IUI, IVF a vše okolo

Anonymní
18.3.17 16:50

iui,ivf a vše okolo

Ahojky prosím o respektování anonimyty.
S partnerem nejspíše budeme muset podstoupit jednu z výše uvedených metod asistované reprodukce a tak jsem se chtěla zeptat těch které si tímto již prošly jakto probíhá? Budeme kontaktovat centrum ve Zlíně. Snažíme se již půl roku ale vzhledem ke zdravotním problémům již nemůžeme déle čekat. Pokud by jste mohli napsat i jak to cca vyšlo cenově budu jen ráda děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18.3.17 16:53

Muzu jen napsat, ze pokud nechceš mit do dvaceti let rakovinu, tak se na to vykašli. Vsechny ty leky, stimulace, hormonální zátěž apod naruší hormonální i autoimunitní systém, nekdy i lymfaticky a pak se budes divit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
18.3.17 17:12

Bezte na tu konzultaci. Ceny se hodne lisi podle toho co budete potrebovat. Ucite vam tam vsechno vysvetli a zodpovi dotazy, treba i to, co tu psala @Rakosnicek1983. Ja si to teda nemyslim, ale jsem laik…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.17 17:14

A ta konzultace se platí nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
5949
18.3.17 17:21

@Rakosnicek1983 proc by mela mit napr. z iui rakovinu? moc o tom asi nevis ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
18.3.17 17:22

My jsme konzultaci neplatili. Chodili jsme do Gestu v Praze. Neplatili jsme ani vetsinu vysetreni, ale uz si to vse nepamatuju.Po tech vysetrenich nam pani doktorka rekla, ze u nas je to spermiema, kterych je nejen malo, ale neumi projit bunecnou stenou vajicka. Treba za tuhle metodu, kdyz se vajicko a spermie nedokazi sami spojit se pak priplaci. Urcite se priplaci i stimulacni leky pro Tebe…Oni vam tam opravduvse vysvetli. Co je na co dobre a jestli to opravdu potrebujete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
18.3.17 18:14
@Anonymní píše:
A ta konzultace se platí nebo ne?

Ve Zlíně se konzultace neplatí.
Platí se nějaká nadstandardní vyšetření, např. AMH, akrozom atd., to je v řádech stokorun.
Z těch metod jsem podstoupila jen IUI, pokud si dobře pamatuju, stálo to 2500 a léky k tomu asi 2000.
Co se týká IVF, to nám jen řekli orientační cenu 25-35 tisíc (doplatek k tomu, co hradí pojišťovna), záleží, co vše si zaplatíš.

Co se týká průběhu - konzultace, kde jsme si řekli další postup, naplánovala se potřebná vyšetření, já jsem podstoupila i laparoskopii s hysteroskopií.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.17 18:29
@karkarka píše:
@Rakosnicek1983 proc by mela mit napr. z iui rakovinu? moc o tom asi nevis ze?

Pripada ti, ze vyse zmíněné se netýká inseminace? Tam se používají leky taky ne? Samozrejme čím vic stimulaci, léku, opakování, tim vic se to nabaluje.Mam v rodine onkogynekologa, nejspíš nejaka spojitost mezi UO a rakovinou bude, kdyz jeho pacienty maji obojí za sebou a ty rozestupy se ani nepočítají na desetiletí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.17 18:34

Riziko rakoviny sice asi existuje, ale kuraci taky nepremysli o riziku a myslim, ze touha po diteti je vetsinou hodne silna a kazdy doufa, ze u nej to bude bez nasledku. My jsme zacinali nekolika iui, neuspesnymi, stejne tak ve svem okoli neznam nikoho, kdo by otehotnel po iui, vsichni az po ivf. Ale je to pres pojistovnu, s mensimi zasahy do organismu a u me to byla takova psychicka priprava na ivf. Mam za sebou tri, hned prvni uspesne, po nekolikalete pauze se u druheho ivf embryo neuchytilo a ze tretiho je ted druhe tehotenstvi, koncim dfuhy trimestr. Kazde ivf, i to neuspesne, nas vyslo kolem 17 tis. Vzhledem k tomu, ze jsem si pri prvnich dvou nenechala zavest dve embrya, mam narok na celkem ctyri ivf pres pojistovnu - to zn. za tech cca 17 -20 tis. Pri prvnich dvou ivf bohuzel nebylo nic k zamrazeni, takze jsem musela pokazde zacinat s celou stimulaci, hodne paru to ma bez ni a tim padem s mensimi zasahy do organismu. Stimulaci jsem vzdy snasela celkem dobre, horsi je ta psychicka zatez. Hodne paru kolem me s detmi z ivf otehotnelo pak prirozene, ackoliv u nich byla moznost prirozeneho poceti vyloucena. U nas se to zatim nikdy prirozene nepodarilo, ackoliv to nikdy nevylucovali, v obou pripadech jsme tomu necele dva roky nechali prirozeny prubeh a pak sli pres CAR, zacali jsme uz ve vyssim veku, takze u nas byl kazdy rok dost znat.. Preju hodne zdaru, ted zpetne vubec nepremyslim o tom, jakym zpusobem jsem otehotnela..

• Nahlásit
  • Citovat
5740
18.3.17 18:35
@Rakosnicek1983 píše:
Pripada ti, ze vyse zmíněné se netýká inseminace? Tam se používají leky taky ne?

Mohou a nemusí.
Každopádně si myslím, že nesplněná touha po dítěti může mít na zdraví a psychiku mnohem více devastující vliv než použité léky.
Určitě by si ale každá žena, která to chce podstoupit, měla tyto možné následky uvědomit.
Podle mě do toho jde spoustu lidí bez jakýchkoli informacích o možných rizicích a pak se nestačí divit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5949
18.3.17 18:50

@Rakosnicek1983 U inseminace se leky nepouzivaji.je to jako soulozit doma, jen ti sperma vstriknou do delohy. jinak riziko rakoviny je dnes celkem u kazdeho. staci dychat vzduch, jist potraviny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.17 18:55
@karkarka píše:
@Rakosnicek1983 U inseminace se leky nepouzivaji.je to jako soulozit doma, jen ti sperma vstriknou do delohy. jinak riziko rakoviny je dnes celkem u kazdeho. staci dychat vzduch, jist potraviny…

Pri samotném výkonu jiste ne, ale predtim klidne nekdo bere leky na stimulaci vejcovodu apod, tak jsem to myslela.Ano,jidlo ani vzduch neni ok, ale nejvic nebezpecne jsou prave hormonální leky, cigarety, kosmetika apod, to co ma přímý vliv na organismus. Dychani vzduchu ti jen tak rakovinu neprivodi, zvlast ne v našich podmínkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.17 19:16

Pokud se spravne pamatuju, u inseminace jsem brala hormony, diky kterym je mozne presne naplanovat ovulaci a provedeni vykonu. Kazdopadne je to vyrazne nizsi hormonalni zasah.ja jsem z moznych dusledku uzivani hormonu nebyla vubec nadsena a vlastne jsem dlouho mela dost blok, kvuli kteremu jsem ivf odkladala, ale abych kvuli tomu zustala bezdetna a doufala, ze za nekolik let otehotnim prirozene, tak daleko jsem nedosla..

• Nahlásit
  • Citovat
5949
18.3.17 19:16

@Rakosnicek1983 asi o iui opravdu nic nevis. stimulovat vejcovod opravdu nejde. a vajecnik se u iui take nestimuluje.je to jen vstriknuti spermatu do delohy pri ovulaci.ivf je samozrejme neco jineho.tam jsou leky nutnosti.ale zatim neni prokazan vliv ivf na onemocneni rakovinou. jeatli mas odkaz na nejakou studii, rada si ji prectu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
18.3.17 20:25
@karkarka píše:

Já byla na IUI a hormony jsem si píchala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama