 17:38

Napsat žádost o prominutí. Buď prominou nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.17 19:38
@kelynka píše:
Prominou ti jen posledni rok…

Jak jako poslední rok? Nechápu, co tím myslíš.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.3.17 19:39
@lucillee píše:
Je potreba napsat zadost a doufat, neni zadne pravidlo podle ktereho lze urcit zda prominou. Resila jsem nekolik pripadu a krome jednoho vzdy pozadovali uhradu alespon casti penale cca 20% z vymerene castky penale…samozrejmosti je, ze musi byt uhrazeno dluzne pojistne

Mně je jasné, že neprominou celé penále, to jsem psala i v úvodním dotazu, budu samozřejmě ráda, když mi prominou alespoň něco…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.3.17 19:41
@Anonymní píše:
My neměli placeno na Ossz a napsali jsme z žásdost a prominuli dělalo to za neplacených 8 měsíců cca 3600

A už jste měli vystavený splátkový kalendář? Nebo jste to dlužné pojistné zaplatili celé bez seosání splátkového kalendáře?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.3.17 19:43
@lucillee píše:

To vím, že musí být uhrazené elé dlužné pojistné, jak píeu, to už skoro mám bez jednoho měsíce… Ty to řešíš píšeš, pracuješ pro zdr. pojišťovnu?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.3.17 21:46
@Anonymní píše:
A už jste měli vystavený splátkový kalendář? Nebo jste to dlužné pojistné zaplatili celé bez seosání splátkového kalendáře?

Doplatili jsme to najednou špatne jsem zadala na účtu. Kalendář nebyl potřeba

• Nahlásit
  • Citovat
8690
30.3.17 09:10
@Anonymní píše:
To vím, že musí být uhrazené elé dlužné pojistné, jak píeu, to už skoro mám bez jednoho měsíce… Ty to řešíš píšeš, pracuješ pro zdr. pojišťovnu?

Nene, ale řešila jsem z pozice účetní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama