Žako papouch

Anonymní
30.3.21 08:57

Žako papouch

Dobry den chci se zeptat, zda tu někdo chovate papouska zako. Hodně jsem četla o chovani a potřebách, srovnala jsi pro a proti a nakonec u chovatele zarezervovala. Chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti k dětem, mám dvojčata 6 let holky jsou celkem klidné na papouska se těší četla jsem že zakove nemají děti moc v lásce máte někdo zkušenost? Nerada bych aby pak nastal nějaký problém, jinak pracují z domu a na papouska budu mít hodně času plánuju cvičit pres klikr. Anonym kvůli tchýni chodí sem a dokud ho nebudeme mít doma nepřeju si aby to někdo věděl ona je schopna hned mít na všechno námitky a hnedka do všeho mluvit i kdyz o tom pomalu nic neví snad nevadí díky za rady :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
326
30.3.21 09:01
@Anonymní píše:
Dobry den chci se zeptat, zda tu někdo chovate papouska zako. Hodně jsem četla o chovani a potřebách, srovnala jsi pro a proti a nakonec u chovatele zarezervovala. Chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti k dětem, mám dvojčata 6 let holky jsou celkem klidné na papouska se těší četla jsem že zakove nemají děti moc v lásce máte někdo zkušenost? Nerada bych aby pak nastal nějaký problém, jinak pracují z domu a na papouska budu mít hodně času plánuju cvičit pres klikr. Anonym kvůli tchýni chodí sem a dokud ho nebudeme mít doma nepřeju si aby to někdo věděl ona je schopna hned mít na všechno námitky a hnedka do všeho mluvit i kdyz o tom pomalu nic neví snad nevadí díky za rady :srdce:

Ahoj, máme papouchy, lepší zvíře sis vybrat nemohla :palec: ale k věci…kort Žakove jsou těžký konzervy, jsou docela labilní, záleží na povaze, takže těžko říct, můžeš mít pohodare a můžeš mít konzervu, co ve třech letech bude milovat jen jednoho člena… takže fakt těžko říct. Hodně ho pouštět a dávat si pozor na jeho pubertu, záleží taky na pohlaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
30.3.21 09:02

K dětem Žaka fakt ne, nemají je radi. Chováme papoušky. Zaka bych si na mazlíčka nevzala. Oni jsou psychopati. Upnou se na jednu osobu a když odjedete na týden pryč tak jsou schopni se totálně oškubat. Nesnáší změny. Na mazlika jsou nejlepší ary i ty menší mají super povahu a velkou inteligenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
30.3.21 09:04
@JancaS84 píše:
K dětem Žaka fakt ne, nemají je radi. Chováme papoušky. Zaka bych si na mazlíčka nevzala. Oni jsou psychopati. Upnou se na jednu osobu a když odjedete na týden pryč tak jsou schopni se totálně oškubat. Nesnáší změny. Na mazlika jsou nejlepší ary i ty menší mají super povahu a velkou inteligenci.

Ano třeba ara Nobilis ta je skvělá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
30.3.21 09:06
@Wilík píše:
Ano třeba ara Nobilis ta je skvělá…

Jj máme chovny dva páry a vždy máme mladata hned pryč. Jsou malinci, ale chytří, naučí se krásně mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
30.3.21 09:09
@JancaS84 píše:
Jj máme chovny dva páry a vždy máme mladata hned pryč. Jsou malinci, ale chytří, naučí se krásně mluvit.

Jsou to uzasnaci, jak říkáš chytří, amazonci jsou taky super, ale tím jsem asi zakladetelku moc nepotěšili… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
807
30.3.21 09:12
@JancaS84 píše:

Ara Nobiliss umí taky mluvit? Manžel chce k narozeninám papouška, který bude umět mluvit. Něco na způsob žaka, ale Žako se mu nelíbí. Poradíš jaký jiný umí mluvit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
30.3.21 09:12

Zdravím, ano mám a je to miláček :dance: ted teda v pubertě asi :lol:. Nemám teda děti ale platí u nich a mám vypozorováno, že je to žárlivec. Co přijde po něm tak nemá rád. Ja to tak udělala se psem a teda byl mazec doma. Spíš psa teda provokoval než ze by chtěl ublížit. Jinak určitě pořádně promyslet ať ho nedáváte pryč. To žako hodně těžce nese, když se fixne na pána. Hlavně zkusit ať se děti nebojí. Třeba u někoho kdo je má. Klidně napište :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21132
30.3.21 09:14

Jo a je treba vzit v potaz kolika let se zako doziva.

Aneb mame amazonana uz 44 let, resp ja si vzala muze s amazonanem, ktereho dostal jako dite :mrgreen:

mmch ten nas miluje deti a ted mi tu zrovna hulaka :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21132
30.3.21 09:15
@krajta píše:
Ara Nobiliss umí taky mluvit? Manžel chce k narozeninám papouška, který bude umět mluvit. Něco na způsob žaka, ale Žako se mu nelíbí. Poradíš jaký jiný umí mluvit?

Nas amazonan mluvi, ale vi manzel ze je to vztah na padesat let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
30.3.21 09:16
@JancaS84 píše:

Jako pořizovat do rodiny tak jdu taky asi do Ary spíš. Je pravda, že žako může být psychopat no :lol: jsou nádherné :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
30.3.21 09:19

I náš amazonek, amazonani, mluví, záleží co manžel očekává od toho mluvení v mluvě se asi nic nevyrovná žakousovi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
30.3.21 09:21

Amazonek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 09:22

Děkuji za reakce rozhodovala jsem se mezi arou, zakem, amazonanem a kakadu…jako dítě jsem měla korelu andulku vím že se to nedá srovnat, ale nějaký zkušenosti mám hlavně hodně článků prostudovanych jen tohle mi nějak uteklo :) máme známého mají zaka dvě děti kupovali ho když měla dcera dva roky a teď ji má nejradši…ještě druh zvazim :srdce: jak dlouho jste nechavali papouska v kleci než jste ho pustili ven? Bude tu mít i venkovní volieru a časem plánují pořídit partaka casem :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
4798
30.3.21 09:26

Jej. Teď tedy koukám jak blázen. Žako se mi děsně líbil, jelikož jsem se s jedním několikrát setkala a byl děsně komunikativní a fajn ke všem lidem. A tak mě úplně nadchl. :mrgreen:
Zajisté jsem si o něm nic extra nezjistovala, jelikož jsem věděla, že nesplňuji to, co bych mu chtěla dávat. Ale říkala jsem si větu typu časem… :mrgreen:
Tak teď už vím, že žako časem nebude. :lol:
Děkuji chovatelům za rady proč ne a za rady co chovat místo žaka. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat