Prevence psi a klíšťata

234
31.3.21 21:30

Prevence psi a klistata

Ahojte, co pouzivate pro vase milacky? Vloni nam prestala fungovat pipeta Advantix kterou pouzivame uz 13 let a vloni poprve nefungovala a resili jsme boreliozu, mel namale. Je mi jedno zda prirodni ci neprirodni, proste neco co fakt funguje, ale spime s nim v posteli tak se bojim obojku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10533
31.3.21 21:36

Ja jsem kdysi měla pro psy tablety proti blechám a klíšťatům, je tedy pravda, že proti klíšťatům fungovaly omezenou dobu(nevím teď přesně, jak dlouho). Ale kupovala jsem je u veterináře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
31.3.21 21:48

Obojek nechces, ale nam Foresto funguje bezvadně. Tak snad jedine tu tabletu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
31.3.21 22:00

My používáme na psa Frontline sprej. Se psem normálně spíme. Nikdy nebyl problém, funguje na 100 % jak u dlouhosrstého, tak u krátkosrstého psa. Jinak na veterině je k sehnání řada všelijakých tablet a pipet, tak možná zkusit jinou značku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 22:03

Nejlepší prevence je dávat psům i kockam pangamin. Naše zvitata to ochotne zraly. Ani jedno klíště, když jsme je tím ladovali. Stejně tak u lidí:)

• Citovat
  • Nahlásit
4023
31.3.21 22:21

Já používám na psa klasiku pipetu Advantix nebo jinou značku, zabírá na ni vše. Na kočky, které jsou venkovní, mi ale nezabíralo absolutně nic a v období klíšťat byly obě úplně osypané, což byla hrůza. Bylo mi právě zde porazeno, abych zkusila Bravecto. Je i pro psi na objednání u veterináře. A loni poprvé neměli ani jedno. Byla to super rada, za kterou jsem moc vděčná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
31.3.21 22:31
@Anonymní píše:
Nejlepší prevence je dávat psům i kockam pangamin. Naše zvitata to ochotne zraly. Ani jedno klíště, když jsme je tím ladovali. Stejně tak u lidí:)

proč anonym?

pangamin (vitamin B) je fajn proti klíšťatům, ale ne proti blechám. Blechy může pes chytnout klidně od kočky, co předtím proběhla v parku, od ježka… Nepodcenila bych ochranu proti blechám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8982
31.3.21 23:00
@Hanka1 píše:

U nás taky Foresto, naprosto skvěle! Na noc můžeš obojek sundavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
1.4.21 06:08

Kupuji na veterinu tabletu Braveco. Je na 3 měsíce, ale vydrží celou sezónu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
1.4.21 10:45
@Aduš8 píše:
Ja jsem kdysi měla pro psy tablety proti blechám a klíšťatům, je tedy pravda, že proti klíšťatům fungovaly omezenou dobu(nevím teď přesně, jak dlouho). Ale kupovala jsem je u veterináře.

já se právě tablet bojím, je starý a pes známých na to umřel tak z toho mám respekt :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
1.4.21 10:46
@Hanka1 píše:

já se obojku bojím protože s ním spíme v posteli, a tabletu zase skrz to že je starý a pes známých po ní umřel… proto jsem se ptala, aby lidi poradili, co jiného přírodního nepřírodního a co všechno používají, protože na tom někdo může být stejně jako já a řešil to a já se to dozvím ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
1.4.21 10:48
@ToriK2 píše:
My používáme na psa Frontline sprej. Se psem normálně spíme. Nikdy nebyl problém, funguje na 100 % jak u dlouhosrstého, tak u krátkosrstého psa. Jinak na veterině je k sehnání řada všelijakých tablet a pipet, tak možná zkusit jinou značku.

na ten frontline jsem se koukala, píšu si to do seznamu že je v pohodě :-) děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
1.4.21 10:48
@Anonymní píše:

no právě on z toho měl průjem, to jsem zapomněla napsat :) ale řekla jsem si že to tento rok zkusíme znovu, třeba se to spraví :) děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
1.4.21 10:50
@Martha03 píše:
Já používám na psa klasiku pipetu Advantix nebo jinou značku, zabírá na ni vše. Na kočky, které jsou venkovní, mi ale nezabíralo absolutně nic a v období klíšťat byly obě úplně osypané, což byla hrůza. Bylo mi právě zde porazeno, abych zkusila Bravecto. Je i pro psi na objednání u veterináře. A loni poprvé neměli ani jedno. Byla to super rada, za kterou jsem moc vděčná.

nám právě Advantix fungovala 13 let, ale vloni poprvé ne a klíšťat měl hrozně moc, veterinář říkal že mu taky nepomáhalo nic. Bravecta se bojím, je starý a známým po tom pejsek umřel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
1.4.21 10:51
@Titty píše:
U nás taky Foresto, naprosto skvěle! Na noc můžeš obojek sundavat.

nám říkal veteřinář že nesundáva :-D tož fakt nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat