Těhotná a chci změnit práci - měl to někdo taky tak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 22:42
Možná byl někdo ve stejné situaci..

Ahoj všem,
jsem v nelehké situaci, že nevím už, kam dál a s nikým se samozřejmě poradit nemůžu, jelikož je hrozně brzy (na to, abych někomu říkala, že jsem těhotná) a nikoho, kdo by byl ve stejný situaci jako já, neznám. V červenci jsem nastoupila do své první práce. Všechno super. V tu dobu jsme se začali snažit s přítelem o miminko, chtěla jsem být vždycky mladá maminka a předpokládala jsem, že to nepůjde tak rychle. A ejhle, momentálně jsem v 7. týdnu těhotenství a v nové práci to není tak růžové, jak se zdálo. Špatný kolektiv, pomluvy, hrozná šéfová, všichni na mě koukají skrz prsty. Každý den jdu do práce se ve stresu. Což miminku určitě neprospívá. Jenže přijmou mě v jiné práci, když jsem už těhotná? Taky mi je hodně často špatně, točí se mi hlava. Taky mám migrény. No do práce chodím jako mrtvola a nepřidá mi ani to, když na mě šéfová křičet, že něco není atd. Bojím se, že mě ale nikde jinde nevemou, tak to tam zatím trpím. Netuším, co mám dělat. Ten první měsíc to bylo v práci celkem fajn. Teď už to je jen horší a horší. A hlavně nejde, aby celou domácnost sponzoroval můj přítel, to bych fakt nechtěla, ale jde tu v první řadě o miminko.
Prosím, hledám někoho, kdo byl v podobné nebo stejné situaci. Ne nějaké poučky a moudra. Děkuji a přeji pěkný zbytek večera.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
iamlenka
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 22.08.19 22:54

Předpokládám jsi ve zkušební době?

Markéta80
Hvězda diskuse 46283 příspěvků 22.08.19 22:56
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
jsem v nelehké situaci, že nevím už, kam dál a s nikým se samozřejmě poradit nemůžu, jelikož je hrozně brzy (na to, abych někomu říkala, že jsem těhotná) a nikoho, kdo by byl ve stejný situaci jako já, neznám. V červenci jsem nastoupila do své první práce. Všechno super. V tu dobu jsme se začali snažit s přítelem o miminko, chtěla jsem být vždycky mladá maminka a předpokládala jsem, že to nepůjde tak rychle. A ejhle, momentálně jsem v 7. týdnu těhotenství a v nové práci to není tak růžové, jak se zdálo. Špatný kolektiv, pomluvy, hrozná šéfová, všichni na mě koukají skrz prsty. Každý den jdu do práce se ve stresu. Což miminku určitě neprospívá. Jenže přijmou mě v jiné práci, když jsem už těhotná? Taky mi je hodně často špatně, točí se mi hlava. Taky mám migrény. No do práce chodím jako mrtvola a nepřidá mi ani to, když na mě šéfová křičet, že něco není atd. Bojím se, že mě ale nikde jinde nevemou, tak to tam zatím trpím. Netuším, co mám dělat. Ten první měsíc to bylo v práci celkem fajn. Teď už to je jen horší a horší.A hlavně nejde, aby celou domácnost sponzoroval můj přítel, to bych fakt nechtěla, ale jde tu v první řadě o miminko.
Prosím, hledám někoho, kdo byl v podobné nebo stejné situaci. Ne nějaké poučky a moudra. Děkuji a přeji pěkný zbytek večera.

A kdo jiný? A budeš na rodičáku tak taky většinu potáhne otec dítěte ;)

3322Martinka
Povídálka 27 příspěvků 22.08.19 22:58

Urcite bych se poohledla po jinem zamestnani. drzim palce :kytka:

Russet
Neúnavná pisatelka 18326 příspěvků 22.08.19 22:58

Myslím, že s příchodem rodičovství budeš muset taky párkrát zatnout zuby a trochu se pochlapit. Ne všichni na světě jsou kámoši a kámošky. Chodíš si tam vydělat, nejsi na párty. Novou práci bych si nehledala, zkusila bych to pár měsíců vydržet. Když si představím, že zaučuju novou kolegyni, dávám do toho maximum, a ona vesele těhotní. Je dost nezodpovědné přijít do nové práce s tím, že stejně brzo vypadnu.

sirikit
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 22.08.19 23:00

Rozhodně vydrž do konce zkušební doby a pak se zaběhni zeptat na sociálku, jestli budeš mít nárok na mateřskou. Protože píšeš „první zaměstnání“ a podle tohoto bys měla pro nárok na čerpání PPM být nemocenky pojištěna 270 dní.
https://www.cssz.cz/…-v-materstvi

Takže neřešit blbé vztahy v práci, to do nástupu na mateřskou vydržíš.
Jde o to, zda a kolik tu mateřskou vůbec budeš mít.

pikola
Generální žvanilka 22013 příspěvků 22.08.19 23:00

No jiné zaměstnání bude asi těžké najít a v tomhle pokud ve zkušební době zjistí že jsi těhotná tě vyhodí. Takže doporučuju to vydržet aspoň do konce zkušební doby.

sirikit
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 22.08.19 23:03
@3322Martinka píše:
Urcite bych se poohledla po jinem zamestnani. drzim palce :kytka:

Výborný nápad. :palec: O těhotnou minimálně ve druhém měsíci si zaměstnavatelé utrhají ruce. :P
A především - jde o každý den, kdy jí běží nemocenské pojištění, takže není čas hrát spektákl s princeznou na hrášku.

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 22.08.19 23:07
@sirikit píše:
Rozhodně vydrž do konce zkušební doby a pak se zaběhni zeptat na sociálku, jestli budeš mít nárok na mateřskou. Protože píšeš „první zaměstnání“ a podle tohoto bys měla pro nárok na čerpání PPM být nemocenky pojištěna 270 dní.
https://www.cssz.cz/…-v-materstviTakže neřešit blbé vztahy v práci, to do nástupu na mateřskou vydržíš.
Jde o to, zda a kolik tu mateřskou vůbec budeš mít.

Pokud by to hned navazovalo na úspěšné absolvování školy, pak by se počítalo i studiím.

veria
Nadpozemská drbna 26215 příspěvků 22.08.19 23:08

Zatni zuby a těch par měsíců to tam ještě vydrž - teď nemáš zrovna vhodný období na hledání nové práce, a miminu to nijak neublizi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 23:10

Vydržet do skončení zkušební doby. Předtim jsi tedy studovala? Střední školu?

sirikit
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 22.08.19 23:13
@P4ja píše:
Pokud by to hned navazovalo na úspěšné absolvování školy, pak by se počítalo i studiím.

Určitě? :think: :think:
Tohle fakt nevím a jak jsem četla ten viz výše odkaz, hlavní podmínka je tam „být v danou dobu nemocensky pojištěna“. Proto bych se před nevratnými kroky rozhodně zašla konkrétně na svoji situaci přeptat na tu sociálku a v ničem se neukvapovala. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 23:14

Já to tak měla. Ukončila jsem SŠ, nastoupila do zaměstnání. Po 4 měsících jsem otěhotněla. Dále jsem pracovala a pak nastoupila na MD. Na MD jsem nastupovala po 268 dnech NP. Do PPM se mi tedy započítávalo i studium. Muselo být ukončeno úspěšně.

migmina
Kecalka 306 příspěvků 22.08.19 23:27

Alespon do konce zkusebni doby bych tam vydrzela a pak hledala jinde. a od rijna nastoupila jinam. treba v obchodacich na dorovnani zbozi.kord pred vanocma berou vsema deseti.tim i vypomuzes doma a doneses alespon par korun

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 23:32

Ono se to řekne vydržet do konce pracovní doby. Jenže jdu kolem dvou ženskejch, které vám přímo před vašema očima řeknou, že se těší, až odtamtud poletim, neni příjemný. Kor když jedna z těch ženských je vedoucí, se kterou sdílím jednu kancelář. Ještě se tomu začnou obě smát. Asi zajdu na úřad práce a zajistím si alespoň nějakou brigádu. Jinak fakt už netuším. Jinak jsem dostudovala úspěšně obchodku, pak rok vejšku (tu jsem nedostudovala) a poté jsem šla pracovat. Vejška nevyšla no.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama