Reklama

Instantní rýžové mléko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sall7
Kecalka 147 příspěvků 10 inzerátů 20.02.17 10:17
Instantní rýžové mléko

Pekný den.
Stručně nás trápí už pár dní průjem (děti 4r a 19měs). naše paní doktorka mi poradila pro toho mladšího, jelikož je stále na UM neco jako rýžové mléko. co jsem pochopila, měla by to být instantní forma jako UM bez kousků, prostě plně rozpustné. Je to v krabici a snad by to měl dělat Nutrilon (ale to nevím jistě).
Já sem myslela, že by to mohl být Zajíc rýžový nápoj(taková žlutá krabice), ale to mi bylo řečeno, že žadný „zajíc“ rozhodně ne.
Ať hledám jak chci, na netu prostě nic pod názvem rýžové mléko, co by bylo jako UM nemůžu najít.
Nemá někdo zkušenost, že by poradil, po čem se to vlastně ptát v obchodě?
 Díky

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 20.02.17 10:24

Rýžový šlem aka mléko, tedy něco co je snadno stravitelné ještě v tenkém střevě a hydratuje při průjmu, normálně vyrobte.

Vezměte 3 lžíce suché rýže, ideálně kulatozrnné a rozvařte v 500ml vody na kaši(alespoń 30 minut) a pak to ještě rozmixujte a přeceďte. Trošku to dosolte a doslaďte. (zejména pokud má průjem, tak sůl určitě nevynechávejte, případně tam můžete rozmíchat pytlíček na rehydratační roztok)

A klidně můžete rozvařit zbylou uvařenou rýži. Tam pak na půl litru vezměte tak 80g rýže a ještě to vařte tak 10 minut, pak rozmixujte, dosolte a doslaďte.

Instatní náhražkové nápoje jsou ve své podstatě glukozový syrup, troška palmového tuku a nějaký škrob. Fakt nechápu, proč se to prodává v obchodech, co si říkají zdravá výživa.

Ještě můžete kupovat čerstvý rýžový nápoj - ale jaksi za mnohonásobnou cenu, než jsou náklady na to rozvařit rejži.

sall7
Kecalka 147 příspěvků 10 inzerátů 20.02.17 10:29

@Ou díky za poznatek, rýžové odvary dělám, ale je problém, že už ani ty mi děti nechtějí pít, tak už fakt zkouším co se dá jiného, abychom nemuseli do nemocnice na kapačky. A prý to myšlené rýžové mléko má být jakoby náhrada (nebo na způsob) za UM, tak já už vůbec nevím teda.. :nevim:

Bara04
Kecalka 201 příspěvků 20.02.17 10:42

Ja normalne koupila Zajíce :-/ jako nevim co je na nem spatne- maly 2,5 je závislý na ranni a vecerni láhvi a mel taky děsný prujem… celkem mu chutnalo, byl spokojeny. Pozor on je Zajíc i sojovy mozna proto říkal nekdo ze 100% ne…
ps: ptala jsem se dr na ryzove mleko ale znacku jsme neřešili a rekla ze ryzove je super..
předpokládám ze Kuliska mate co? my dostali i Vodnicka- je sice od 3 ale jahodovy a tak to aspon pil ze to je jahudkovy:-)

marfra
Generální žvanilka 23205 příspěvků 28 inzerátů 20.02.17 10:47

@sall7 ono dela nejake ryzove mleko i DM a co jsem cetla, tak ho maminy bezne davaji treba rocnim detem, je pry i sladke, takze detem chutna. Ale to jen co jsem si cetla, protoze muj 8m ma taky uz asi tyden prujem :roll:

sall7
Kecalka 147 příspěvků 10 inzerátů 20.02.17 10:50
@marfra píše:
@sall7 ono dela nejake ryzove mleko i DM a co jsem cetla, tak ho maminy bezne davaji treba rocnim detem, je pry i sladke, takze detem chutna. Ale to jen co jsem si cetla, protoze muj 8m ma taky uz asi tyden prujem :roll:

to jo, ale to je už hotove mleko v tetra packu podle mě.. to pry davat nemam :(

sall7
Kecalka 147 příspěvků 10 inzerátů 20.02.17 10:52

@Bara04 práve, že prcek je taky dost závislák.. tak koupim zajice a uvidim, jestli mu pojede ;) a kdyžtak se ještě poptám v lékarně, jestli nebudou mit nějaky užitečný rady

marfra
Generální žvanilka 23205 příspěvků 28 inzerátů 20.02.17 10:57
@sall7 píše:
to jo, ale to je už hotove mleko v tetra packu podle mě.. to pry davat nemam :(

tak suseny asi jen ten Zajic, nebo mozna ve zdrave vyzive by mohli neco mit :nevim:

araw
Neúnavná pisatelka 16584 příspěvků 20.02.17 11:29

Nutrilon ma bezlaktzove um. Prave pri prujmech. Jdi do lekarny, tam ho maji

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 20.02.17 11:42

@sall7 ne - samotné rýžové mléko nemůže být náhrada za UM, protože prostě nemá dostatečné výživové hodnoty. V ničem - v bílkovinách, v tuku, v mikroživinách nic.

Udělejte ten rýžový odvar silnější, rozmixujte tam tu rýži a osladťte to.
@Bara04 píše:
Ja normalne koupila Zajíce :-/ jako nevim co je na nem spatne-

Tohle je na zajíci špatně. A ostatní na tom nejsou lépe. To už raději udělejte řidký puding, který omastíte a osladíte něčím lepším. Vyjde to na stejno.

http://www.zdravapotravina.cz/…ogador-s-r-o
Je to cukr, nekvalitní tuk a jak je to sojové, tak jsou v tom ještě fytoestrogeny, které dítě opravdu nemá mít v organismu.

Složení
kukuřičný sirup sušený
sojový olej - částečně hydrogenované
sójová bílkovina
2 E340 - Fosforečnany draselné
1 E471 - Mono- a diglyceridy mastných kyselin
kaseinát sodný
1 E551 - Oxid křemičitý
sůl 0 E160a - Karoteny

Rýžový zajíc není lepší. A ta soje v něm je taky.

https://www.apotek.cz/…j-zajic-400g?…

sušený kukuřičný sirup, částečně ztužený sójový olej, rýžovou mouku 13 %, sladidlo maltitol, regulátor kyselosti fosforečnan draselný, emulgátor E471, kaseinát sodný, protispékavou látku oxid křemičitý, jedlou sůl, stabilizátor karagenan, aroma, barvivo karoteny

marfra
Generální žvanilka 23205 příspěvků 28 inzerátů 20.02.17 12:03
@araw píše:
Nutrilon ma bezlaktzove um. Prave pri prujmech. Jdi do lekarny, tam ho maji

jj to nam dali kdyz mel maly v 10m noroviry, ale nedal to do huby. Je to hrozny hnus. Bez chuti, horky :poblion:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama