Integrace nezvladatelného dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mado
Závislačka 4793 příspěvků 17.12.10 10:01
Integrace nezvladatelného dítěte

Holky, potřebovala bych znát názor těch, co s tím mají zkušenost nebo nějaký nápad na řešení.Jedná se mi o to, včera jsem se bavila se skautskými vedoucími našich kluků a oni mě požádali o názor a radu a já o tom přemýšlím a zatím nevím.
K problému - na skautské schůzky chodí chlapec (2.třída ZŠ), který trpí nejspíš ADHD nebo LMD, má docela nezvladatelné chování, záchvaty, ruší a komplikuje veškerou činnost. Hlavní vedoucí říká: Je dobré, že psycholog poradil mamince toho chlapce, ať ho integruje, jen mezi jinými dětmi ten kluk „poroste“ dál, ale já ho prostě na výpravy brát nemůžu, chová se nepředvítatel­ně,lehne si na silnici, půl hodiny se směje a nikdo s ním nehne, pří výpravě, kde slaňujeme do jeskyní, tam jde o zdraví.
Druhá vedoucí: Už nám jeden chlapec odešel z oddílu, protože nesnel jeho chování a výbuchy, takto nám odejdou všechny děti a zbyde jen tady ten asociální. Třetí vedoucí: Já to dělám ve svém volném čase, bez nároku na honorář, nejsem specielní pedagog, abych musel studovat aspekty poruchy dotyčného, pokud mám oddíl dětí, musím se věnovat všem.
Nechtějí kluka úplně „vyhodit“, ale ve skupince se svými vrstevníky být nemůže (skupinka 4 - 8 let staré děti), je na ně agresívní, malé děti se ho bojí, chodí na schůzky s dětma 9-12 let, ty rezignovali stylem - my ho tu nechceme, s ním se celou schůzku řeší jen on, ruší hry, bije nás, na výpravách se mu musí vše podřizovat.
Má to nějaké řešení, poraďte prosím. M

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24139 příspěvků 17.12.10 10:33

Pokusila bych se promluvit s rodiči, že buď ať si zřídí „asistenta“ pro toho kluka, nebo ať s ním na schůzky chodí alespoň jeden z rodičů… Zjistit, jak to mají ve škole.
A říct jim co je tu napsané, že jej nechtějí „vyhodit“ ale za současného stavu je to neúnosné.

Je otázka, „jací“ jsou tu rodiče, že.

mado
Závislačka 4793 příspěvků 17.12.10 10:41

No právě, že maminka je taková jednoduší a zastává názor, že jsou na její dítě neprávem zasedlí. Po posledním rozhovoru s ní, se „odvděčila“ tím, že kluka poslala na výlet do aquaparku - tehdy jako prváka,(což už u něj hraničilo s ohrožením života). Výlet dopadl tak, že vedoucí a celá skupina velkých holek hlídala kluka, aby se neutopil, posléze, aby nevystoupil z vlaku za jízdy.
Ve škole co vím, taky problémy, tam má snad i asistenta.
Rodiče právě na schůzku ti vedoucí nechtějí, protože to pak narušuje všecko.M

valkil
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.10 10:43

Tak jak to popisuješ mi to trošku zavání tím, že se ho rodiče snaží na chvíli zbavit, aby sami měli klid, což jim nemám za zlé. Pokud to s nimi ale nikdo neprobere, že to není zrovna to nejšťastnější řešení, tak jim to třeba samotným nedojde. Spíš by jim měl někdo zodpovědný (psycholog) poradit mimoškolní aktvitu zaměřenou na pohyb a zase na pohyb, ať se řízeně vydovádí v uzavřeném prostoru, jako je tělocvična. A ne s mladšími dětmi…

valkil
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.10 10:45

Aha, no tak to už asi není co řešit, z oddílu vyřadit, a podat zprávu psychologovi.
Skautský oddíl tu není pro jednoho a nemůže suplovat rodiče, ani psychologa :-(

mado
Závislačka 4793 příspěvků 17.12.10 10:51

Psycholog právě mamince poradil skaut, jako organizaci, která není zaměřená „na výkon“, ale bere všechny.M

lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 17.12.10 10:51

dala bych mu na vybranou: bud se zacnes chovat normalne, jako ostatni x nebo uz sem vickrat nechot, nechcem te tu.

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 17.12.10 10:52

a je jisté, že opravdu trpí těmito poruchami? Podle toho co píšeš i o rodičích bych spíš řekla, že je to taky následek výchovy, nevím. ADHD má i má starší dcera II. stupeň, ale to co tu popisuješ tedy nikdy neprováděla, musela a měla daná určitá pravidla a ty musela dodržovat, návštěva psychologa byla utinní záležitostí pořád, řešili jsme sportem atd. ale psych. posudek se musel vždy dát předem aby to ostatní věděli a nebyli pak v šoku, že dítě neposedí.

mado
Závislačka 4793 příspěvků 17.12.10 10:54

Luci, on je úplně mimo, teď ti něco odkejvá, co mu řekneš a za minutu neví, o čem jste mluvili. Dávat mu nějaký ultimáta, to on nepochopí. Možná by se chtěl chovat „normálně“, ale to prostě neumí.M

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 17.12.10 10:55

ten skaut je tedy hodně zajímavý, nám bylo doporučeno plavání a potápění, rozhodně ne různorodost jak věku, tak i režimů. Tyhle děti potřebují sice individuální přístup, ale taky řád a to neměnný, takovéhle akce pro ně nejsou vhodné

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 17.12.10 10:55

Ahoj. Pokud je domluva s rodiči, tak bych jim situaci vysvětlila, že tam jsou jiné děti, za které mají vedoucí odpovědnost, a takhle je bezpečnost dětí ohrožena (i bezpečnost jejich chlapce), což je nepřijatelné. Takže pokud rodiče trvají na tom dítě do oddílu integrovat, měli by se postarat o to, aby chlapec měl buď svého asistenta nebo po dohodě s odborníkem (dětským psychologem) pomoct vedoucím jinak (zeptat se psychologa, který integraci doporučil, jak to mají udělat).

Záleží, jak velký stupeň poruchy chování dítě má. Na to by měli mít rodiče papír od psychologa. Neříkám, že je to tento případ, ale ze své zkušenosti (jsem učitelka) vím, že leckdy nejde jen o poruchu chování, ale o nevychovanost a nezvladatelnost dítěte a rodiče se za poruchu chování jen schovávají. Pokud má dítě výraznou poruchu chování, tak i ve škole se integruje s pomocí asistenta, není to jen o tom, že chodí do školy s „normálními“ dětmi. Pak taky bývá snížený počet dětí ve třídě atp. A jde o to, co z toho můžou skaučtí vedoucí zajistit. Pokud nic (a já si myslím, že to po nich nikdo ani nemůže vyžadovat), tak se obávám, že integrace do tohoto konkrétního oddílu není možná.

valkil
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.10 10:57

Takhle to říká ta matka? Jasně, že asi bere všechny, ale nejsou bohužel všichni jako všichni. Tady moc řešení nevidím :(
Dítě ve druhé třídě tohle ještě asi není moc schopno pobrat, natož má-li nějakou dysfunkční vadu. A pokud ani s rodiči není moc rozumná řeč?
Stejně to nejspíš skončí jeho „vyloučením“. Otázka spíš je, kolik ostatních dětí tam kvůli jednomu jedinci přestane chodit.
Ale spíš jsem zastánce rychlých a radikálnějších řešení, za cenu menších ztrát. (Myslím tím odchod menšího počtu „zvladatelných“ skautíků)

mado
Závislačka 4793 příspěvků 17.12.10 10:58

Lowel, že trpí ADHD říkala vedoucím ta maminka, i to, že jí psycholog doporučil skaut, já to chápu, být na jejím místě, taky bych se snažila, co nejvíc pro dítě udělat i chápu to, že ji mrzí, když ho nevezmou na nějakou zajímavou výpravu. Ale taky rozumím vedoucím, že tam chtějí a pracovat a rozvíjet i ostatní děti.
Ach jo, to snad nemá řešení :nevim: M

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 17.12.10 11:32

Má to řešení, pomozte jí najít nějaký sport, kde s diagnozou může kluk být, většinou je to to plavání a potápění u děvčat je to většinou balet. To že říkala maminka ještě bohužel neznamená, že poruchu má na to musí odevzdat papír a pro příští případy si to v oddíle ošetřete, aby jste znali zdravotní stav dětí a rodiče to doložili. Řešení to opravdu má, to dítě se musí utahat, ale jedině klidným sportem. Zkus jí to doporučit, my hledali až jsme našli a fakt máme klid všichni. Dcera chodí tančit balet, je to přece jen holka tak má lepší možnosti a 2× týdně plavat závodně v malé skupince. Ta voda s ní udělala zázraky, je klidnější a vyrovnanější, vše jsme zvládli bez nějakých léčiv, např. v Německu vám na to šoupnou léky na uklidnění raz dva. Teď se dostává do věku, kdy by se to mělo celkem sklidnit samo, zlepšení pozorujeme už teď. Druhá dcera to nemá i když je uličnice na Ntou, ale soustředit se umí perfektně. U té první to byl následek přidušení při porodu,a tehdy jsme ještě tolik informací ani neměli, dnes je to jednodušší.

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 17.12.10 11:34

ten skaut pro něj fakt vhodný není, protože ho to zbytečně roztěká a vy pak nemáte čas na ty ostatní hučte do maminy jediná možnost

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >