Insolvence - pro ty kdo ji mají

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 14:41
Insolvence - pro ty kdo ji mají

Ahoj všem, jsem 10 měsíců v insolvenci a budu ještě 4 roky, tak jsem založila téma pro ty kdo jsou v ní také. Aktuálně mě zajímá jestli se nějak novela zákona od června týká i nás co v ní již jsme. Já mám splatit 100 % za 5 let bez dvou měsíců.-)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 14:48

Ahoj, ne, nás stávajících se netýká. Platí zákaz retroaktivity práva. Tedy skupiny jako invalidé a důchodci budou zvýhodněni po 1/7 na splácení pouze tří let..
a hlavně půjde udělat insolvence jen na tři roky pro ty, co splatí nad 50%
což je pro nás, co splatíme 100% trochu smůla - ale holt, co jsme si nadrobili, to si pěkně vyžereme… a na druhou stranu máme klidné spaní, jedinou jednu splátku a konec se všemi výhrůžkami, penále a úroky - to bylo to, co většinu „zabilo“.. samotnou jistinu by většina zaplatit zvládla.. ale ty smlouvy, které jsme podepsali, to bylo fakt na hlavu :zed: člověk neviděl jinou cestu…
takže pěkně zatni zuby a nečekej žádné zvýhodnění..
pro zadlužené důchodce je Novela fakt vysvobození a cesta z pasti…

Uživatel je onlinebertoldina
Ukecaná baba ;) 1765 příspěvků 16.05.19 14:56

Jak píše slunečnice, netýká. A buď ráda. Jsi v režimu, který je celkem zajetý a předvídatelný. To se u nově povolených oddlužení dlouhou dobu nebude dát říct. Krom toho, že řada lidí bude nepříjemně překvapená, že už nebude varianta „jen“ splátkového kalendáře.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 14:57
@Anonymní píše:
Ahoj, ne, nás stávajících se netýká. Platí zákaz retroaktivity práva. Tedy skupiny jako invalidé a důchodci budou zvýhodněni po 1/7 na splácení pouze tří let..
a hlavně půjde udělat insolvence jen na tři roky pro ty, co splatí nad 50%
což je pro nás, co splatíme 100% trochu smůla - ale holt, co jsme si nadrobili, to si pěkně vyžereme… a na druhou stranu máme klidné spaní, jedinou jednu splátku a konec se všemi výhrůžkami, penále a úroky - to bylo to, co většinu „zabilo“.. samotnou jistinu by většina zaplatit zvládla.. ale ty smlouvy, které jsme podepsali, to bylo fakt na hlavu :zed: člověk neviděl jinou cestu…
takže pěkně zatni zuby a nečekej žádné zvýhodnění..
pro zadlužené důchodce je Novela fakt vysvobození a cesta z pasti…

Aha, já myslela, že nám více zůstane. Já do insolvence skočila rychleji, než bych měla exekuci, takže jsem aspoň neměla exekuční poplatky, ale i tak no. Prostě v ní jsem. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 14:59
@bertoldina píše:
Jak píše slunečnice, netýká. A buď ráda. Jsi v režimu, který je celkem zajetý a předvídatelný. To se u nově povolených oddlužení dlouhou dobu nebude dát říct. Krom toho, že řada lidí bude nepříjemně překvapená, že už nebude varianta „jen“ splátkového kalendáře.

Asi máte pravdu. Já mám fixní splátku a kdybych platila méně, tak by mi to nevyšlo na 5 let.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 16.05.19 15:00

Hezký den, ne, nezabavitelná částka pro insolvenční řízení ani podmínky stávajích insolventů se nemění..
minimum může zas až od ledna případně navýšit vláda vyhláškou o pár kč..
jinak ta novela IZ je normálně k dohledání na Zákony pro lidi, je tam více změn… nejen pro ty důchodce, ale pro ně zrovna je to dobrý vstřícný krok.
Ty sis myslela, že zůstane víc na nezabavitelném minimu? ne, to fakt ne. Leda bys měla další dítě :mrgreen: a to se fakt nevyplatí.
PS : Bertoldina správně zmiňuje zásadní změnu - a to, že ke splátkovému kalendáři přijde i zpeněžení majetkové podstaty.. bude to celkem zajímavé… například ještě je teprve v řízení „ochrana obydlí“ před zpeněžením… https://www.zakonyprolidi.cz/…/6446500.htm
takže nemusí být ta novela tak růžová, jak se na první pohled zdá…

PS : jinak pokud plníš na 100% (tedy více jak na 100%), tak lze požádat o pevnou fixní splátku podle § 407/3 IZ (ještě ale počkej aspoň po druhé zprávě o plnění oddlužení, tj. nyní máš 10 měsíců, tak počkej ještě 2měsíce, mrkni co máš v druhé zprávě o plnění oddlužení a pokud tam bude předpokládané plnění nad 100%, tak lze s odůvodněním změny poměrů - tj. např. že víc vyděláváš, nebo máš vyšší náklady na dítě apod. - požádat o nižší než zákonnou splátku (ale za předpokladu, že splníš těch 100% úhrady. Lze to celkem jednoduše spočítat), takže pokud ti jde o to, aby ti zůstávalo více peněz, tak toto je jediná cesta…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 15:11
@Lucy75 píše:
Hezký den, ne, nezabavitelná částka pro insolvenční řízení ani podmínky stávajích insolventů se nemění..
minimum může zas až od ledna případně navýšit vláda vyhláškou o pár kč..
jinak ta novela IZ je normálně k dohledání na Zákony pro lidi, je tam více změn… nejen pro ty důchodce, ale pro ně zrovna je to dobrý vstřícný krok.
Ty sis myslela, že zůstane víc na nezabavitelném minimu? ne, to fakt ne. Leda bys měla další dítě :mrgreen: a to se fakt nevyplatí.
PS : Bertoldina správně zmiňuje zásadní změnu - a to, že ke splátkovému kalendáři přijde i zpeněžení majetkové podstaty.. bude to celkem zajímavé… například ještě je teprve v řízení „ochrana obydlí“ před zpeněžením… https://www.zakonyprolidi.cz/…/6446500.htm
takže nemusí být ta novela tak růžová, jak se na první pohled zdá…

Já už to nemohu najít, ale stejně by to pak nevyšlo na 100%. Bylo to o tom, že kdo má vyšší plat, tak aby ho motivovalo mít třeba ještě vyšší, tak bude mu zůstávat více. Vyšlo mi podle té kalkulačky, 22 tisíc, že by mi zůstávalo, což mi nezůstává teď, ale nesplatila bych 100%, ale třeba 75%. Asi jsi znalá a víš :-)

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 16.05.19 15:15

Hele, počkej do toho zveřejnění 2. zprávy, mrkni, na kolik plníš a pak se dá požádat o to snížení splátek tak, jak jsem psala výše, ale aby zůstala úhrada 100%.. pak mi napiš sz, pošlu ti obecný vzor ;) do té doby ti zatím vše zůstává stejné, bez ohledu na novelu… :mavam:
edit : cituješ pouze novinové články.. to není relevantní zdroj
v ASPI je skutečně už k dispozici Nařízení vlády ze dne 25/3/2019 č. 91/2019 Sb.
kterým se mění od 1/6/2019 nařízení vlády č. 595/2006 Sb., o způsobu výpočtu základní částky, která nesmí být sražena povinnému z měsíční mzdy při výkonu rozhodnutí, a o stanovení částky, nad kterou je mzda postižitelná srážkami bez omezení (nařízení o nezabavitelných částkách)
ale ty ses ptala ve svém prvním dotazu na insolvenční novelu, ne na tohle…

Příspěvek upraven 16.05.19 v 15:25

Ukecaná baba ;) 1765 příspěvků 16.05.19 15:20
@Anonymní píše:
Já už to nemohu najít, ale stejně by to pak nevyšlo na 100%. Bylo to o tom, že kdo má vyšší plat, tak aby ho motivovalo mít třeba ještě vyšší, tak bude mu zůstávat více. Vyšlo mi podle té kalkulačky, 22 tisíc, že by mi zůstávalo, což mi nezůstává teď, ale nesplatila bych 100%, ale třeba 75%. Asi jsi znalá a víš :-)

A není to spíš toto? https://www.mesec.cz/…ad-25-tisic/

@Lucy75 Ta novela není vůbec růžová. U něčeho se pořádně neví, jak to bude probíhat, něco se zpřísnilo. Minimální povinná splátka je kapitola sama pro sebe…
Mně třeba to zkrácené oddlužení poživatelů důchodu zas tak skvělé nepřipadá, řekla bych, že by lepší bylo těmto skupinám zvýšit nezabavitelnou částku.

Dunkey
Stálice 70 příspěvků 16.05.19 15:47

Zdravim, pridam se k dotazum vuci insolvenci, pritel ma insolvenci, plneni asi 70 %, ale ted ukoncil dohodou zamestnani z duvodu neposilani pravidelnych vyplat, je na uradu prace a zadal si o podporu, ma priznany prijem pro vypocet podpory 15 tis, tzn podpora nebude moc vysoka, bude se i z podpory nadale odecitat insolvence ze mu zbyde jen zivotni minimum tj 3.400kc? Dekuji

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 15:49
@Lucy75 píše:
Hele, počkej do toho zveřejnění 2. zprávy, mrkni, na kolik plníš a pak se dá požádat o to snížení splátek tak, jak jsem psala výše, ale aby zůstala úhrada 100%.. pak mi napiš sz, pošlu ti obecný vzor ;) do té doby ti zatím vše zůstává stejné, bez ohledu na novelu… :mavam:
edit : cituješ pouze novinové články.. to není relevantní zdroj
v ASPI je skutečně už k dispozici Nařízení vlády ze dne 25/3/2019 č. 91/2019 Sb.
kterým se mění od 1/6/2019 nařízení vlády č. 595/2006 Sb., o způsobu výpočtu základní částky, která nesmí být sražena povinnému z měsíční mzdy při výkonu rozhodnutí, a o stanovení částky, nad kterou je mzda postižitelná srážkami bez omezení (nařízení o nezabavitelných částkách)
ale ty ses ptala ve svém prvním dotazu na insolvenční novelu, ne na tohle…Příspěvek upraven 16.05.19 v 15:25

Omlouvám se, nevyznám se v tom. Ono i jak to píšeš ty, je to moc odborné na mě :nevim: Takhle se píšou právě i v těch článcích či poradnách, chtěla jsem to v diskuzi právě vysvětlit.

Ukecaná baba ;) 1765 příspěvků 16.05.19 15:51
@Dunkey píše:
Zdravim, pridam se k dotazum vuci insolvenci, pritel ma insolvenci, plneni asi 70 %, ale ted ukoncil dohodou zamestnani z duvodu neposilani pravidelnych vyplat, je na uradu prace a zadal si o podporu, ma priznany prijem pro vypocet podpory 15 tis, tzn podpora nebude moc vysoka, bude se i z podpory nadale odecitat insolvence ze mu zbyde jen zivotni minimum tj 3.400kc? Dekuji

Ano, budou se mu i z toho dělat srážky a zůstane mu nezabavitelná částka, což není to samé jako životní minimum. Nezabavitelná částka je vyšší.

Ukecaná baba ;) 1765 příspěvků 16.05.19 15:54
@Anonymní píše:
Omlouvám se, nevyznám se v tom. Ono i jak to píšeš ty, je to moc odborné na mě :nevim: Takhle se píšou právě i v těch článcích či poradnách, chtěla jsem to v diskuzi právě vysvětlit.

Zjednodušeně takto - od určité výše příjmu se zabavovalo všechno nad stanovenou hranici. Takže pak bylo jedno, kolik člověk vydělával. Teď tu hranici zvedli, aby byli lidi motivovaní si vydělat víc.

Dunkey
Stálice 70 příspěvků 16.05.19 15:55

@bertoldina dekuji. A kolik je ta nezabavitelna castka? Ono to vychazi ze podpora bude cca nejakych 7 tisic korun, z toho by me zajimalo co mu nechaji, na isnolvenci nebyly schopni mu rict, pry se ma obratit na urad 8o ja jsem na rodicovske proto resim kolik dostane, mam strach z ceho to ted vsechno uzivime..samozrejme schani praci, ale ted momentalne vubec nevime co bude

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama