Introvert - introvertka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
25.11.21 04:14

Introvert - introvertka

Zdravím, pravděpodobně hloupá otázka, ale nikde na internetu nemohu najít žádné téma jako “ Partnerství dvou introvertů „. Všude se mluví pouze o tom, jak spolu fungují extroverti s introverty.

Najde se mezi vámi někdo, kdo je ve vztahu introvert x introvertka? Mohu se zeptat jaké to má výhody a nevýhody? Popř. Vaše zkušenosti? Může vůbec takoví vztah fungovat?

Děkuji všem, kteří napíší. Přeji všem krásný večer :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43
25.11.21 06:52

My jsme oba strašní introverti a zcela nám to vyhovuje. Máme stejný zájmy a oba nesneseme chodit do společnosti, prostě nám to nic nedává a nudí nás to. Takže večery i dny trávíme ve dvou (máme společnou práci) nebo o samotě a jsme úplně v pohodě. Já myslím, že to je ideál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
48029
25.11.21 08:25
@ŇoumaSRO píše:
Zdravím, pravděpodobně hloupá otázka, ale nikde na internetu nemohu najít žádné téma jako “ Partnerství dvou introvertů „. Všude se mluví pouze o tom, jak spolu fungují extroverti s introverty.

Najde se mezi vámi někdo, kdo je ve vztahu introvert x introvertka? Mohu se zeptat jaké to má výhody a nevýhody? Popř. Vaše zkušenosti? Může vůbec takoví vztah fungovat?

Děkuji všem, kteří napíší. Přeji všem krásný večer :pankac:

Ja si teda myslím, že takový vztah naopak musí fungovat líp než introvert - extrovert.. Jsme dva introverti a vyhovuje mi to, prostě žijeme víc rodinným životem. Nějak si neumim predstavit, ze bych byla s extrovertem se spoustou kamarádů, kterej by mě tahal po návštěvách, nebo by se naopak u nás doma pořád nějaký střídali. :nevim: ja to totiž fakt nesnáším :oops: vůbec nejsem hostitelské typ a nemám ráda takový ty sousedsky sešlosti, který se u nás v okolí konaj, nemám problém jít se sousedkou a detma ven, ale abych měla na zahradě ženský z celý vesnice s detma, to bych nedala :mrgreen: tyhle sešlosti nejsou pro mě a muž to má naštěstí stejně. Nebo představa, že chci malou svatbu max s nejbližší rodinou a on 100 lidi tak mě omejou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1562
25.11.21 08:34
@ŇoumaSRO píše:

Děkuji všem, kteří napíší. Přeji všem krásný večer :pankac:

Ano, je to hloupá otázka, nedokázat zadat do Googlu „relationship two introverts“.
Jinak tedy jednoznačně, podle mne je to řádově snazší než introvert s extrovertem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
25.11.21 08:57

Parada, naprosta spokojenost, jsme oba intro a mame spolecne zajmy. Zazila jsem i vztah spis s extrovertne orientovanym clovekem a dlouhodobe to nefungovalo. Ani moc neverim tomu klasickemu protiklady se pritahuji, moznai jo, ale v dlouhodobem vztahu to bude spis skripat, zajmy, traveni volneho casu, kamaradi, tam muze byt docela rozdil mezi intro a extrovertem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
25.11.21 09:37

Víš proč se píše o intro s extroverty? Protože to jsou vztahy, které skřípou. Je třeba hledat víc kompromisů. Extrovert se musí naučit žít s introvertem a naopak. Na tom druhém vždy bude něco, co jde proti tvému já. Což u stejně orientovaných lidí není tak výrazné.

Dva extroverti budou nadšení za každý den mezi lidmi. Ale když jeden z nich bude introvert. Bude ten ext. muset přežít i den u knížky a doma.

Doma jsme oba introverti. Vyhovuje nám to. Horší, že jsme oba flegmouši, než nás něco fakt vytočí. To pak stojí za to. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
25.11.21 22:10
@a12 píše:
Ja si teda myslím, že takový vztah naopak musí fungovat líp než introvert - extrovert.. Jsme dva introverti a vyhovuje mi to, prostě žijeme víc rodinným životem. Nějak si neumim predstavit, ze bych byla s extrovertem se spoustou kamarádů, kterej by mě tahal po návštěvách, nebo by se naopak u nás doma pořád nějaký střídali. :nevim: ja to totiž fakt nesnáším :oops: vůbec nejsem hostitelské typ a nemám ráda takový ty sousedsky sešlosti, který se u nás v okolí konaj, nemám problém jít se sousedkou a detma ven, ale abych měla na zahradě ženský z celý vesnice s detma, to bych nedala :mrgreen: tyhle sešlosti nejsou pro mě a muž to má naštěstí stejně. Nebo představa, že chci malou svatbu max s nejbližší rodinou a on 100 lidi tak mě omejou :mrgreen:

Máš naprostou pravdu. Je to ideální.
Manžel je introvert, já jsem silný extrovert. A naše soužití vypadá už přes 20 let stejně. Já chodím často do společnosti, porad má někdo nějaký narozeniny, sešlosti, nebo se chtějí potkat. Manžel sedí spokojeně doma. Mě to sem tam naštve, on se přemůže a je to ještě horší. Ten se tam nebaví, protože netuší o čem a proč by si měl povídat s lidma, které sotva poznal. Já jsem z něj na prášky, že působí odmeřeně. Když k nám někdo přijde, tak radši uteče do jiné místnosti a nebaví se. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
25.11.21 22:49
@ŇoumaSRO píše:
Mohu se zeptat jaké to má výhody a nevýhody?

Výhody: dva jezevci, kterým nevadí být x měsíců doma zalockdownovaní na home office
Nevýhody: nejsou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
48029
25.11.21 23:01
@Dollorres píše:
Máš naprostou pravdu. Je to ideální.
Manžel je introvert, já jsem silný extrovert. A naše soužití vypadá už přes 20 let stejně. Já chodím často do společnosti, porad má někdo nějaký narozeniny, sešlosti, nebo se chtějí potkat. Manžel sedí spokojeně doma. Mě to sem tam naštve, on se přemůže a je to ještě horší. Ten se tam nebaví, protože netuší o čem a proč by si měl povídat s lidma, které sotva poznal. Já jsem z něj na prášky, že působí odmeřeně. Když k nám někdo přijde, tak radši uteče do jiné místnosti a nebaví se. :lol:

Ale zas je hezky, ze jste spolu uz přes 20 let :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat