Invalidní důchod a nástup do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 09:37
Invalidní důchod a nástup do práce

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, při nástupu do práce s invalidním důchodem se ukazuje papír, kde OSSZ invalidní důchod přiznává? Jde mi o to, že invalidní důchod mám z psychického onemocnění a jsou tam také o mně různé citlivé věci od doktorů, že bych to raději nikomu neukazovala. Také jsem se chtěla zeptat, jestli je tady někdo, u koho zaměstnavatel dostal dotaci, že zaměstnal někoho s ID a jaký doklad zaměstnavateli poskytl?

Reakce:
SlečnaDahlia
Závislačka 2778 příspěvků 24.08.19 09:46

Ano, předkládá se potvrzení o přiznání důchodu. Zejména pokud chceš uplatnit slevu na dani. Ale vůbec nemusíš ukazovat ten důvod přiznání důchodu, stačí to ve zprávě začernit.

fialkka
Povídálka 34 příspěvků 24.08.19 09:53
@SlečnaDahlia píše:
Ano, předkládá se potvrzení o přiznání důchodu. Zejména pokud chceš uplatnit slevu na dani. Ale vůbec nemusíš ukazovat ten důvod přiznání důchodu, stačí to ve zprávě začernit.

A v případě dotace? Když toto potvrzení chce od zaměstnavatele někdo z ÚP? Také to můžu začernit nebo si zavolat na OSSZ, aby mi poslali jiné potvrzení bez důvodu? Jestli tedy můžou vytisknout…

SlečnaDahlia
Závislačka 2778 příspěvků 24.08.19 09:58
@fialkka píše:
A v případě dotace? Když toto potvrzení chce od zaměstnavatele někdo z ÚP? Také to můžu začernit nebo si zavolat na OSSZ, aby mi poslali jiné potvrzení bez důvodu? Jestli tedy můžou vytisknout…

Zkus zavolat na OSSZ a domluvit se. Nicméně to je vcelku jednoduché - samozřejmě máš povinnost předložit řádné potvrzení o invaliditě, pokud z něj chceš ty nebo zaměstnavatel uplatňovat výhody, ale informace o zdravotním stavu jsou důvěrné a jako takové nemáš povinnost je poskytovat komukoliv, včetně úřadu práce, ani ti za jejich neposkytnutí nehrozí žádná sankce. Donesla bych začerněné potvrzení a nechala je si s tím poradit. Jsou zvyklí, neboj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 10:03
@SlečnaDahlia píše:
Zkus zavolat na OSSZ a domluvit se. Nicméně to je vcelku jednoduché - samozřejmě máš povinnost předložit řádné potvrzení o invaliditě, pokud z něj chceš ty nebo zaměstnavatel uplatňovat výhody, ale informace o zdravotním stavu jsou důvěrné a jako takové nemáš povinnost je poskytovat komukoliv, včetně úřadu práce, ani ti za jejich neposkytnutí nehrozí žádná sankce. Donesla bych začerněné potvrzení a nechala je si s tím poradit. Jsou zvyklí, neboj.

Takže ten odstavec odůvodnění…začernit, děkuji moc za radu :srdce:

Šáruší
Kelišová 5107 příspěvků 24.08.19 10:27
@Anonymní píše:
Takže ten odstavec odůvodnění…začernit, děkuji moc za radu :srdce:

ano, můžeš to začernit, a bude ještě potřebovat doklad o výplatě, takže výpis z účtu třeba, kam ten důchod chodí, taky můžeš začernit všechno ostatní, ne tedy jméno, ale jiné platby a částky.

fialkka
Povídálka 34 příspěvků 24.08.19 10:28
@Šáruší píše:
ano, můžeš to začernit, a bude ještě potřebovat doklad o výplatě, takže výpis z účtu třeba, kam ten důchod chodí, taky můžeš začernit všechno ostatní, ne tedy jméno, ale jiné platby a částky.

Ano, také jsem to tak měla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 10:30
@Šáruší píše:

Děkuji, to mě nenapadlo :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 10:59

Na OSSZ ti na počkání vytisknou potvrzení o invaliditě a zeptají se, jestli to chceš i s částkou nebo bez částky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 11:12
@Anonymní píše:
Na OSSZ ti na počkání vytisknou potvrzení o invaliditě a zeptají se, jestli to chceš i s částkou nebo bez částky.

A to potvrzení můžou vystavit i bez odůvodnění? Myslím bez zpráv od lékařů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 12:29
@Anonymní píše:

Normálně si tam chodím pro potvrzení, když potřebuju třeba kvůli lítačce na MHD nebo IN kartě na vlak, kde mají důchodci slevu, prostě kdykoliv potřebuju potvrzení o důchodu a nikdy se mě na důvod neptali, jen jestli chci napsat i částku nebo bez ní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 12:34
@Anonymní píše:

Asi jsem to blbě pochopila, odůvodnění invalidity přeci nepotřebuješ, v práci ho nemusíš předkládat, jemu stačí posudek od lékaře, že jsi dané práce schopná. Doneseš čistě jen potvrzení, že jsi invalidní a ve kterém stupni invalidity jsi.

Váš příspěvek
Reklama