Kolik splátek před oddlužením

15
24.3.17 17:01

Kolik splátek před oddlužením

Zdravím, mám dotaz, kolik je „přijatelných“ zaplacených splátek úvěrů před podáním návrhu oddlužení? Mám Dost dluhů a zatím bych to asi zvládal splácet, ale vim že do budoucna to prostě nepůjde a požádám o oddlužení. Jenom mě zajímá, jestli nebude vadit, že jsou třeba uhrazeny jenom 3 splátky nebo 6 atd. Lepší než jedna a nebo nic, ne? Zkoumají to nějak speciálně nebo ne? A jak se k tomu asi budou stavit věřitelé?

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

319
24.3.17 17:13

Ahoj, no určitě zaplať co nejvíce splátek.. jde o to co je to za věřitele, nějácí to neřeší, jiní do toho začnou rýpat a je zle. pokud máš jen např. 3 splátky zaplacené, můžou ti návrh rozporovat, protože pokud nemáš hned na splácení, tak zjištují, jestli si neuvedla falešné udaje o tvým příjmu vs. výdajích, jinak bys na to totiž měla a nebo zda to nebyl úmysl, je takto obrat. a stačí že ti jeden věřitel bude rozporovat insolvenci a nemusí ti projít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 17:16

Začnu u těch věřitelů. Nadšení nebudou, počítej s tím, že některé nebankovky atd.se tě budou snažit zastrašit, vyhrožovat trestním oznámením apod. Jinak co se splátek týče je jedno jestli je zaplacená jedna nebo deset. Musí být minimálně 30 po splatnosti závazků nebo po termínu splátky a musí být buďto 2 nebo 3 věřitele alespoň. A taky se nesmí prokázat nečestný úmysl. To je třeba to, že si schválně bereš půjčky s tím, že je nebudeš platit a nebo na placení máš, ale neplatíš. Prostě, aby to oddlužení povolili musí to být nad tvoje síly to splácet a nesmíš si je brát když víš, že na ně mít nebudeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
24.3.17 17:24

No zastrašovat, pokud uvedeš nepravdivé údaje, můžou na tebe podat klidně trestní oznámení, což se pak může kvalifikovat jako úvěrový podvod, co je tresný čin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 17:35
@17hj17 píše:
Zdravím, mám dotaz, kolik je „přijatelných“ zaplacených splátek úvěrů před podáním návrhu oddlužení? Mám Dost dluhů a zatím bych to asi zvládal splácet, ale vim že do budoucna to prostě nepůjde a požádám o oddlužení. Jenom mě zajímá, jestli nebude vadit, že jsou třeba uhrazeny jenom 3 splátky nebo 6 atd. Lepší než jedna a nebo nic, ne? Zkoumají to nějak speciálně nebo ne? A jak se k tomu asi budou stavit věřitelé?Díky

logicky co nejvíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
24.3.17 17:40

No tak právě skutečnost, že není na splácení už třeba po 3. splátce jen nahrává přesvědčení, že již na počátku, při podpisu úvěrové smlouvy, jsi si musela být vědoma, že nebude na splácení, a uvedla tak nepravdivé údaje, a pak jde o podezření z úvěrového podvodu. Něco jiného by samozřejmě bylo, kdybys po těch 3 měsících přišla o práci nečekaně apod… V případě podezření na spáchání zločinu podvodu je potom neschválení oddlužení z důvodu nepoctivého záměru jen taková srandička. Takže doporučuju držet se zuby nehty a splácet, co to jde :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 17:41
@rom.k píše:
No tak právě skutečnost, že není na splácení už třeba po 3. splátce jen nahrává přesvědčení, že již na počátku, při podpisu úvěrové smlouvy, jsi si musela být vědoma, že nebude na splácení, a uvedla tak nepravdivé údaje, a pak jde o podezření z úvěrového podvodu. Něco jiného by samozřejmě bylo, kdybys po těch 3 měsících přišla o práci nečekaně apod… V případě podezření na spáchání zločinu podvodu je potom neschválení oddlužení z důvodu nepoctivého záměru jen taková srandička. Takže doporučuju držet se zuby nehty a splácet, co to jde :mavam:

přesně tak…pokud někdo má 60 splátek a po 3 zažádá od inso tak je to jiná situace než když někdo má 60 splátek a po 25 zažádá o inso…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
24.3.17 18:32

Může se.ti stát, že tě věřitel obviní z uverovyho podvodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
25.3.17 13:27

Žádný počet „přijatelných“ zaplacených splátek neexistuje. Borci v tunelování pomocí oddlužení zvládnou jeden den čerpat půjčku a druhý den podat žádost o odddlužení. Pokud splní zákonné podmínky, je jim povoleno. Na stížnosti věřitelů o nepoctivém úmyslu se nehledí. Dokonce jsem četl návrh, že oddlužení by mělo být zpřístupněno i lidem trestaným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2685
25.3.17 22:05
@JTom píše: Žádný počet „přijatelných“ zaplacených splátek neexistuje. Borci v tunelování pomocí oddlužení zvládnou jeden den čerpat půjčku a druhý den podat žádost o odddlužení. Pokud splní zákonné podmínky, je jim povoleno. Na stížnosti věřitelů o nepoctivém úmyslu se nehledí. Dokonce jsem četl návrh, že oddlužení by mělo být zpřístupněno i lidem trestaným.

Hrůza co se stalo z oddlužení a to chtějí ještě uvolňovat podmínky. A vysmátý dlužník kouká na věřitele, který doufá, že alespoň těch usmrkaných 30% někdy dostane. :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
25.3.17 23:18
@Sojkka píše:
Hrůza co se stalo z oddlužení a to chtějí ještě uvolňovat podmínky. A vysmátý dlužník kouká na věřitele, který doufá, že alespoň těch usmrkaných 30% někdy dostane. :poblion:

No ted nedávno jsem viděla výměnu manželek a nestačila jsem se divit.. borec v insolvenci, úplný pako. Pry hned jak mu skončí ins, tak si vezme půjčku.. :roll: při ins by měli zkoumat i způsobilost a pozvat i psychiatra na posudek asi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
25.3.17 23:40

Ono by úplně stačilo, kdyby soud musel zkoumat, co dlužník s penězi udělal.
Jiný příklad u praxe:
Manželé, bez majetku, přihlásili 4 mil. Oddlužení jim bylo povoleno. Pro velký úspěch za pár měsíců jejich dospělá dcera, rovněž nemajetná, přihlásila 2 mil. Všichni žijí v luxusním dvojdomku jejího přítele, bydliště mají hlášené na Městském úřadě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama