Ivf a invalidní důchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 15:35
Ivf a invalidní důchod

Ahoj, ráda bych se zeptala, zda je tady někdo, kdo měl invalidní důchod a pojišťovna mu schválila ivf. Mám problém s plotýnkou a marodím už rok, podpurčí dobu mi neprodloužili z důvodu, že to nevypadá na zotavení v dalších třech měsících. Pokud bych zažádala o invalidní důchod a oni mi ho schválili, je možné, že mi pojišťovnami uhradí ifv? Zatím jsme zkoušeli jen IUI, ale už čtvrtý pokus nevyšel a tak to vypadá, že budeme muset podstoupit ivf. Děkuji za odpověď :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Serpentini
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 18.03.19 16:06

Neměla by sis spíš nejdřív dát dohromady ty záda? Ono to těhotenství je na ně záhul jako blázen. Já mám se zády problém od narození a v těhotenství jsem některé dny myslela, že zešílím. A po porodu to není o tolik lepší, protože zase nosíš celý den dítě. To jen abys to pak po zdravotní stránce vydržela.

ka2ka
Extra třída :D 14600 příspěvků 18.03.19 16:15

já ti teda nevím, já mám záda zdravý , ale jak dostali v těhotenství zabrat to byla síla, ono i skoro dva roky po porodu dítě neustále taháš :think:

Natálka26
Kelišová 5725 příspěvků 18.03.19 16:32

Já jsem si v lednu nastipla dva obratle a můžu ti říct, že jsem ráda, že netaham děti a nejsem těhotná. Pokud s tím marodis tak dlouho a je možné na to získat invalidní důchod tak bych o nějakým těhotenství vůbec neuvažovala. Těhotenství, tahání dítěte, kočáru, vajíčka, neustále ohnuta, fakt si to neumím představit. Nejdřív se dej do kupy a pak uvažuj nad dítětem.

karkarka
Závislačka 3493 příspěvků 18.03.19 16:34

Nepremyslej nad ivf.dej se nejdřív zdravotne do poradku.tehotenstvi a male dite jsou hrozna zatez na zada.

kristyn.g
Závislačka 3063 příspěvků 18.03.19 16:36

Taky mám plotýnku vyhrezlou, narodila jsem roka a id mi nedali… Tak držím palce. Jinak tedy jestli to máš akutní tak tedy nevím co těhotenství, on ten porod to může ještě zhoršit tak je možný že ti to pojišťovna odmítne

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 845 příspěvků 18.03.19 16:38

A ptáš je jen pro info, nebo už jsi to v caru řešila a oni by Ti ho provedli? U nás tedy byla podmínka dobrá psychická i fyzická kondice :think:

pomme
Kecalka 206 příspěvků 18.03.19 16:38

A máš problém s krční nebo s bederní pateří. Pokud je akutní problém v bedrech, tak bych do toho nešla. U krční je to na zvážení. Jinak věřím že invalidní důchod není v některých případech problém. Třeba u žen po nádorovém onemocnění. Jestli ale posuzují důvod invalidního důchodu, to nevím. Leda požádat o důchod až po ivf, ale rozumné to není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 16:40

@Serpentini @karkarka No já nemám bohužel moc času, je mi skoro 31 a dr mi řekla, že kvůli ne zrovna dobrým výsledkům hormonů nemám na nic čekat, potom by to nemuselo jít už vůbec, navíc mi už tři doktoři na otázku, zda by těhotenství nebylo kvůli mému zdravotnímu stavu překážkou řekli, že tady naopak často i prospěje, (plotýnka není vyhřezlá, je tam problém v usazení), že se tou to tíhou vyrovná, vše mám zjištěné, nemám jinou možnost, dotaz jsem napsala jen abych věděla, zda s tím nemá někdo zkušenosti.

Evi88
Stálice 98 příspěvků 18.03.19 16:47

Příspěvek upraven 18.03.19 v 16:58

pomme
Kecalka 206 příspěvků 18.03.19 16:55
@Anonymní píše:
@Serpentini @karkarka No já nemám bohužel moc času, je mi skoro 31 a dr mi řekla, že kvůli ne zrovna dobrým výsledkům hormonů nemám na nic čekat, potom by to nemuselo jít už vůbec, navíc mi už tři doktoři na otázku, zda by těhotenství nebylo kvůli mému zdravotnímu stavu překážkou řekli, že tady naopak často i prospěje, (plotýnka není vyhřezlá, je tam problém v usazení), že se tou to tíhou vyrovná, vše mám zjištěné, nemám jinou možnost, dotaz jsem napsala jen abych věděla, zda s tím nemá někdo zkušenosti.

Tak pokud dochaziš do nějakého car, tak se zkus zeptat přímo tam. Pokud Ti těhotenství lékaři nezakazují, naopak vidí možný pozitivní vliv, tak by to nemusel být problém. Nebo si nechej napsat posudek od lékaře a s tím pak vznes dotaz u své pojišťovny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 16:59

@pomme Děkuji za normální odpověď, asi se zeptám přímo tam, ale právě že tam pojedene až za dva týdny, no snad to dobře dopadne.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 18.03.19 17:14

Všechny odpovědi jsou normální, jen některé ne zrovna podle tvých představ. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 18:00

@Serpentini Jenže je to tak jak říkám, vše mám prokonzultované s doktory už dávno, tudíž vím, co můžu a co ne ;) Pouze se tady ptám ba zkušenosti, co je pro mě ohledně zdraví přijatelné už vím ;)

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 845 příspěvků 18.03.19 18:10

No ale já to třeba z úvodního příspěvku nevyčetla… Taky mě první napadlo, že těhotenství na špatný záda může být dost náročný :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama