IVF nebo IUI s dárcem

Anonymní
6.6.20 16:06

IVF nebo IUI s dárcem

V manželově rodině mají genetickou zátěž. Jedná se o psychiatrické zatížení(u každého se projevuje trošku jinak-panika, deprese, sociální fobie). Manžel to moc neřešil, ale v poslední době(poslední rok) se stav docela dost členů jeho rodiny stal problematičtějším.
Manžel asi před dvěma měsíci přišel s tím, že by nebylo vhodné mít děti, které by to mohly zdědit. Já ho chápu, bylo vidět, že o tom i dlouho přemýšlel.
Ptala jsem se ho, zda se necítí nějak špatně. Měla jsem trošku obavy, zda se ty psychické potíže neprojevily třeba i u něj. Řekl, že se cítí dobře anavrhl, že bychom měli děti od dárce-po velmi dloouhé debatě.
Vzhledem k tomu, že jsem takhle nikdy neuvažovala, to byl poněkud šok. Od té doby jsme o tom několikrát mluvili a zašli jsme i za manželským poradcem, chtěla jsem, aby nám určité otázky kladla i nezávislá osoba.
Vyšlo nám z toho, že manžel děti chce, nenavrhuje to jen z důvodu toho, že ví, že je chci i já.
Po těch dvou měsících, co jsem o tom téměř denně(a někdy i po nocích) přemýšlela, mi jeho rozhodnutí vlastně přijde racionální.
Zdravotní stav některých jeho příbuzných už je opravdu hodně vážný. Já se asi začínám smiřovat s tím, že nebudu mít děti, které jsou geneticky manžela.
Manžel si to představuje tak, že přijdeme do centra, tam řekneme, jaký má on problém a dárce nám povolí.
Já jsem hodně propátrávala internet a nemyslím si, že to bude tak jednoduché. On sám diagnózu nemá.
Máte někdo zkušenost, že by nějaké centrum bylo vstřícné? Asi nejlépe v Brně. Uvažovali jsme o zahraničí, ale to teď není možné.
Asi pochopíte anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15344
6.6.20 17:49

Já v tom žádný problém nevidím. Normálně zajděte do vybraného caru a proberte to s nimi. Když schválí ivf i dvěma zcela zdravým lidem, kterým se ze záhadného důvodu nedaří počít, není důvod, aby to pojišťovna neschválila vám. A i kdyby vám ti nakrásně neschválili, tak iui s dárcem zase nestojí takovou raketu, abyste si to nemohli dovolit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 18:13
@Janli píše:
Já v tom žádný problém nevidím. Normálně zajděte do vybraného caru a proberte to s nimi. Když schválí ivf i dvěma zcela zdravým lidem, kterým se ze záhadného důvodu nedaří počít, není důvod, aby to pojišťovna neschválila vám. A i kdyby vám ti nakrásně neschválili, tak iui s dárcem zase nestojí takovou raketu, abyste si to nemohli dovolit.

Z finančního hlediska problém nevidíme. Ne, že bychom byli milionáři, ale máme slušné příjmy i úspory.

• Nahlásit
  • Citovat
1838
6.6.20 20:54

Ja v tom také problém nevidim, ledaze vás možná budou přesvědčovat jestli jste to dobre zvazili. Každopádně pak manžel i ty budete podepisovat souhlas s procedurami a on navíc to, ze deti z darovaných spermii bude považovat za své, aby byl CAR z obliga, to je standardní postup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 07:52

My mame darce spermatu kvuli manzelove azoospermii (vubec se mu netvori spermie), chodili jsme do Repromedy v Brne a byli jsme naprosto spokojeni.

Nicmene, dala bych cokoli, aby dite, ktere ted cekame (jsem na konci 27tt), bylo biologicky manzelovo. Pokud nema diagnozu nebo nejake psychicke obtize, tak bych si toho darce jeste promyslela, pokud je manzel normalne plodny. Je ale pravda, ze nevim, jak je to s genetickym prenosem u psychickych chorob. Urcite se spojte v Repromede s pani genetickou na konzultaci.

Drzim palce, at vam to dobre dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.6.20 08:12
@Anonymní píše:
My mame darce spermatu kvuli manzelove azoospermii (vubec se mu netvori spermie), chodili jsme do Repromedy v Brne a byli jsme naprosto spokojeni.

Nicmene, dala bych cokoli, aby dite, ktere ted cekame (jsem na konci 27tt), bylo biologicky manzelovo. Pokud nema diagnozu nebo nejake psychicke obtize, tak bych si toho darce jeste promyslela, pokud je manzel normalne plodny. Je ale pravda, ze nevim, jak je to s genetickym prenosem u psychickych chorob. Urcite se spojte v Repromede s pani genetickou na konzultaci.

Drzim palce, at vam to dobre dopadne.

Jakou metodou a na kolikátý pokus vám to vyšlo? Ty jsi zdravá?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.6.20 21:01

Ja jsem uplne zdrava, vysel nam hned prvni pokus u 1.IVF, oplodnovali jsme ICSI vetsinu odebranych vajicek (30 z 34 vajicek, 23 se oplodnilo, 12 zamrazilo).

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama