Výpověď u brigády

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terka_85
Kecalka 380 příspěvků 22.08.19 08:08
Výpověď u brigády

Dobrý den, mám brigádu na DPP i DPČ na dobu určitou do konce roku 2019. Budu si hledat práci na hlavní pracovní poměr, jaká je prosím výpovědní lhůta u těchto smluv? Děkuji.

Reakce:
Lendeš
Kelišová 6830 příspěvků 22.08.19 08:26

@terka85 Pokud nemáš stanovený způsob skončení v dohodě, tak se řídí výpovědní doba zákonem a je 15 dní, začíná dnem doručení.

Tiger-lily
Hvězda diskuse 35046 příspěvků 22.08.19 08:28

Zákoník práce o dohodách:

(4) Není-li sjednán způsob zrušení právního vztahu založeného dohodou o provedení práce nebo dohodou o pracovní činnosti, je možné ho zrušit
a) dohodou smluvních stran ke sjednanému dni,

  1. výpovědí danou z jakéhokoli důvodu nebo bez uvedení důvodu s patnáctidenní výpovědní dobou, která začíná dnem, v němž byla výpověď doručena druhé smluvní straně, nebo
  1. okamžitým zrušením; okamžité zrušení právního vztahu založeného dohodou o provedení práce nebo dohodou o pracovní činnosti však může být sjednáno jen pro případy, kdy je možné okamžitě zrušit pracovní poměr.

Pro zrušení právního vztahu založeného dohodou o provedení práce nebo dohodou o pracovní činnosti se vyžaduje písemná forma, jinak se k jeho výpovědi nebo okamžitému zrušení nepřihlíží.

Váš příspěvek
Reklama