Iui a léky

Attila8
6.7.15 08:27

iui a léky

Ahoj holky, včera jsem byla na prvním iui a beru estrimax, utrogestan, vasopirin, prednison, nevíte na co je jako ten vasopirin a prednison? po přečtení letáku odmítám takový hnus strčit do pusy, navíc jsem byla agresivní po clostilbegtu a ty dva léky co mám brát teda moc mojemu psychickému stavu asi nepřidají, taky jste některá odmítla tolik léků? vždyť přeci iui je jakoby sex trochu jinak, vždy jsem byla rozhodnuta že v těhu žádný léky! celkově chemii zle snáším. a navíc kdybych otěhu doma nikdy bych nic nebrala, ani ty super hyper vitamínky!

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

pavlats
6.7.15 08:45

Prednison je kortikoid, který potlačuje imunitu. Pokud máš nějaký imunologický problém (např. protilátky proti embryu atd…), tak zvyšuje šanci na uhnízdění a donošení těhotenství. Bez něj Tvá imunita embryo vypudí.
Vasopirin je na ředění krve, užívá se, pokud máš zvýšenou krevní srážlivost a viskozitu krve - opět v tom případě zvyšuje šanci na zdárné těhotenství (konkrétně na vyživování embrya a plodu).

Edit: otázka je, zda Ti tylo téky nasadili na základě nějakých vyšetření, kde se objevil problém (imunologie, hematologie) - tam by byli asi nezbytné. Nebo Ti je „bouchli“ jen tak od stolu, aby zvýšili šanci - tam bych si asi dovolila se na ně vykašlat.

• Nahlásit
  • Citovat
Attila8
6.7.15 08:50

@pavlats aha… jenže já se toho kortikoidu strašně bojím, bojím se ho tak, že jakmile ho strčim do pusy, můj mozek si okamžitě navodí minimálně polovinu nežádoucích účinků :( mám to tak z léky kterých se bojím..

• Citovat
  • Upravit
Attila8
6.7.15 08:55

@pavlats navíc skrz testy nám s manželem vyšlo že jsme oba ok, nemáme na sebe žádné alergie ani tak něco ani mě právě dr nikdy neupozornila na to že bych mohla mít v těle nějak moc obranných látek proti embryu a tak dále, já pokud nemám čtyřicítky horečky a nelezu po čtyrech k dr nejdu a léky jím minimàlně, jsem i proti vitamínům pro děti i těhotné, jím vše, denně, zeleninu, ovoce, masa všechny druhy, sýry, prostě mám averzi na tabletky :?

• Citovat
  • Upravit
pavlats
6.7.15 09:00

@Attila8 Tak v tom případě bych se přeptala dr. proč Ti ten Prednison nasadila. Přece jen - brát kortikoidy bez nějakého pádného důvodu, není zrovna rozumné. Samozřejmě jsou nemoci, kde „díkybohu“ za kortikoidy, ale brát je jen tak, je špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
Attila8
6.7.15 09:04

@pavlats zítra tam zavolám, stejně počítám že to iui asi nevyjde protože z nějakého důvodu měl můj spg jen 14% progresivní ikdyž před třemi týdny měl 28% progresivní, ikdyž jsme to pak ještě pojistili doma, ale moc naděje tomu nedávám, ikdyž manžel říká furt že to určitě vyjde. ale divím se že dr mi říkala že v 1 ml je 50 milionů a 14% progresivní tak že je to dobré, mě to moc dobré teda nepřišlo :(

• Citovat
  • Upravit
18687
6.7.15 09:07

Prednison je na potlaceni imunity a vasopirin na redeni krve, obe ma pomoci uhnizdeni vajicka. Pocitam, ze jsi mela pred IUI nejaka vysetreni a leky jsou predepsany v reakci na jejich vysledky. Vasopirin je druh aspirinu, ja aspirin musim brat dlouhodobe kvuli srdci, stejne jako tisice jinych lidi, brala jsem ho celou dobu tehotenstvi a mam zdrave dite. Prednison berou stovky zen po IUI a IVF a vsechny, ktere znam, maji take zdrave deti. takze za me je tva reakce - bez urazky - dost prehnana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18687
6.7.15 09:10

@Attila8 pokud mas takove problemy, mas je resit v ordinaci s lekarem a ne s lidma na netu. Promin, ale nechapu, co tu s nama hodlas vyresit. Kdyz mi neco predepisujou, zeptam se k cemu. Pokud mam strach z leku, zeptam se dvakrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
6.7.15 09:16

@Lucake a jak bylo jim po těch lécích? těm matkám? já nemůžu za to že nemám ráda chemii, od mala ji nesnáším, buď se z léků osypu, nebo dostanu kvasinky, zvracím, po některých zas nespím, jsem asi citlivější než ostatní nooo.

• Citovat
  • Upravit
Attila8
6.7.15 09:18

@Lucake včera když mi sestra dávala ty léky nic mi k nim neřekla, jen jak je mám brát, neřekla k čemu jsou atd… a ty názvy jsem slyšela poprvé, myslela jsem že jsou to jen nějaké nepatrné doplňky ale ne kortikoidy tak sorry že se ptám a bojím se o své já, odpovídat nemusíš, nikdo tě nenutí.

• Citovat
  • Upravit
18687
6.7.15 09:21

@Attila8 nikdo si na zadne problemy nestezoval. Jak pisu, pokud mas velkou citlivost, i kdyby jen psychickou, musis to resit v ordinaci a ne tady na webu :kytka: pokud leky nejsou nutne a doktor ti nechce vyjit vstric, moznosti na IUI je spousta, hledej lekare, kterej ti bude lepe naslouchat a rozumet. Pokud nutne jsou, nevim, jak jinak to resit, ne vsechno muzes vyresit pestrou stravou. Preju hodne stesti, at vam to IUI vyjde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23880
6.7.15 09:24
@Attila8 píše:
@pavlats aha… jenže já se toho kortikoidu strašně bojím, bojím se ho tak, že jakmile ho strčim do pusy, můj mozek si okamžitě navodí minimálně polovinu nežádoucích účinků :( mám to tak z léky kterých se bojím..

Tvůj problém je, asi ten, že nemáš číst nežádoucí účinky, pak by jsi žádné neměla. Nebo si ber jen tic tac a mysli si že je to lék, zabere, mozek to vyhodnotí jako spávnou věc :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
6.7.15 09:25

@Lucake díky, dnes tam dr není, zavolám jí zítra a zeptám se zda ty léky jsou nutné. ale co tam byli holky předemnou dostávali to samé, takže spíš to vypadá že to dávají všem.

• Citovat
  • Upravit
Attila8
6.7.15 09:26

@kamiŠ však já to vím že je vše v hlavě a placebo je nejlepší… hold jsem ze všeho předposraná no.

• Citovat
  • Upravit
18687
6.7.15 09:27

@Attila8 pokud nechces odpoved, nepis na net :) podle meho uprimneho nazoru a podle me zkusenosti s umelym oplodnenim je tva reakce prehnana. Myslim, ze te nijak neurazim, ale pokud jsem se te dotkla, omlouvam se. Pekny den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama