Hypotéka - dobrý sluha a zlý pán

5940
20.3.17 14:34

Hypotéka- dobrý sluha a zlý pán ...

Ahoj, v několika vláknech se tady řeší Hypotéky (i jiné úvěry na bydlení) a občas se v jednom tématu najdou jak obecné věci, tak konkrétní příklady. Tady bych chtěl nechat obecně platné informace, které si možná lidé s hypotékou ani neuvědomují.
A hned na začátku: Proč platíte nájem 10.000,– někomu cizímu? Vezměte si u nás hypotéku se stejnou měsíční splátku a bydlete ve svém!
Tohle je už delší dobou poselství, které banky rády používají.
Je to opravdu to samé? Co si myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.3.17 14:35

Tak jasné, banka potřebuje tvoje peníze, a né abys je cpal někomu jinému :mrgreen:
Ale vypadne ti příjem třeba na rok a už se plácáš ve finančních srágorách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8830
20.3.17 14:37
@hudečice píše:
Tak jasné, banka potřebuje tvoje peníze, a né abys je cpal někomu jinému :mrgreen:
Ale vypadne ti příjem třeba na rok a už se plácáš ve finančních srágorách.

A kdyz platis najem a vypadne ti rocni prijem, tak jsi taky v sragorach, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.17 14:38

No, já si hypotéku brát nebudu, sice platím nájem přes 9 tisíc ale příspěvek na bydlení je 7 tisíc takže pohoda :pankac:
navíc kdybychom se rozvedli nebo stěhovali atd. tak by byl problém. Raději budu platit nájem a mít volnost :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
992
20.3.17 14:39
@Anonymní píše:
No, já si hypotéku brát nebudu, sice platím nájem přes 9 tisíc ale příspěvek na bydlení je 7 tisíc takže pohoda :pankac:
navíc kdybychom se rozvedli nebo stěhovali atd. tak by byl problém. Raději budu platit nájem a mít volnost :palec:

tak to si zatleskej :potlesk: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42764
20.3.17 14:40
@Tarinka píše:
A kdyz platis najem a vypadne ti rocni prijem, tak jsi taky v sragorach, ne?

no, díky našim zákonům jsi v menších srágorách :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 14:41

No my si vzali první hypotéku, abychom platili svoje budoucí bydlení. Tu jsme splatili a teď můžeme původní nemovitosti rucit a vzít si dalsi hypotéku na krásný dům. Kdybychom celou dobu jen platili nájem, tak teď mame kulové :mrgreen: můj názor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Anonymní píše:
navíc kdybychom se rozvedli nebo stěhovali atd. tak by byl problém. Raději budu platit nájem a mít volnost :palec:

To je síla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
@Ivan PPZ píše:
Ahoj, v několika vláknech se tady řeší Hypotéky (i jiné úvěry na bydlení) a občas se v jednom tématu najdou jak obecné věci, tak konkrétní příklady. Tady bych chtěl nechat obecně platné informace, které si možná lidé s hypotékou ani neuvědomují.
A hned na začátku: Proč platíte nájem 10.000,– někomu cizímu? Vezměte si u nás hypotéku se stejnou měsíční splátku a bydlete ve svém!

JJ ale taky si spousta lidí neuvědomí, že těch 10 000 zaplatí místo nájem hypotéku, ale taky budou muset platit další „nájem“ ve formě energií. Prostě to do toho nezahrnou a pak se strašně diví že jim ty tisíce chybí…

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
20.3.17 14:43
@Ivan PPZ píše:

Mno tak já dám příklad náš.

Do loňského června jsme bydleli v nájmu - cena byla cca 8000 za vše.

Koupili jsme byt a inkaso (bytový fond, voda, a pod + splátka hypo )je 11.

Takže pro mě, v penezích to není stejně.

Ale chápu, že někdo za nájem dává mnohem víc, pak už je to určitě lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
2611
20.3.17 14:44
@Markétka90 píše:
To je síla

Bych ty příspěvky na každý prdnutí hromadně zrušila a je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5940
20.3.17 14:48

Můj náhled- k zamyšlení. Že jsou sazby hypo pořád extrémně nízko vídíme všichni- na cenách nemovitostí. A že jsou nemovitosti na velké části území ČR poněkud nadnesené asi nikdo nepopírá.
Hypotéky (jejich sazby v %) jsou přímo navázané na sazbách na dluhopisech. Hypo je vždy nad sazbou, za kterou si sama banka může půjčit. Dejte tomu je to 2,5% nad. Dluhopisy jsou reálně na NULE (sazby), takže hypo je těch cca- 2%. Vezmu si hypo na 2%.
Hypo 2 mega, 25 let, 2%- splátka 8.500 měsíčně. Ostatní náklady s nemovitostí zatím pominu. Když je sazba nízko, dolů už nepůjde a nějak moc dlouho na stejné úrovni asi nezůstane, když je ČNB tak „šikovná“, že konečně nastartovala inflaci-aktuálně asi 2,3%. Pokud hypo stoupne na 4% (to je zhruba průměrná a „zdravá“ úroveň), tak splátka vzroste na 10.500,– Jenže spousta lidí si bere hypo „na krev“ a určitě by mělo problém, kdyby měli začít platit splátku o 2000 vyšší.
Najdete lépe placenou práci, ale je 60 km od vašeho bydliště? Dojíždět 70 minut 2× denně nebudu. Stěhovat se nebudu, mám tu přeci byteček.
V nájmu je to trochu lehčí, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24889
20.3.17 14:49

Blbé je, že za nájem se platí víc, než za hypotéku, včetně energiií atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 14:50
@Markétka90 píše:
To je síla

To je krutá realita. Také jsem bydlela v 1+1, platila jsem 7 tisíc se vším všudy a sociálka mi posílala 10 300 Kč… takže jsem v pohodě bydlela a k tomu ještě měla na jídlo. Český stát je prima nastaven. Ale jelikož se mi naskytla hezká pracovní nabídka, vzala jsem jí a brala o pár tisíc víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
20.3.17 14:50
@Anonymní píše:
:potlesk: Takže ti ten nájem vlastně platím já spolu s ostatníma poctivýma lidma.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama