IVF kvůli špatné genetice

317
30.5.20 12:02

IVF kvůli špatné genetice

Krásný den maminky :srdce:

Nevím jak začít a tak se předem omlouvám, pokud to nebude mít hlavu ani patu :D Před necelými dvoumi měsíci jsem prodělala ukončení těhotenství ve 14. Týdnu z důvodu potvrzené genetické vady Turnerův syndrom.

Aby toho nebylo málo mám potvrzenou genetickou vadu Ostegenesis imperfecta (řídnutí kostí a časté zlomeniny, sama jich mám za sebou 13). Genetička mi potvrdila že můj potomek tuto vadu zdědí na 50:50 a že ideální varianta je pro mě IVF kdy vyberou mé zdravé vajíčka (nevím jak se to píše odborně, omlouvám se). Chci se zeptat, máte některá z vás zkušenost s IVF díky spatné genetice? Popřípadě co vám platí pojištovna a co si musíte zaplatit sami?

Mockrát vám děkuji za reakce :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1344
30.5.20 12:33

Je mi líto, že si musela ukončit těhotenství, na druhou stranu víš, že ivf je cesta ke zdravému miminku. Myslím, že pujde o klasické ivf, které platí pojišťovna, ty si platíš leky/injekce, cenově to záleží, v jakém caru ti to budou dělat. Doporučuji však soukromý car, každý má ceník na svém webu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14302
30.5.20 12:35

@Evik99 Pojišťovna přispívá na hormonální stimulaci (při schválení, tedy při splnění podmínek) a na samotné genetické vyšetření, pokud je indikace genetikem (což máte). Ale záleží na centru, kolik budete celkem platit. Počítejte s klasickým doplatkem k cyklu (včetně mražení) plus případně i samotný odběr buněk zasílaných na vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
3.6.20 11:58

Ahoj, přesně vim o čem mluvíš. Prošla jsem si tím a vlastně stále procházím. Jezdíme na IVF kliniku. Co to obnáší, kam jezdíme a co máme za sebou ráda napíšu do soukromé zprávy:blush: pěkne dny všem :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
4.6.20 00:37

@Pokik Krásný večer ti přeji :srdce: Byla bych rád za více informací. Zkušenosti prožité na vlastní kůži, člověka obíhání nejvíc. Děkuji předem :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
6.6.20 10:57

@Evik99
prave to take podstupujeme, musis si priplacet minimalne ISCI, PK, odber nagenetiku a kryokonzervaci. V nasem CAR se jedna o metody za 29 000. K tomu jeste doplatky za leky, ty me v 1 ivf prisli na 5 000, ve druhem na 11 000. a to je nutny zaklad, co musis mit, kdyz chces poslat embryjka na genetiku.
pakpripadne nejaka selekce spermii, inkubator GERI atp. A pozor, nekde je v ceniku i 15 000 za odber vzorku na genetiku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
8.6.20 09:46

Ahoj, mě zrovna čeká ivf kvůli moji špatné genetice.. mám dědičné onemocnění ledvin. Ale bohuzel ti s ničím neporadím, sama nevím, do čeho jdu. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
8.6.20 17:10

@Pettra90 Přeji ti ať vše vyjde jak si přeješ :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
9.6.20 09:13

@Evik99 moc dekuji, i tobe preju hodne stesti a síly :srdce:
Já už byla včera pro výsledky z krve, vše ok, hormonální profil taky ok, Spermiogram taky v pohode, zitra nás čeká genetika a za 5 tydnu bychom se meli pustit do stimulace hormony..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama