Irská setřice v bytě v Praze

49
31.3.21 21:53

Irská setřice v bytě v Praze

Zdravím,
dívala jsem se, že se zde již Irští setři probírali. Nicméně trošku do jiných podmínek.

Ráda bych se zeptala, co si myslíte pořízení si setřice (feny) do byt 2+kk v Praze pro jednu pracující kamarádku, která je velmi vytížená, a kamaráda s takovou normální prací na 8 hodin a častými výjezdy.

Myslíte si, že je to dobrý nápad? Já bych do toho nešla, protože mi stačí náš labrador a jsem ráda, že jej stihnu vyvenčit každý den, i ten náročnější. A to jsem zvyklá 3× do týdne běhat 10-20 km. Pod setrem si představuji něco velmi aktivního. Jenže i náš labrador je venku denně tak 2.5 hodiny a více, pokud alespoň trochu stíháme - i na úkor našich koníčků, pokud se zrovna nedaří.

Co si myslíte o vhodnosti rasy do bytu, města a jisté vytíženosti? A kolik času takový pes denně spotřebuje - aby skutečně netrpěl a cítil se spokojen?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9231
31.3.21 21:56

Za mě pes do bytu nepatří a rozhodně ne o velikosti menšího telete. 8h dospělý pes vydrží, ale štěně ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21323
31.3.21 21:58

No do 2kk bych volila menší a ne tak aktivní plemeno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2851
31.3.21 22:09

Není to dobrý nápad. Ať si vyberou jiné plemeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20795
31.3.21 22:11

Loveckýho psa do bytu? To snad ne… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12909
31.3.21 22:13
@puntiiik píše:
Zdravím,
dívala jsem se, že se zde již Irští setři probírali. Nicméně trošku do jiných podmínek.

Ráda bych se zeptala, co si myslíte pořízení si setřice (feny) do byt 2+kk v Praze pro jednu pracující kamarádku, která je velmi vytížená, a kamaráda s takovou normální prací na 8 hodin a častými výjezdy.

Myslíte si, že je to dobrý nápad? Já bych do toho nešla, protože mi stačí náš labrador a jsem ráda, že jej stihnu vyvenčit každý den, i ten náročnější. A to jsem zvyklá 3× do týdne běhat 10-20 km. Pod setrem si představuji něco velmi aktivního. Jenže i náš labrador je venku denně tak 2.5 hodiny a více, pokud alespoň trochu stíháme - i na úkor našich koníčků, pokud se zrovna nedaří.

Co si myslíte o vhodnosti rasy do bytu, města a jisté vytíženosti? A kolik času takový pes denně spotřebuje - aby skutečně netrpěl a cítil se spokojen?

Tvl. já četl Irská sestřenice :mrgreen: a říkal jsem si, co je to za blbost, když je ten lockdown a nedá se cestovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53301
31.3.21 22:14

Spíš se ptát proč takové plemeno a co mu nabízí ;). Je to lovecké plemeno takže pokud mu nenabídne co ten pes fakt potřebuje tak bude chudák pes a i majitelka a i sousedi. jasně že si vybírám i psa dle vzhledu ale to nejdůležitější je si zjistit co ten pes potřebuje a jestli jsem vůbec schopná to zajistit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9231
31.3.21 22:15
@Prof. Farnsworth píše:
Tvl. já četl Irská sestřenice :mrgreen: a říkal jsem si, co je to za blbost, když je ten lockdown a nedá se cestovat…

Hej já taky :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10272
31.3.21 22:19
@Janli píše:
Loveckýho psa do bytu? To snad ne… 8o

U nás v okolí mají lidé v bytech i ovčáky, bernardýna, bernského a další velká plemena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20795
31.3.21 22:22
@topazio píše:
U nás v okolí mají lidé v bytech i ovčáky, bernardýna, bernského a další velká plemena.

No, o tom si taky myslím svoje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32000
31.3.21 22:23
@puntiiik píše:
Zdravím,

Ne, není to dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
31.3.21 22:25
@Prof. Farnsworth píše:
:lol: :lol: Neeee, odvážné otázky v podobě návštěvy příbuzenstva ze zahraničí a co od tákovéto šokující a mimořádné události očekávat, to bych se měla strach vůbec zeptat. :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
31.3.21 22:28
@topazio píše:

A dávají to? Ono je to asi hodně o těch lidech, že? Jestli jsou to třeba myslivci, ci je ráno vezmou a večer složí dom… nebo jak to funguje. :/

Bych potřebovala někoho s osobní zkušeností. Mám strach, že bude zklamaná kámoška i pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32000
31.3.21 22:30
@puntiiik píše:
A dávají to? Ono je to asi hodně o těch lidech, že? Jestli jsou to třeba myslivci, ci je ráno vezmou a večer složí dom… nebo jak to funguje. :/Bych potřebovala někoho s osobní zkušeností. Mám strach, že bude zklamaná kámoška i pes.

A proč se ta kámoška nezeptá sama v nějaké chovce setřic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58110
31.3.21 22:39

@Prof. Farnsworth já zase irské sestřičce a spojila si to s nedostatkem sestřiček v nemocnici :mrgreen:
Tak povolali nějakou z Irska

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat