IVF a stimulace - endometrióza

355
29.6.21 11:15

IVF a stilimulace - endometrioza.

Ahojte holky. Mám endometriozu ||. stupně, srusty v podbřišnici, které byly odstraněny 2020. Partner spermio ukázkové, průchodnost vejcovodu OK, horm. profil taky OK, máme vlastně všechno dobrý, problém je jen ta endometrioza. IUI nevyšlo a tak nám bylo doporučeno rovnou IVF. Čekáme na výsledky genetiky. V CARu nám řekli, že si máme připravit 25-30.tis
Zajímá mě kolik jste doplaceli za léky a jaké jste měli metody léčby… Čeká mě dlouhý protokol údajně, může mi to někdo vysvětlit do car jdeme až budou výsledky z genetiky a jsem netrpěliva :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18105
29.6.21 11:23

@nika. ja měla diagnostikovanou endo 4.stupne. v cele dutině břišní, střeva, vejcovody, vaječníky, cysty. Byla mi doporučená operace, kde zrušili srusty, vypálili ložiska, odebrali cysty, potom ihned nasadili hormonální léčbu na pul roku, nebyla příjemná. Ale dle krve to zabralo a pak nám dali 3cykly na to otěhotnět přirozeně a vyšlo to. Pisu to proto, ze u tebe mi nepřijde nutnost hned ivf.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
29.6.21 11:24

No nás to zatím stálo tak 60. Měla jsem minimální dávky léků - jen 2500 Kč. Jinak různá vyšetření, IVF, genetika. Asi jsme mohli někde ušetřit a nedávát si zbytečná genetická vyšetření, ale zjistili mi díky nim Leidenskou mutaci a musím užívat injekce na ředění krve.
Jinak se ale není čeho bát. My chodíme do Repromedy a moc se mi tam teda líbí. Teď konečně otevřeli i stánek s kávou a je to velmi příjemné. Doktoři i sestřičky jsou příjemní, dají prostor pro dotazy.
Hlavně buď v dobré psychické kondici, ber to pozitivně. Někdo tu cestu má těžší, ale výsledek bude stát za to.
Rozdíly v protokolech bohužel neznám. Já podstoupila odběr, měsíc se čekalo a brala jsem prášky na růst sliznice a potom proběhlo dle výšy sliznice vložení.

Nejhorší z toho všeho pro mě asi byl poslední den před odběrem vajíček a pár dní po tom. Jinak mě ani pořádně nic nebolelo a to jsem měla opravdu hodně vajíček odebraných. Snažím se zaměstnávat mozek, protože to čekání mě ubíjí :D
Já ti držím moc palce, ve dvou to vždycky zvládnete a budete si navzájem oporou. Reálně do půl roku bys už mohla být těhotná. :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
30.6.21 17:55

@Nika. Al urcite je dobre a doporucuji udelat imunologii. Jinak ja mam endo III. stupne a nejlepe nam vysla minimalni stimulace. Predesle davky hormonu byly spis na skodu.

Jinak drzim pesti a pokud mas pruchozi vejcovody a v poradku vajecniky i cyklus, zkusila bych se nehnat do IVF. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat