Litujete hypotéky?

Anonymní
26.3.17 19:33

Litujete hypoteky?

Ahoj, ptam se zejmena tech, kteri si vzali hypoteku na vlastni bydleni a meli moznost bydlet ve dvougeneracnim baraku s rodici-ale odmitli to. Jestli jste toho casem litovali, protoze stejne travite hodne casu u rodicu..a i z financniho hlediska-ze by jste si tim padem mohli dovolit treba nove auto ale ted to nejde

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

728
26.3.17 19:35

Ne, ale mám hodně známých co litují že si hypo včas nevzali. Teď jsou buď rozvedení ptž chlap chce bydlet s rodiči nebo se stěhují po podnájmech a dítě neví kde má doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4102
26.3.17 19:37

Nikdy jsme hypotéky nelitovali a litovat nebudeme
Vlastní je vlastní a k nezaplacení

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Anonymní
26.3.17 19:39

To je přesně náš případ. A nikdy, nai na minutu jsme toho nelitovali. Ten klid, když ti nikdo do ničeho nekacá, nemusíš doma neustále brát na rodiče ohledy, můžeš si dělat své plány jak se ti to libí a ne uklízet dřevo, protže se zrovna tchán ráno probudí a rozhodne, že dnes se dělá tohle… To je k nezaplacení. A to já jsem hodně nekonfliktní člověk. Zrvona minulý týden jsem to s manželem hodnotili. Hypotéku jsme si vzali na 30 let a po 5 už máme 3/4 zaplacené. Takže opravdu nikdy jsme nelitovali.

• Nahlásit
  • Citovat
26.3.17 19:40

Ne! ;) A to jsou mí rodiče v určitém směru opravdu zlatí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
26.3.17 19:40

Ne, rozhodne ne. Bydlet s rodiči, jsme buďto rozvedení a nebo v blázinci. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3867
26.3.17 19:44

Naopak, jsem ráda, že jsme si ji vzali v době, kdy ještě podmínky nebyly tak přísné jako dnes. Já jsem hodně pro-rodinný člověk, s rodiči z obou stran se scházíme minimálně jednou týdně, ale do společného bydlení bych nešla ani z jedné strany, právě proto, že ty vztahy máme idylické a to mi žádné peníze nenahradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19218
26.3.17 19:51

Ne, nelituji. Není nad to žít si po svém, sami na sebe. I když to třeba stojí víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
26.3.17 19:53

Ne, jsem ráda za klid a možnost dělat si doma, co chci, jak chci a kdy chci.
Po dobu rekonstrukce koupelny jsem bydlela cca měsíc u rodičů a jak jsme se já i oni těšili na chvíli, až znovu vyletím z rodného hnízda:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
26.3.17 20:12

Tak já jsem asi blázen ale my máme hypo na dvougenerační dům který ma dvě bytové jednotky s oddělenými vchody a dole tchánovci do dvou let budou bydlet, az se to tam udělá.. Už jsme společne bydlení měli a měli jsme se tam jako v bavlnce..oni do ničeho napovídají a strašně pomůžou..Tak ze já se tesim az tu budou… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.17 20:52

@macisekk Ale jo, také mám kamarádku a ta si bydleí s rodiči nemůže vynachválit. Dítě pohlídají, vyzvednou ze školky když je potřeba, uvaří pro všechny,… Když odjeli na měsíc do lázní, mladí byli nešťastní :D Docela jim to tam všem pohromadě vyhovuje a klape. Takže nejsi blázen. :lol: Ale já to zkusila a vlastní byt si menůžu vynachválit i za cenu, že kolikrát nevíme, kam dřív skočit.

• Nahlásit
  • Citovat
19218
26.3.17 20:56
@Anonymní píše:
@macisekk Ale jo, také mám kamarádku a ta si bydleí s rodiči nemůže vynachválit. Dítě pohlídají, vyzvednou ze školky když je potřeba, uvaří pro všechny,… Když odjeli na měsíc do lázní, mladí byli nešťastní :D Docela jim to tam všem pohromadě vyhovuje a klape. Takže nejsi blázen. :lol: Ale já to zkusila a vlastní byt si menůžu vynachválit i za cenu, že kolikrát nevíme, kam dřív skočit.

Hele, a je z toho soužití i tolik nadšená ta starší generace?
Ke mě se totiž donáší povětšinou stesky těch babiček, že MUSÍ vyzvednout, hlídat, že si mladí takřka cokoliv neumí zařídít/zorganizivat samy, že MUSÍ vyvářet pro 4 dospělá a 1-2 děti, jinak by vnouče nemělo ani pořádné jídlo, trpí výchovnými metodami mladých vůči vnoučatům (ať už je v právu kdokoliv). :think:

Edit: Mladým samozřejmě nic neřeknou a ty hranice nenastaví. Ale stěžují si pak v práci a po známých/v širší rodině.

Příspěvek upraven 26.03.17 v 20:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
26.3.17 20:57

My bydlíme s tchanovci a už bych to neudělala. jdeme brzy do hypotéky na rekonstrukci podkroví. hodne záleží jestli byste měli svoje nebo vše společné. my máme společné a i když si nebude finančne vyskakovat, budeme ve svém a to je k nezaplacení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5937
26.3.17 21:09

Já mám kolem sebe pár párů a teda vyloženě bydlení - rodiče dole, oni nahoře v jednom domě, tak problémy byly vždy.. Někdy menší někdy větší..
Třeba já nechápu teď švagrovou.. Má přítele, jsou spolu asi 5 let, bydlí spolu rok u tchánovců.. ale ne jako nahoře dole, ale prostě mají pokoj pro sebe.. Dole mají babičku… Teď otěhotněla a plánují tam zůstat s tím, že si opraví dva pokoje..
Chtěli, že rodiče půjdou dolů za babičkou, ta s tím nesouhlasí- nedivím se, chce mít svůj klid :nevim: tak nakonec to bude tak, že mladí s dítětem a rodiče a spolený obývák, kuchyň koupelnu..
Jako říkala jsem manželovi, že jim dávám tak pár měsíců a budou hádky.. Neřeknu, kdyby náhodou otěhotněla, ale je jí 27 let, těhotenství plánovali rok
No a tak teď přresně bydlí zase z mé strany moje neteř.. těhotná, a bydlí takto s tátou, manželem - na bytě.. a tam jsou problémy už teď…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.17 21:13

@Svistice Ne, fakt jim to funguje z obou stran. Prarodiče by pro vnoučata udělali první poslední a jsou rádi, že můžou pomáhat. Mladí jim zas na oplátku pomůžou kolem baráku a na zahradě… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama