Iqlandia vs. techmania

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vulpes
Kelišová 5065 příspěvků 27.12.16 14:49
iqlandia vs. techmania

Prosím, je tu někdo, kdo byl v obojím a mohl by srovnat?
V Techmanii v Plzni jsme byli několikrát, tak mám dobrou představu, ale nic nevím o IQ Landii (IQ parku) Liberec. Ty jejich webovky jsou hodně zvláštní, bez obsahu, jsou pomalu jak fejkové, nic z nic nevyčtu a to mě odrazuje od cesty tam.
Může mi tedy někdo připodobnit, jaké je to v Liberci ve srovnání s tou Plzní?

(Jde mi take o to, zda i v Liberci je nějaký kout pro menší děti (stejně jako v té Plzni), kde by se mohl kojenec trochu „pobatolit“, aby nebyl celý den jen v nosítku…)

Děkuji

Reakce:
Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.16 15:12

IQ park je pro menší děti, IQ landia pro větší min 8-9 let. Vyloženě batolecí koutek si nevybavuju ani v jednom, ale možná jsem přehlídla, byla jsem tam s většíma klukama. Osobně se mi víc líbila IQ landie, jediné co bych udělala jinak, změnila bych pořadí, v IQ landii jsme byli jako v první a pak se klukúm IQ park druhý den až tak moc nelíbil.
V IQ landii se synovi líbila expozice 4 živly a patro věnované biologii, vodní svět a planetárium ( to je ale v Plzni určitě lepší ). V IQ parku je pěkná expozice kde si děti můžou hrát na obchod, kavárnu, školu atd. myslím že to bylo v 2. patře. Když tak se ptej.

vulpes
Kelišová 5065 příspěvků 27.12.16 15:27

@Mišuna děkuji :-) synovi je 8 a půl, takže to je spíš na tu IQ landii? Mně ani napřed nedošlo, že to jsou 2 různé atrakce :? ty web stránky jsou fakt na nic, není tam vůbec nic, jen aktuality, ale žádné obecné informace.
Jak je to s rozlohou? Je to tak veliké jak ta Plzeň - na celý den - nebo je to menší?
A exponát jako takové? Předpokládám, že část jich bude hodně podobných těm v Plzni, nekonečně se toho asi moc vymyslet nedá… :-)
V Plzni se synovi líbila i práce v laboratoři, to jsem se dívala, že je v Liberci taky něco takového - je tam téma MOLEKULÁRNÍ KUCHYNĚ - ale je to v tom IQ Parku…Z toho, co jsi psala, by se ale dalo pochopit, že to je hodně veliké, když jste to měli na 2 dny…?

Pro prcka nebotřebuji vyloženě zázemí pro batolata, on si ještě tak moc nehraje, ani neleze, je ve fázi pérování na kolínkách, ale kdyby tam byla v rámci nějakého třeba koutu pro předškoláky nějaká pěnová podlaha, kam se chodí bez bot, tak bych to tam mohla nechat protáhnout a procvičit

Petra Z
Hvězda diskuse 52348 příspěvků 27.12.16 15:37

@vulpes IQ landia a IQ park jsou 2 různé budovy naproti sobě přes ulici…
Pro velkého určitě IQ landia…
a když to projdete a bude čas, můžete naproti…tam se i vyblbne…a určitě tam najdeš místo, kde položit malého.

Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.16 15:56

Park je v areálu Babylonu, je určitě menší než Techmania, Landia je nový barák asi pětipodlažní, my ho na celý den měli mj. i proto, že rez. do planetária jsme měli až na skoro večer a s naším klukem to nebyl problém se tam zaseknout na celý den, jen na Teslův transformátor jsme šli třikrát. Něco podobné je, něco navíc. V každém patře probíhají různé ukázky a science show, ty workshopy v laborce je určitě lepší rezervovat předem.
Jen nevím jak s tím prckem, to si fakt nepamatuju.
V IQ parku jsme byli jen půl dne a pak zamířili na Ještěd.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50770 příspěvků 4 inzeráty 27.12.16 15:58

Tak prvně je Iqlandia, IQ park a Techmania. IQ obje v Liberci. TEchmania v Plzni. V Liberci to maj rozdělený, IQ park pro malé děi a IQ landie pro dospělé. V Plzni to maj zbouchnuté do jednoho.

vulpes
Kelišová 5065 příspěvků 27.12.16 16:08

@Mišuna @Petra Z díky moc teď už snad mám celkem reálnou představu! :kytka:

vulpes
Kelišová 5065 příspěvků 27.12.16 16:12

@Lama Lama pro mě byla cenná ta informace, že IQ Landia a IQ park jsou v různých budovách (stránky jsou společné a společně na dvě věci) a jejich rozlehlost - jak zaznělo výše. Že je mi jasné, v jakých je to městech a Techmanii znám dobře, to snad je patrné z úvodního dotazu :lol:

Lama Lama
Hvězda diskuse 50770 příspěvků 4 inzeráty 27.12.16 16:13
@vulpes píše:
@Lama Lama pro mě byla cenná ta informace, že IQ Landia a IQ park jsou v různých budovách (stránky jsou společné a společně na dvě věci) a jejich rozlehlost - jak zaznělo výše. Že je mi jasné, v jakých je to městech a Techmanii znám dobře, to snad je patrné z úvodního dotazu :lol:

no, já právě ze stránek vůbec nepochopila, jestli je IQ landia a IQ park něco jiného nebo ne. Měla jsem z toho za to, že je to jeden podnik.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >