Když je láska slepá...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 09:05
Když je láska slepá...

Zdravím všechny, pojďte si poslechnout jak jsem hloupá. Žiji s partnerem už 10 let, máme dvě malé děti. Rekonstruujeme barák, přechodně žijeme u mých rodičů, snad do měsíce by mělo proběhnout stěhování. Na barák máme hypotéku, která je napsaná na mě, stejně jako jsem jediným vlastníkem domu. Partner tam má trvalé bydliště. Náš zásadní problém je, že partner je chorobný lhář a gambler. Začalo to asi před 3 lety, vymámil ze mě lží 80 tis., ty už jsem samozřejmě nikdy neviděla, z jeho výplaty jsem viděla minimum, začaly mu domů chodit dopisy za nesplacené nebankovní půjčky. Vždycky jsem to za něj zaplatila, a snažila se, aby z toho nebyl problém. On to nikdy neřešil, pořád lhal, lhal a lhal a já mu věřila, věřila a věřila. Dal mi přístup k účtu, pak si změnil heslo…pak když jsem trvala na zrušení účtu a že si založíme jeden společný. OK, zrušil si ho ale na tajnačku si založil někde další, aby mu tam mohli chodit ty nebaknovní půjčky. Pak mi třeba z účtu vybral 30 tis. a nic mi tam nenechal, ani na hypotéku. Dala jsem mu třeba na objednaný kotel, který měl vyzvednout a peníze a kotel jsem už nikdy neviděla. Vždycky ze mě něco vylákal. Dopisy s upomínkama i osobní návštěvy „vymahačů“…pokaždé jsem to vyřešila. Mám nyní svůj účet, kam mi chodí jeho výplata, dávám mu 2000 měsíčně…ale teď mi bohužel ukradl kartu a vybral mi z něj 70 tis. PIN karty neznal, ale někde vyštrachal papíry a si našel PIN karty, když mi přišla nová. A já mu pořád všechno odpouštěla, a prosila ho k nápravě. Pak si dokonce zkoušel spáchat sebevraždu, přišla jsem tam včas než něco stihl udělat. Opět jsem říkala, že mu pomůžu, že to spolu zvládneme. Ale je to prostě pořád dokola, a já už takhle dál nemůžu. I když ho pořád velmi miluji, a je mi ho na jednu stranu líto. Ale léčit se jít nechce a půjčky si bere pořád, a já už je nemám z čeho hradit. Je nepoučitelný, nemocný…To jsem ale nána, co? že jsem to nechala zajít tak daleko, pořád ho omlouvám a chráním.
No můj dotaz zní, když se ty půjčky nesplatí a dojde k exekuci, pravděpodobně mi přijdou do mého domu, kde má trvalé bydliště. Co mi tam můžou vzít? Když jeho tam není vůbec nic! Ode všeho samozřejmě faktury nemám. Někde jsem četla tip, že od čeho není doklad, je dobré si od někoho nechat napsat, a potvrdit notářem, že to mám od něj půjčené (třeba od tchýně), že to potom vzít nemůžou? Pravděpodobně dostane také exekuci na plat a když jeho plat chodí na můj účet, s mým jménem, mohou mi ho zablokovat?? A ještě jsem se chtěla zeptat, když mu nechám nahlásit trvalé bydliště na obec (neznám přesné podmínky), můžou i tak přijít k nám domů? Nebo máte prosím někdo nějakou radu, jak z toho ven? Jak zabránit, aby mu ty společnosti už nepůjčovaly? Budu ráda za každou pomoct… že jsem úplně pitomá a měla jsem ho dávno poslat do háje to vím, láska je slepá…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineivašot.
Echt Kelišová 7934 příspěvků 11.05.19 09:08
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, pojďte si poslechnout jak jsem hloupá. Žiji s partnerem už 10 let, máme dvě malé děti. Rekonstruujeme barák, přechodně žijeme u mých rodičů, snad do měsíce by mělo proběhnout stěhování. Na barák máme hypotéku, která je napsaná na mě, stejně jako jsem jediným vlastníkem domu. Partner tam má trvalé bydliště. Náš zásadní problém je, že partner je chorobný lhář a gambler. Začalo to asi před 3 lety, vymámil ze mě lží 80 tis., ty už jsem samozřejmě nikdy neviděla, z jeho výplaty jsem viděla minimum, začaly mu domů chodit dopisy za nesplacené nebankovní půjčky. Vždycky jsem to za něj zaplatila, a snažila se, aby z toho nebyl problém. On to nikdy neřešil, pořád lhal, lhal a lhal a já mu věřila, věřila a věřila. Dal mi přístup k účtu, pak si změnil heslo…pak když jsem trvala na zrušení účtu a že si založíme jeden společný. OK, zrušil si ho ale na tajnačku si založil někde další, aby mu tam mohli chodit ty nebaknovní půjčky. Pak mi třeba z účtu vybral 30 tis. a nic mi tam nenechal, ani na hypotéku. Dala jsem mu třeba na objednaný kotel, který měl vyzvednout a peníze a kotel jsem už nikdy neviděla. Vždycky ze mě něco vylákal. Dopisy s upomínkama i osobní návštěvy „vymahačů“…pokaždé jsem to vyřešila. Mám nyní svůj účet, kam mi chodí jeho výplata, dávám mu 2000 měsíčně…ale teď mi bohužel ukradl kartu a vybral mi z něj 70 tis. PIN karty neznal, ale někde vyštrachal papíry a si našel PIN karty, když mi přišla nová. A já mu pořád všechno odpouštěla, a prosila ho k nápravě. Pak si dokonce zkoušel spáchat sebevraždu, přišla jsem tam včas než něco stihl udělat. Opět jsem říkala, že mu pomůžu, že to spolu zvládneme. Ale je to prostě pořád dokola, a já už takhle dál nemůžu. I když ho pořád velmi miluji, a je mi ho na jednu stranu líto. Ale léčit se jít nechce a půjčky si bere pořád, a já už je nemám z čeho hradit. Je nepoučitelný, nemocný…To jsem ale nána, co? že jsem to nechala zajít tak daleko, pořád ho omlouvám a chráním.
No můj dotaz zní, když se ty půjčky nesplatí a dojde k exekuci, pravděpodobně mi přijdou do mého domu, kde má trvalé bydliště. Co mi tam můžou vzít? Když jeho tam není vůbec nic! Ode všeho samozřejmě faktury nemám. Někde jsem četla tip, že od čeho není doklad, je dobré si od někoho nechat napsat, a potvrdit notářem, že to mám od něj půjčené (třeba od tchýně), že to potom vzít nemůžou? Pravděpodobně dostane také exekuci na plat a když jeho plat chodí na můj účet, s mým jménem, mohou mi ho zablokovat?? A ještě jsem se chtěla zeptat, když mu nechám nahlásit trvalé bydliště na obec (neznám přesné podmínky), můžou i tak přijít k nám domů? Nebo máte prosím někdo nějakou radu, jak z toho ven? Jak zabránit, aby mu ty společnosti už nepůjčovaly? Budu ráda za každou pomoct… že jsem úplně pitomá a měla jsem ho dávno poslat do háje to vím, láska je slepá…

Další, co chlapa strašně miluje a on si s ní vytírá prde..

Šarlota4
Extra třída :D 11146 příspěvků 11.05.19 09:12

Trvalak na urad. Musis ho prehlasit ty. A ano i tak muzou prijit k tobe do domu, pokud maji podezreni, ze tam zije. Chce to mit ode vseho faktury na jmeno. Exekuci mu udelaji spis rovnou na plat a budou z prace posilat uz pokracenou. Prosim te zbav se ho!

Šarlota4
Extra třída :D 11146 příspěvků 11.05.19 09:14

Jo a nech si vymerit alimenty. Ty maji pred exekucemi prednost.

toma0105
Kecalka 287 příspěvků 11.05.19 09:15
@Anonymní píše:
No můj dotaz zní, když se ty půjčky nesplatí a dojde k exekuci, pravděpodobně mi přijdou do mého domu, kde má trvalé bydliště. Co mi tam můžou vzít? Když jeho tam není vůbec nic! Ode všeho samozřejmě faktury nemám. Někde jsem četla tip, že od čeho není doklad, je dobré si od někoho nechat napsat, a potvrdit notářem, že to mám od něj půjčené (třeba od tchýně), že to potom vzít nemůžou? Pravděpodobně dostane také exekuci na plat a když jeho plat chodí na můj účet, s mým jménem, mohou mi ho zablokovat?? A ještě jsem se chtěla zeptat, když mu nechám nahlásit trvalé bydliště na obec (neznám přesné podmínky), můžou i tak přijít k nám domů? Nebo máte prosím někdo nějakou radu, jak z toho ven? Jak zabránit, aby mu ty společnosti už nepůjčovaly? Budu ráda za každou pomoct… že jsem úplně pitomá a měla jsem ho dávno poslat do háje to vím, láska je slepá…

No, hlavně, že to víš, jak jsi pitomá. Za ty prachy, co ti ukradl, bys měla hezké zařízení do domečku. Jo a stěhovala bych se sama, přítele bych pustila k vodě, lítost nelítost, stáhne Tě akorát ke dnu a nakonec Ti nezbude ani ten domek. Nechce se ponaučit a evidentně spoléhá, že Ty ho vytáhneš z bryndy. Nebuď naivní a hloupá… :mavam:

Beckyttine5
Kecalka 483 příspěvků 11.05.19 09:20

On je nemocný a sám to nezvládne.. a ty mu svou pomocí, kdy za něj vždy vše vyresis, akorát prokazujes medvědi službu.. on musí spadnout na dno, Aby si uvědomil, že má fakt problém a začal ho řešit- šel se léčit.. dokud vše zařídis, tak je mu fajn a nemá potřebu něco měnit..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 09:23

Muj svagr hraje automaty. Hraje uz od 18let, ted je mu pres 40let. Taky same lhani, dostava penize na ruku, takze si vymysli, ze nema, protoze musel zaplatit neco..nebo si pujci penize od meho manzela, jako ze je vydelal a pak mu je vrati. Kdyz neni jeho partnerka doma na par dni, on hraje uz od 8h od rana…
Nikdy to neprestane. Vim, ze ho mas rada, ale on ma rad vic ty blikajici bedny, takze radim, bez od nej dokud je cas. Uz ted jsi prisla o hodne

Tichošlápek
Extra třída :D 14329 příspěvků 11.05.19 09:26

Copak ty nemáš rada sama sebe? Nebo proč tohle děláš? Poslední dobou je to tu k neuvěření. A ještě dvě děti. Léčit se nechce, takže asi sama vidíš, co jsou jeho priority. Tak ať si jde za nimi

G.a.b.c.a20
Kecalka 459 příspěvků 11.05.19 09:28

To jako vážně?? :zed: okamžitě se ho zbav, nechápu na co takového „chlapa“ máš :roll:

TeSudička
Kecalka 477 příspěvků 11.05.19 09:31

Libi se mi, jak si vsichni myslej, ze kdyz dotycnemu odhlasej trvaly bysliste, ze se to tim vyresi, gratuluju ze jsi jedna z nich :potlesk:

Lovelytrue
Kecalka 174 příspěvků 11.05.19 09:33

Nechápu, jak můžeš takového člověka vůbec milovat. Každopádně, jak už je tu psáno výše, tím, že mu pomáháš, mu vlastně škodíš. Musí spadnout na dno, aby si to uvědomil. Rozešla bych se s ním, vypakovala z domu a nechala si vyměřit alimenty. Nechtelěla bych pro své děti takového tátu a takový životní vzor.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 09:40

Sestra mela neco podobneho.Jak uz psali. Trvali pobyt jinam. A alimenty exekucne.Ty ti proste poslou. Svara se nastesti zmenil uz nekolil let ma vse splaceno a maka jak mourovatej aby ted uz velke deti meli vse. Ale musel si sahnout na dno. Sestra ho vyhodil.Po letech snaseni a placeni. Nastesti se probral

Monchichik
Echt Kelišová 8315 příspěvků 11.05.19 09:43

No proč by se chodil léčit, když ty za něj všechno platíš? On je v pohodě. Nechápu, když ti prvně nevrátil peníze, že jsi schopná dát mu peníze na kotel a udělat si společný účet a sypat do něj další a další peníze. Já nechápu, jak můžeš milovat někoho, kdo tě stahuje ke dnu. Hodláš zůstat se dvěma dětma na ulici, až ti exekutor všechno sebere?

pikola
Generální žvanilka 20900 příspěvků 11.05.19 10:00

Díky bohu že nejste manželé a barák je na tebe. Jinak mu přestaň pomáhat nebo to utopí celou rodinu.

pikola
Generální žvanilka 20900 příspěvků 11.05.19 10:01

Díky bohu že nejste manželé a barák je na tebe. Jinak mu přestaň pomáhat nebo to utopí celou rodinu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama