Kytara do hudebky

2901
9.12.10 06:55

Kytara do hudebky

Ahoj maminky malých kytaristů. Prosím o vaše zkušenosti s pořizováním prvního nástroje. Dcera chodí od září na nauku, teď od pololetí přidá kytaru … Byla jsem se samozřejmě poradit s panem učitelem, ale byl chudák víc zmatený, než já, takže ve výsledku vím jenom to, že vhodná je kytara Strunal, 3/4 velikost. On mi tvrdil, že stojí kolem 1500, tak jsem řekla fajn, to koupíme a šla jsem. Jenže doma jsem zjistila, že ceny těch nástrojů (masivních) začínají na 3 000. On povídal něco i o možnosti kytaru ze školy zapůjčit - jenže tam měli „k zapůjčení“ dva kusy - a dětí bude nepochybně víc.

Jak jste to dělali vy? Pořídili jste nový nástroj? Mě by přišlo logické, že hudebka třeba zprostředkuje kontakt na žáky, kteří se na kytaru učí a ze tříčtvrtky už „vyrostli“ a chtějí ji prodat, jenže o ničem takovém se nikdo nezmiňoval :nevim:

Pokud se podělíte se zkušenostmi (jakou kytaru jste koupili, jestli novou, nebo třeba už hranou, jak dlouho ta tříčtvrtka dítěti vydrží apod.) budu moc ráda :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2354
9.12.10 07:04

ahojky :wink:
syn hraje třetím rokem, tenkrát mu bylo 10 a učitel nám pro něho koupil novou Strunal ,velikost 7/8 a zatím na ni hraje pořád, stála kolem třech tisíc. Je docela blbý, když sám učitel nedokáže poradit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
9.12.10 07:11

h.sona - no právě - on se vlastně ještě divil, že chci kytaru kupovat .. 8-o Byl to mladej klučík - ale stejně. Nemám se tam moc koho zeptat, ani na internetových stránkách nemají žádné info :twisted: Vpodstatě jsem si připadala jako pitomec, že to vůbec řeším :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
9.12.10 09:04

Bag - konkrétně neporadím - učím kalvíry :D ALe je opravdu divné, když učitel sám nedokáže poradit. Trošku by to ve mně vzbuzovalo nedůvěru :think: Ale tak třeba byl jen nervózní a výuka bude v pohodě. Oni ti umělci jsou někdy divní :lol: Jsem zvědavá, jestli se ti tady ozve nějaká odbornice-kytaristka. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
9.12.10 10:04

lulje - ono je v té naší škole učitelů kytary hodně, já nevím, kterého konkrétně Eliška dostane, to se bude teprve nějak rozdělovat :nevim: Kdybych věděla konkrétní jméno, tak by to bylo lepší. No nic, ještě po té škole zkusím poběhat a poptat se …
Mmch - to jsem netušila, že jsi hudebnice:) A jak doma - srovnalo se to s chlapem? Ježkovy oči, koukám ti na metříky - ono už je to druhý mimčo na světě - a skoro půl roku? :lol: To jsem úplně zaspala, opožděně gratuluju :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
9.12.10 12:05

Možná bych se poptala mezi známýma, spousta lidem se doma válí nevyužité kytary, a nebo bazar, ona taková zajetá kytara je totiž k nezaplacení. Já bych tu svoji 25 let zajetou nedala za nic na světě, prostě je to něco úplně jiného než nová. A pokud si nejsi jistá, že u kytary zůstane, tak 3000 mi přijdou fakt hodně :nevim: . Zkus si dát do hudebky inzerát, třeba někdo bude přecházet na větší a rád se malé zbaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
9.12.10 12:09

Sati - s tím inzerátem do hudebky je to prima nápad, děkuju :kytka: Zkusím se ještě poptat těch učitelů, jestli nemají konkrétní tip na někoho, kdo se bude 3/4 zbavovat …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
9.12.10 13:34
baghira píše:
lulje - ono je v té naší škole učitelů kytary hodně, já nevím, kterého konkrétně Eliška dostane, to se bude teprve nějak rozdělovat :nevim: Kdybych věděla konkrétní jméno, tak by to bylo lepší. No nic, ještě po té škole zkusím poběhat a poptat se …
Mmch - to jsem netušila, že jsi hudebnice:) A jak doma - srovnalo se to s chlapem? Ježkovy oči, koukám ti na metříky - ono už je to druhý mimčo na světě - a skoro půl roku? :lol: To jsem úplně zaspala, opožděně gratuluju :kytka: :mavam:

Bag, tak snad dostane Eliška toho nejlepšího :palec:

(OT: Jo, jsem hudebnice a češtinářka v jednom ;)S chlapem otočka o 180°. Po narození Pavlíka šel nějak do sebe a asi dostal rozum :think: Nechci to zakřiknout,ale snad to vydrží! Jo - ten čas strašně rychle letí - Pájovi bude už půl roku a já mám pocit, že si to miminko nějak nemám čas užít. Haničky je všude plno - však to znáš :lol: - a Pavel tím dnem tak nějak propluje, že si kolikrát nestačím ani uvědomit, že ho vlastně máme :lol: U vás vše OK? Co Anička? Pochlub se ;) Klidně do SZ, ať ti nekazíme kytarové téma :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16247
9.12.10 16:01

Ahoj,
tak jako lektorka hry na kytaru poradím takto:

Pokusila bych se po známých sehnat nějakou straší, ale funkční kytaru, nejlépe španělku s nylonovýma strunama(nebo struny prostě vyměnit - to by měl udělat učitel, tedy já to dělala), klidně v klasické velikosti, děti to zvládnou :) A až podle toho, jeslti se prcek chytne, bych koupila novou. A se Strunalem neuděláš chybu - jsou to kvalitní české kytary.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
9.12.10 19:11

saxano - kytaru - velkou - mám doma, hrávala jsem na ni na střední škole (maturovala jsem z hudebky :mrgreen: ) Nylonové struny mám taky, vyměnit je umím.

No uvidíme, teď, když se mi to rozleželo v hlavě, už vím konkrétněji, na co se zeptat, tak tam příští týden zase naběhnu jako správný Hujer, odchytím nějakého umělce a nepustím ho, dokud z něj nevymáčknu zevrubné info :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
9.12.10 19:22

A ještě se zeptám - je velký kvalitativní mezi kytaou s přední deskou dýhovanou a masivní? Ta kytara, co mám, je obyčejná, dýhovaná. Jasně, ty masivní vypadají lépe - ale je ten rozdíl velký? Ony totiž ty Strunalky s přední dýhovou deskou se dají sehnat už od 1500 (aspoň myslím, že jsem je někde viděla) a to je cena přijatelná, i kdyby s tím dcera po půlroce sekla..
EDIT: Tak s tou cenou jsem se sekla - překližkové (dýhované - je v tom rozdíl?) stojí od dvou tisíc výš, ty dřevěné od tří tisíc, spíš ke čtyřem:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
12.12.10 15:45

JInak teď jsou v Lidlu od pondělka kytary za celkem slusnou cenu
http://www.lidl.cz/…ex_15279.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16247
12.12.10 17:20

Baghira: no tak v tom případě bych nechala dceru hrát na tu tvojí, podle toho, jak jí to chytne bych koupila novou - určitě masiv :) Ono je to fakt znát co se zvuku týká :)

Ad kytara z Lidlu - no bála bych se, že to nebude ladit, radši bych nechala hrát na starší ošahanou… přeci jen si tam na ní nezahraješ a nevyzkoušíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1739
12.12.10 17:41

Tak muj 10letý syn taky hraje na kytaru 2 roky.1 rok hrál na manželovu kytaru abychom zjistili jestli u toho zustane a vydrželo mu to :palec: tak na minulé vánoce jsme mu koupili novou kytaru v hudebninách(1600 KČ.) pro děti do 13 let.Ale ted nevím tu velikost (musela bych se zeptat manžela).Jinak je dost divné že učitel neporadí :think: kdo jiný že ?
Jo a kytaru sebou nevozíme,je vždy objednaný na určitou hodinu a tu mu pujčí pan učitel.A je tam vždy sám a věnuje se jenom jemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16247
12.12.10 19:17

Kikoletek: no s tím vožením nevožením kytary to u nás bylo asi tak, že většina dětí si chtěla nosit vlastní - jsou na ní zvyklí :) A půjčovali jsme jen dojíždějícím, aby jí nemuseli tahat :) Ale my jsme malá hudebka, nepatříme pod ZUŠ a tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama